Utilizaire:Llywelyn2000/Lista de personatges occitans

    Un article de Wikipèdia, l'enciclopèdia liura.

    Aquela lista es eissida de las donadas de Wikidata e periodicament mesa a jorn per un bòt.
    Las edicions fachas al dintre de la lista seràn escafadas a la mesa a jorn seguenta!

    homo sapiens[modificar | modificar la font]

    # imatge nom nascut en defuntat en luòc de naissença
    1
    Head Roman woman Glyptothek Munich 405.jpg
    Pompeia Plotina 65 121 Nimes
    2
    Marco Palmezzano - Saint Sebastian.jpg
    Saint Sebastian 300 288 Narbona
    3 Magnus 405 475 Narbona
    4 Castor of Apt 400 420 Nimes
    5 Ferréol of Uzès 530 581 Narbona
    6 Bernard Plantapilosa 841 886 Usès
    7 Arduino di Narbona 941 Narbona
    8
    Ramon Berenguer III.jpg
    Ramon Berenguièr III de Barcelona 1082 1131 Rodés
    9 Abraham ben David 1120 1198 Narbona
    10 Meshoullam ben Nathan 1120 Narbona
    11
    Salle des illustres 09.JPG
    Ramon VI de Tolosa 1156 1222 Sant Geli
    12 David Kimhi 1160 1235 Narbona
    13
    San Pedro Nolasco, por Jusepe Martínez.jpg
    San pedro Nolasco 1189 1257 Mas Santas Puèlas
    14
    BnF ms. 12473 fol. 86v - Uc Brunenc (1).jpg
    Uc Brunet 1190 1223 Rodés
    15
    RaimondVIIToulouse1242.jpg
    Ramon VII de Tolosa 1197 1249 Bèucaire (Gard)
    16 Ademar Jordan 1198 1212 Ròcafixada
    17 Moses Kimhi 1200 1190 Narbona
    18 Ademar de Rocaficha 1201 1300 Ròcafixada
    19 Guiraut Riquièr 1230 1292 Narbona
    20 Bernard de Languissel 1240 1291 Nimes
    21
    Papa Ioannes Vicesimus Secundus.jpg
    Joan XXII 1244 1334 Caors
    22
    Portrait of Bernard de Gordon, oval Wellcome M0002601.jpg
    Bernard de Gordon 1258 1318 Gordon
    23
    Papa Benedictus Duodecimus.jpg
    Beneset XII 1280 1342 Savardun
    24 Gersonides 1288 1344 Banhòus de Céser
    25 Gauscelin de Jean 1300 1348 Caors
    26
    Jacques de Via.jpg
    Jacques de Via 1300 1317 Caors
    27 Bérenger de Nattes 1325 Rodés
    28 Jean de Murol 1340 1399 Estanh
    29 John IV, Count of Armagnac 1396 1450 Rodés
    30 Raimond Mairose 1400 1427 Milhau
    31
    Nicolas Froment 001.jpg
    Nicolas Froment 1430 1484 Usès
    32 Marie de Foix 1452 1467 Carcassona
    33
    Francois D Estaing.jpg
    François d'Estaing 1460 1529 Pradas d'Aubrac
    34
    Margaret of Foix-Candale.jpeg
    Margaret of Foix-Candale 1473 1536 Fois
    35 Antoine Salvanh 1476 1554 Aissenas
    36
    Germaine de Foix1.jpg
    Germaine of Foix 1492 1538 Fois
    37
    Gaston de Foix - Versailles.jpg
    Gaston of Foix, Duke of Nemours 1489 1512 Maseras
    38 Charles de Grassaille 1495 1582 Carcassona
    39
    ClementMarot.jpg
    Clément Marot 1496 1544 Caors
    40
    Blaise-monluc.jpg
    Blaise de Lasseran-Massencôme, seigneur de Montluc 1499 1577 Condòm
    41
    Jean-François de la Roque de Roberval.jpg
    Jean-François Roberval 1500 1560 Carcassona
    42 Jean d'Abundance 1501 1540 Lo Pònt Sant Esperit
    43
    Tiziano vecellio, ritratto dell'ambasciatore gabriel de luetz d'aramon, 1541-42, 02.JPG
    Gabriel de Luetz 1508 1553 Nimes
    44 Jean Poldo d'Albenas 1512 1563 Nimes
    45
    Portrait of Pontus De la Gardie.jpg
    Pontus De la Gardie 1520 1585 Caunas de Menerbés
    46
    Jean Nicot.jpg
    Jean Nicot 1530 1600 Nimes
    47 Thomas de Lauro 1530 1600 Rodés
    48 Guillaume de Patris 1535 1580 Rodés
    49 Jean de Lacvivier 1560 1647 Pàmias
    50
    François de Joyeuse.JPG
    François de Joyeuse 1562 1615 Carcassona
    51
    Lo gentilome gascon.jpg
    Guilhèm Adèr 1575 1628 Gimont
    52 Pierre de Conty d'Argencour 1575 1655 Alès
    53 Jérémie Ferrier 1576 1626 Milhau
    54
    Portrait Toiras.jpg
    Jean Caylar d'Anduze de Saint-Bonnet 1585 1636 Sant Joan del Gard
    55 Guilhem Bosinhac 1587 1643 Sant Miquèl
    Narbona
    56 Pierre Jean Fabre 1588 1658 Castèlnòu d'Arri
    57 François Annat 1590 1670 Estanh
    58
    Saint John Regis.jpg
    John Francis Regis 1597 1640 Fontcobèrta
    59 Étienne Moulinié 1599 1676 Lauran
    60 Antoine de Laloubère 1600 1664 Aush
    61 François du Bosquet 1605 1676 Narbona
    62 Jean-Pierre Médaille 1610 1669 Carcassona
    63 Reynaud Levieux 1613 1699 Nimes
    64 Pierre de Massiac 1616 1682 Narbona
    65
    Jean-Pierre Rivalz - Têtes.jpg
    Jean-Pierre Rivalz 1625 1706 La Bastida d'Anjau
    66 Jean-Baptiste Cotelier 1626 1686 Nimes
    67 Denis Vairasse 1630 1700 Alès
    68 Nicolas-Pierre-Henri de Montfaucon de Villars 1635 1673 Alet
    69 Jacques Cassagne 1636 1679 Nimes
    70 Jean Enjalran 1639 1718 Rodés
    71 Étienne Chauvin 1640 1725 Nimes
    72 Claude Brousson 1647 1698 Nimes
    73
    Pierre Bayle 2.png
    Pèire Baile 1647 1706 Le Carlar de Baile
    74 Joan Michèl 1650 1700 Nimes
    75
    Gautier H..JPG
    Hubert Gautier 1660 1737 Nimes
    76
    , Anne-Marguerite Petit Dunoyer.jpg
    Anne-Marguerite Petit du Noyer 1663 1719 Nimes
    77 Paul de Froment 1664 1737 Usès
    78 Henri de Chazel 1665 Nimes
    79 Jacques Aymar de Roquefeuil et du Bousquet 1665 1744 Mont Peirós
    80 Antoine Chopy 1674 1760 Narbona
    81 Louis Dumas 1676 1744 Nimes
    82 Louis Bourguet 1678 1742 Nimes
    83 Jean-Pierre des Ours de Mandajors 1679 1747 Alès
    84
    Firmin Abauzit - Gelehrter.jpg
    Firmin Abauzit 1679 1767 Usès
    85 Philippe von Brueys 1682 1742 Usès
    86
    Jean Astruc 01.jpg
    Jean Astruc 1684 1766 Sauve
    87 Jacques Martin 1684 1751 Fanjaus
    88
    Charles Louis Auguste Fouquet de Belle-Isle - Versailles MV 2993.jpg
    Charles Louis Auguste Fouquet, duc de Belle-Isle 1684 1761 Vilafranca de Roergue
    89 Louis-François de Vivet de Montclus 1687 1755 Nimes
    90 Jean François Pons 1688 1752 Rodés
    91 Joseph Séguy 1689 1761 Rodés
    92 Jean Calmette 1692 1740 Rodés
    93
    Jean-Baptiste de Sénac.jpg
    Jean-Baptiste de Sénac 1693 1770 Lombèrs
    94 Henri Pitot 1695 1771 Aramon
    95 Jean Taché 1698 1768 Tarn e Garona
    96
    Barthelemy Guibal.jpg
    Barthélemy Guibal 1699 1757 Nimes
    97
    Self-portrait by Pierre Subleyras.jpg
    Pierre Subleyras 1699 1749 Sant Geli
    98
    Charles-Joseph Natoire.jpg
    Charles-Joseph Natoire 1700 1777 Nimes
    99 Honoré Castanet 1702 1765 Nimes
    100 François de Crussol d'Uzès 1702 1758 Montmaur
    101 Joseph de Bimard 1703 1742 Nimes
    102 Jean-François Séguier 1703 1784 Nimes
    103
    Sauvages de Lacroix 1706-1767.jpg
    François Boissier de Sauvages de Lacroix 1706 1767 Alès
    104 Guillaume Barthez de Marmorières 1707 1799 Narbona
    105 Jean-Louis du Buisson de Beauteville 1708 1776 Mirapeis
    106 Pierre Baux 1708 1790 Nimes
    107
    JCPeiròt.JPG
    Joan-Claudi Peiròt 1709 1795 Milhau
    108 Jean Paul de Gua de Malves 1710 1786 Carcassona
    109 Pierre Augustin Boissier de Sauvages 1710 1795 Alès
    110
    Jean-Joseph Cassanéa de Mondonville (original replica) by Maurice Quentin de La Tour.jpg
    Joan Josèp Cassanea de Mondonvila 1711 1772 Narbona
    111 Jean de Cairol de Madaillan 1712 1788 Narbona
    112
    Louis-Joseph de Montcalm cph.3g09407.jpg
    Loís Josep de Montcalm 1712 1759 Nimes
    113 Guillaume Besaucèle 1712 1801 Saissac
    114 Henri-Gaston de Lévis 1713 1786 Leran
    115 Jean Novi de Caveirac 1713 1782 Nimes
    116 Jean-Pierre du Pac de Bellegarde 1715 1803 Bèlagarda de Rasés
    117
    FrancisDeGastonChevalierDeLevis.png
    Francis de Gaston, Chevalier de Levis 1719 1787 Ajac
    118 Jacques-Melchior Saint-Laurent, Comte de Barras 1720 1792 Alès
    119 Pierre Hubert L'Archevêque 1721 1778 Nimes
    120 Jacques Montet 1722 1782 Mandagon
    121 Louis de Chénier 1722 1796 Limós
    122 Pierre-Michel d'Ixnard 1723 1795 Nimes
    123 Jean Pestré 1723 1821 Avairon
    124 Jean-Pierre Campagne 1723 1816 Eissalabra
    125 Antoine-François de Guichard de La Linière 1724 1808 Lo Vigan
    126 Alexandre Vincens 1725 1794 Nimes
    127 Gabriel Fabricy 1725 1800 Sent Maissemin
    128 Pierre Dortet de Tessan 1725 1808 Lo Vigan
    129
    La Beaumelle par Liotard.png
    Laurenç Anglevièlh 1726 1773 Valerauga
    130 Antoine Chabaud 1727 1791 Nimes
    131 Vincent d'Auriol 1728 1799 Limós
    132 Johann d’Arnal 1729 1793 Valerauga
    133 François-Louis Lemercier 1729 1804 Pàmias
    134 Étienne-David Meynier de Salinelles 1729 1794 Nimes
    135 Philippe Samary 1731 1803 Carcassona
    136 Henri Quatrefages de La Roquette 1731 1824 Lo Vigan
    137 Joseph Léon Cathelan 1731 1815 Montreal
    138 Jean Fabre de La Martillière 1732 1819 Nimes
    139 Antoine Valérian-Duclau 1732 Nimes
    140 Jean-Baptiste Danezan 1733 1801 Aush
    141
    Nicolas Louis d'Assas.jpg
    Nicolas-Louis d'Assas 1733 1760 Lo Vigan
    142
    Jeanarnauddecastellane.jpg
    Jean-Arnaud de Castellane 1733 1792 Lo Pònt Sant Esperit
    143 Alexandre-Joseph-Alexis de Bruyère de Chalabre 1734 1796 Castèlnòu d'Arri
    144 Charles Pierre Pourcin 1734 1799 Nimes
    145 Marie Scipion d'Exéa 1734 1806 Corsan
    146 Joseph-Marie-Anne Gros de Besplas 1734 1783 Castèlnòu d'Arri
    147 Jean-Balthazar d'Adhémar 1736 1790 Nimes
    148 Guillaume Rouby de Cals 1736 1805 Saissac
    149 David-Alexis de Tholosé 1736 1802 Castèlnòu d'Arri
    150
    Marc-Guillaume Alexis Vadier (1736-1828), French revolutionary (small).jpg
    Marc-Guillaume Alexis Vadier 1736 1828 Pàmias
    151 Jacques Périès 1736 1797 Castèlnòu d'Arri
    152 Gabriel Baptiste du Pac 1737 1829 Badens
    153 Jacques Gamelin 1738 1803 Carcassona
    154 Étienne Théolon 1739 1780 Aigas Mòrtas
    155 Jean-Chrysostôme de Villaret 1739 1824 Rodés
    156 Paul-Benoît Barthe 1739 1808 Montredon de las Corbièras
    157 Joseph-François-Mathieu Soustelle 1739 1820 Alès
    158 Valentin Esterházy 1740 1805 Lo Vigan
    159
    Jean-Jacques Paulet.jpg
    Jean-Jacques Paulet 1740 1826 Andusa
    160 Clément François Bénazet 1740 1796 Saissac
    161 Valentin Ladislas Esterhazy 1740 1805 Lo Vigan
    162 Pierre-Joseph Amoreux 1741 1824 Bèucaire (Gard)
    163 Jean de Pechméja 1741 1785 Vilafranca de Roergue
    164 Joseph Martin-Dauch 1741 1801 Castèlnòu d'Arri
    165 Jean-Baptiste Marragon 1741 1829 Luc d'Aude
    166 Jean-François-Armand Riolz 1742 1815 Rodés
    167
    Dejabin Collection - Philippe-François d'Albignac de Castelnau (1742-1806).jpg
    Philippe-François d'Albignac de Castelnau 1742 1814 Peiralèu
    168 Joseph Dupré 1742 1823 Carcassona
    169 François Ille 1743 1802 Audressenh
    170 Raymond Ribes 1743 Limós
    171 Antoine Soulheirac 1743 1799 Carcassona
    172
    Jean-PaulRabautSaint-Etienne.jpg
    Jean-Paul Rabaut Saint-Étienne 1743 1793 Nimes
    173 Antoine Salva 1744 1806 Esperasan
    174 Jean-Antoine Teissier de Marguerittes 1744 1795 Nimes
    175 Guillaume Mirabel 1744 1794 Fitor
    176
    Jacques Antoine Rabaut-Pommier (Source BPF PR 22).JPG
    Jacques Antoine Rabaut-Pommier 1744 1820 Nimes
    177 Jacques Jac 1745 1803 Quiçac
    178 Paul Louis Dargiot de La Ferrière 1745 1817 Limós
    179 Sébastien-Charles-Philibert de Roger de Cahuzac de Caux 1745 1817 Caus e Saussens
    180 Pierre-Antoine Rabaut-Dupuis 1746 1808 Nimes
    181 Jean-Baptiste Clauzel 1746 1803 L'Avelhanet
    182 Barthélemy Imbert 1747 1790 Nimes
    183 Guillaume Jacques Pascal Causse 1747 1816 Narbona
    184 Victor Antoine Andréossy 1747 1819 Ventenac Riba d'Aude
    185
    Etienne Frederic Lignon Portrait of Richelieu.jpeg
    Charles-François de Trinquelague-Dions 1747 1837 Nimes
    186 Jean-Baptiste François Étienne Charly 1748 1813 Pàmias
    187 Pierre Caubère 1748 1823 Sent Gironç
    188 Gilles Louis Antoine De Grandsaigne 1749 1818 Milhau
    189 François Antoine Morin 1749 1810 Sant Miquèl
    190 Jean-François Micas 1749 1825 Sent Gironç
    191
    Jean François Aimé Dejean (1749-1824).jpg
    Jean François Aimé Dejean 1749 1824 Castèlnòu d'Arri
    192 Jean François Sacombe 1750 1822 Carcassona
    193
    Villaret-Joyeuse.jpg
    Louis Thomas Villaret de Joyeuse 1750 1812 Aush
    194
    Eglantine.png
    Fabre d'Églantine 1750 1794 Carcassona
    195
    Antoine Félix Leyris d'Esponchez.jpg
    Antoine-Félix de Leyris d'Esponchez 1750 1801 Alès
    196
    Souvenirs de Léonard 1905 cover portrait (adjusted).jpg
    Léonard Autié 1751 1820 Pàmias
    197 Jean-Jacques Sol 1751 Savardun
    198 Jean Boniface Darnaud 1751 1826 Las Cabanas
    199 Antoine François Rodat d'Olemps 1751 Olemps
    200 Henri Joseph Vincent Latour 1751 1826 Fois
    201
    Voulland.jpg
    Jean-Henri Voulland 1751 1801 Usès
    202 Jean-François Riols 1751 1825 Rodés
    203 Pierre Joseph Bonnaterre 1752 1804 Avairon
    204 André Salaman 1752 1828 Narbona
    205
    Joseph Fabrefonds.jpg
    Joseph Fabrefonds 1752 1826 Carcassona
    206 Michel Azéma 1752 1827 Argelièrs
    207 Gabriel Désombs de Fajac 1752 1829 Savardun
    208
    François de Pierre de Bernis.JPG
    François de Pierre de Bernis 1752 1823 Nimes
    209
    François-Paul Brueys d'Aigalliers.jpg
    François-Paul Brueys d'Aigalliers 1753 1798 Usès
    210 Pierre Bosc 1753 1804 Florentinh
    211 Antoine Claude Dièche 1753 1811 Rodés
    212
    Rivarol Antoine1.jpg
    Antoine de Rivarol 1753 1801 Banhòus de Céser
    213 Louis Bastoul 1753 1801 Montoliu
    214 Saturnin Marc Boyer 1753 1840 Fois
    215
    DeMorlhonAntoine.jpg
    Antoine de Morlhon 1753 1828 Vilafranca
    216 Antoine Marie Anne Girard 1753 1818 Narbona
    217 Pierre André Pourret 1754 1818 Narbona
    218 Hugues Destrem 1754 1804 Fanjaus
    219 Pierre Sol-Beauclair 1754 1814 Savardun
    220
    Blason JeanBaptiste-Arnaud.png
    Jean Baptiste Arnaud 1754 1823 Carcassona
    221 Pierre François Dominique Bonnet 1754 1809 Limós
    222 Just Pasteur Sabatier 1754 1818 Narbona
    223 Philippe Drulhe 1754 1816 Vilafranca de Roergue
    224 Pierre Colomb 1754 1817 Nimes
    225
    Louis de Bonald.jpg
    Louis Gabriel Ambroise de Bonald 1754 1840 Milhau
    226 Étienne Ozi 1754 1813 Nimes
    227
    Jean Pierre Solié after Henri-François Riesener.jpg
    Jean-Pierre Solié 1755 1812 Nimes
    228 Jean Pieyre 1755 1839 Nimes
    229
    Jean-Pierre Claris de Florian.jpg
    Jean-Pierre Claris de Florian 1755 1794 Sauve
    230 Joseph-Jean Lagarde 1755 1839 Narbona
    231 David Jonquier 1755 Lo Pònt Sant Esperit
    232 Jean-César Vincens-Plauchut 1755 1801 Nimes
    233
    Fabre de l'Aude, pair de France.jpg
    Jean-Claude Fabre de l'Aude 1755 1832 Carcassona
    234 Joseph Roustan 1756 1835 Nimes
    235
    Général Louis Caffarelli du Falga.jpg
    Louis-Marie-Joseph Maximilian Caffarelli du Falga 1756 1799 Nauta Garona
    236 Jean-François Méric 1756 1816 Carcassona
    237 Bernard Vidal-Contant 1756 1827 Carcassona
    238 Charles Joseph Leyris Desponchès 1756 1824 Alès
    239
    Pierre Laromiguière.jpg
    Pierre Laromiguière 1756 1837 Avairon
    240 Raymond Gaston 1757 1836 Fois
    241
    François-Xavier-Marc-Antoine de Montesquiou-Fezensac.jpg
    François-Xavier-Marc-Antoine de Montesquiou-Fézensac 1757 1832 Gers
    242
    Belmas.jpg
    Louis Belmas 1757 1841 Montreal
    243 Guy-Henri de Lévis 1757 1828 Pàmias
    244 Louis Fuzier 1757 1835 Monés Proencós
    245 César Falentin de Saintenac 1757 1831 Pàmias
    246
    LoísAubanèl.jpg
    Loís Aubanel 1758 1842 Nimes
    247
    Leonard.jpg
    Jean-François Autié 1758 1794 Pàmias
    248 Jacques Vincens-Saint-Laurent 1758 1825 Nimes
    249 Jean-Baptiste Astoin 1758 1824 Carcassona
    250 Jean Espert 1758 1832 Sant Quentin
    251 Jean-Baptiste Estaque 1758 Castilhon de Coserans
    252 Jean-François Adrien Cassagnau de Saint-Gervais 1759 1819 Limós
    253
    Jean Pelet de la Lozère (1759-1842).jpg
    Jean Pelet 1759 1842 Sant Joan del Gard
    254 Jacques Anselme Dorthès 1759 1794 Nimes
    255
    Jean François d'Assas Montdardier (1760-1850).jpg
    Jean François d'Assas de Lavit 1760 1850 Lo Vigan
    256 Charles François Pradel de Saint Charles 1760 1837 Nimes
    257 Jean Étienne Éléonore Cassaing 1760 1849 Varilhas
    258 Méric Jean-Jacques Louis Calvet 1760 1823 Fois
    259 Pierre Jean Joseph Dubruel 1760 1828 Rinhac
    260 François Dortet de Tessan 1760 1847 Lo Vigan
    261
    Dominique, Vincent Ramel de Nogaret c. 1800.jpg
    Dominique-Vincent Ramel-Nogaret 1760 1829 Montoliu
    262 Bernard Viguerie 1761 1819 Carcassona
    263
    Delrieu, Etienne Joseph Bernard, d'après Romagnesi.jpg
    Étienne-Joseph-Bernard Delrieu 1761 1836 Rodés
    264
    Général Antoine François Andreossy.jpg
    Antoine-François Andréossy 1761 1828 Castèlnòu d'Arri
    265 Paul Joseph Bordes 1761 1847 Rimont
    266 Joseph Boyer 1761 1830 Nimes
    267 Venance Dougados 1762 1794 Carcassona
    268 Jacques-Augustin Leyris 1762 1840 Alès
    269
    Joseph Lakanal.jpg
    Joseph Lakanal 1762 1845 Sèrras d'Arget
    270 Jean Louis Félicité De Bruyères-Chalabre 1762 1838 Eissalabra
    271 Louis Jacques Guillaume Barthe-Labastide 1762 1840 Narbona
    272 Jules de Calvières 1762 1849 Sant Geli
    273 Jean André Commes 1762 1804 Calhau
    274 Jean François Gaspard Fornier de Clauselles 1763 1843 Ax
    275 Jean-Baptiste Cavaignac 1763 1829 Gordon
    276 Henry Maury 1763 1813 La Grassa
    277 Sébastien Viala 1763 1849 Olemps
    278 Georges Bergasse de Laziroules 1763 1827 Saurat
    279 Joseph Pépin 1763 1811 Lo Pònt Sant Esperit
    280
    Gabriel Venance Rey.jpg
    Gabriel Venance Rey 1763 1836 Milhau
    281 Jean-Alexis Béteille 1763 1847 Rodés
    282 Dominique Casimir Fornier de Valaurie 1763 1811 Nimes
    283 Pierre Aulard 1763 1815 Fanjaus
    284
    Guillaume Raymond Amant Viviès, baron de la Prade (1763-1813).jpg
    Raymond Viviès de La Prade 1763 1813 Santa Colomba d'Ers
    285 Joseph Triaire 1764 1850 La Rovièira
    286 Pierre Gabriel Aussenac 1764 1833 Carcassona
    287 Jean-Baptiste Espert de Latour 1764 1815 La Garda
    288 Félix Hippolyte Fréjus Monseignat du Cluzel 1764 1840 Rodés
    289
    General Bernard Frère cropped.jpg
    Bernard-Georges-François Frère 1764 1826 Montreal
    290 Jean Pierre Esprit Fornier de Savignac 1764 1837 Savinhac
    291
    Madame Lecerf, cousine de l'artiste - François Gérard.jpg
    Claire Lacombe 1765 Pàmias
    292
    L'abbé Frayssinous.JPG
    Denis-Luc Frayssinous 1765 1841 Curièiras
    293 Jacques Thomas Sarrut 1765 1813 Cante
    294 Gabriel Jean du Pac de Bellegarde 1765 1788 Q2968519
    Bèlagarda de Rasés
    295 Jean-Baptiste Dupré 1765 1820 Sent Líser
    296 Antoine Alexandre Dejean 1765 1848 Eissalabra
    297 Charles Durand 1766 1854 Alès
    298 Joseph Thibaud Calvet de Madaillan 1766 1820 Fois
    299 Jean-Pierre Chazal 1766 1840 Lo Pònt Sant Esperit
    300 Anne Joachim Joseph De Rochemore 1766 1855 Nimes
    301
    Maurice Garrigou.jpg
    Maurice-Marie-Matthieu Garrigou 1766 1852 Las Cabanas
    302 Jacques d'Yzarn de Valady 1766 1793 Vilafranca de Roergue
    303 Dominique Pierre Cambriels 1767 1845 La Grassa
    304 Hyacinthe de Gaston 1767 1808 Rodés
    305 Henri Verdier de Lacoste 1767 1819 Nimes
    306 Jean Louis Gros 1767 1824 Carcassona
    307 Jean-Marc Antoine Gaudonville 1767 1851 Santa Colomba d'Ers
    308
    Dessolles.jpg
    Jean-Joseph Dessolles 1767 1828 Aush
    309 Henri Amable Alexandre de Sarret 1767 1794 Milhau
    310 Joan Ramon Costes 1767 1858 Cobison
    311 Pierre Coste 1767 1834 Quiçac
    312
    Alibert.jpg
    Jean-Louis-Marc Alibert 1768 1837 Vilafranca de Roergue
    313 Benoit Regismanset 1768 1849 Carcassona
    314 Jean-Louis Brousses 1769 1832 Limós
    315 Gaspard Hilarion Fornier d'Albe 1769 1834 Nimes
    316
    Alexis Monteil.jpg
    Amans-Alexis Monteil 1769 1850 Rodés
    317 Pierre de Cabrol de Mouté 1769 1819 Nimes
    318 Charles Florimond de Voguë 1769 1839 Trescas
    319 Bernard Lignières 1769 1847 Bram
    320 François Charles Vernhes 1769 1852 Sent Joan d'Aucàpias
    321 Hippolyte Cazaux 1770 1846 Uston
    322 Jean-Louis Olivier Mossel 1770 1848 La Grassa
    323 Raymond Jacques Pascal Rivals-Gincla 1770 1819 Carcassona
    324 Armand-Charles-Daniel de Firmas-Périés 1770 1828 Alès
    325 Anne-Antoine de Roquette-Buisson 1771 1847 Baranha
    326 Pierre Espert de Sibra 1771 1835 La Garda
    327 Louis Pierre Jean Cassan 1771 1852 Lesinhan de las Corbièras
    328 Sernin Laffont 1771 1841 Audressenh
    329 Étienne Estève 1771 1844 Castèlnòu d'Arri
    330 Pierre Triaire 1771 1799 Lo Vigan
    331 Michel Paul Noël Jouffard 1771 1843 Castèlnòu d'Arri
    332 Marc Dax 1771 1837 Tarascon d'Arièja
    333
    David Dombre.png
    David Dombre 1772 1859 Nimes
    334 Jean-François Combes 1772 Erau
    335 Justin Laffite 1772 1832 Saurat
    336 Jean-Pierre Émile Dupré de Saint-Maure 1772 1854 Carcassona
    337 Jean-Pierre Alexandre Bresson de Valmabelle 1772 1812 Nimes
    338 Jean Antoine Paul Serge d'Auberjon 1772 1832 Limós
    339
    Clauzel, Bertrand.jpg
    Bertrand Clausel 1772 1842 Mirapeis
    340 Jean Blaise Vernhette 1773 1839 Montjòus
    341 Jean-Baptiste Solignac 1773 1850 Milhau
    342 Louis Galabert 1773 1841 Castèlnòu d'Arri
    343
    Général Antoine Aymard.jpg
    Antoine Aymard 1773 1861 Lesinhan de las Corbièras
    344 Joseph Victorien Sicard 1773 1813 Caunas de Menerbés
    345 Pierre Vidal 1773 1843 Fois
    346 Louis-Joseph Elisabeth Cazals 1774 1813 Castèlnòu d'Arri
    347 Jean-Pierre Dellard 1774 1832 Caors
    348 Étienne Pierre Debosque 1774 1824 Esperasan
    349 François Joseph Pamphile de Lacroix 1774 1841 Aimargues
    350 Jean-Marc Espert de Bulach 1774 1835 La Garda
    351 Eugène Édouard Boyer de Peyreleau 1774 1856 Alès
    352 André-Henri d'Alzon 1774 1864 Lo Vigan
    353 Jean, Antoine, Martin Rodière 1774 1849 Castèlnòu d'Arri
    354 Jean Vignaud 1775 1826 Bèucaire (Gard)
    355 Philippe François Maurice d’Albignac 1775 1824 Peiralèu
    356 Gabriel Malric 1775 1837 Sijan
    357 Paul Verbigier de Saint-Paul 1775 1850 Havars
    358 Marie-Joachim-Isidore de Chastellier 1775 1861 Nimes
    359
    Lefèvre - Guillaume, baron Capelle (1775-1843).jpg
    Guillaume Capelle 1775 1843 Las Salas
    360 Louis Augustin d'Hombres-Firmas 1776 1857 Alès
    361
    Le Diable couleur de rose, par Jolly, 1798, btv1b6400479d.jpg
    Bosquier-Gavaudan 1776 1843 Nimes
    362 Raymond Gayrard 1777 1858 Rodés
    363 Eugène Jacques Joseph Innocent de Vogüé 1777 1854 Trescas
    364 Pierre Rodat d'Olemps 1777 1846 Rodés
    365 Alexis de Calvières de Vézénobres 1777 1844 Lo Vigan
    366 Gabriel Donnadieu 1777 1849 Nimes
    367 Charles Courtin 1777 1855 Nimes
    368 Joseph Delauro 1778 1846 Rodés
    369 Gabriel François de Hatte de Longuerue 1778 Lo Vigan
    370
    Pauline Fourès.jpg
    Pauline Fourès 1778 1869 Pàmias
    371 Jacques D'Ounous d'Andurand 1778 1852 Savarat
    372 Jean-Pierre-Jacques-Auguste de Labouïsse-Rochefort 1778 1852 Savardun
    373 François Jauze 1778 1847 Saurat
    374
    Jacques-Joseph Champollion.jpg
    Jacques Joseph Champollion-Figeac 1778 1867 Fijac
    375 Bernard Auriol 1778 1863 Tuissan
    376 Jacques Bénazet 1778 1848 Fois
    377 Jean Hyacinthe Sébastien Chartrand 1779 1816 Carcassona
    378 François-Isidore de Ricard 1779 1849 Aimargues
    379 André Maigre 1779 Nimes
    380
    Augustin de Chazelles.png
    Augustin de Chazelles 1779 1862 Lunac
    381 Pierre Picaud 1780 1815 Nimes
    382 Charles Laperrine d'Hautpoul 1781 1847 Carcassona
    383 Louis Philippe de Gaujal-Saint-Maur 1782 1850 Milhau
    384 François Sernin 1782 1847 Narbona
    385 Charles de Fournas-Moussoulens 1782 1848 Mossolens
    386 Théodore Richard 1782 1859 Milhau
    387 Étienne de Laborde 1782 1865 Carcassona
    388
    Pierre Bayle battant la Diane .jpg
    Pierre Bayle 1783 1794 Torrelhas
    389 Eugène de Planard 1783 1853 Milhau
    390
    Album des députés au Corps législatif entre 1852-1857-Boissy d'Anglas.jpg
    Jean-Gabriel de Boissy d'Anglas 1783 1864 Nimes
    391 Mathieu Barathier 1784 1867 Narbona
    392 Amans Joseph Henri de Séguret 1784 1835 Rodés
    393 Jean-Pierre Pagès 1784 1866 Sèish
    394
    Arman big size.JPG
    Alexandre Arman 1784 1856 Lo Vigan
    395 Étienne Denisse 1785 1861 Carcassona
    396 Achille de Daunant 1786 1867 Nimes
    397
    Alexandre Soumet lithographie.jpg
    Alexandre Soumet 1786 1845 Castèlnòu d'Arri
    398 Pèire Bonet 1786 1858 Bèucaire (Gard)
    399 François-Marie-Edouard de Gualy 1786 1842 Milhau
    400 Louis-Jacques-Marie Fournier 1786 1862 Nimes
    401
    PORTRAIT DE FRANÇOIS SOUCHON ANCIEN DIRECTEUR DE L'ECOLE DE PEINTURE DE LILLE, (1787-1857).jpg
    François Souchon 1787 1857 Alès
    402
    Benjamin VALZ.jpg
    Benjamin Valz 1787 1867 Nimes
    403 Emmanuel Théaulon 1787 1841 Aigas Mòrtas
    404
    EmiliedeRodat.jpeg
    Emilie de Rodat 1787 1852 Rodés
    405 Samuel Vincent 1787 1837 Nimes
    406
    François Pierre Guillaume Guizot.jpg
    François Guizot 1787 1874 Nimes
    407
    Louis-Jacques-Maurice de Bonald.jpg
    Louis Jacques Maurice de Bonald 1787 1870 Milhau
    408 François Dominique Victor Esperonnier 1788 1855 Narbona
    409 Michel Roux-Carbonnel 1788 1857 Nimes
    410
    Alexandre Guiraud.jpg
    Alexandre Guiraud 1788 1847 Limós
    411 Guillaume Amans Pons 1789 Curièiras
    412 Louis Pertuis de Montfaucon 1790 1842 Montfaucon
    413 Jean-François Joly 1790 1870 Limós
    414 Alexis-Basile-Alexandre Menjaud 1791 1861 Chusclan
    415 Hyacinthe Carmes de Labruguière 1791 1862 Laudun
    416 Guillaume d'Albis du Salze 1792 1878 Sent Esèri
    417 Gustave Larnac 1793 1868 Nimes
    418
    StatueFGCabrolDecazeville.jpg
    François Gracchus Cabrol 1793 1882 Rodés
    419 Eugène Favand 1793 1854 Alès
    420 Joseph Falentin de Saintenac 1793 1847 Lo Mas d'Asilh
    421 Joseph Marie Combes 1793 1867 Vila Comtal
    422 Lucien Trinchan 1793 1887 Limós
    423 Jean-Aimé de Levezou de Vezins 1793 1867 Milhau
    424 Antoine Ressigeac 1793 1872 Carcassona
    425
    Denys Affre.jpg
    Denis Auguste Affre 1793 1848 Sant Roma de Tarn
    426 Émile Teulon 1793 1877 Nimes
    427 Paul-Auguste Roques-Salvaza 1793 1871 Carcassona
    428 Paulin d'Anglas de Praviel 1793 1872 Aimargues
    429 Christophe Jusky 1794 1878 Lo Pònt Sant Esperit
    430
    Hippolyte de Barrau.jpg
    Hippolyte de Barrau 1794 1863 Rodés
    431 Amédée Vernhette 1795 1884 Montjòus
    432
    Jean-François-Louis-Clair Bories.JPG
    Jean-François-Louis-Clair Bories 1795 1822 Vilafranca de Roergue
    433 François Sans 1795 Ax
    434
    Paul Delaroche - Le comte Narcisse-Achille de Salvandy (1846).JPG
    Narcisse-Achille de Salvandy 1795 1856 Condòm
    435
    Félix Barthe.jpg
    Félix Barthe 1795 1863 Narbona
    436
    Jacques-Alphonse-MAHUL-01.png
    Jacques Mahul 1795 1871 Carcassona
    437 Jean-Sargines Champagne 1795 1855 Carcassona
    438
    Reboul, Jean.jpg
    Joan Rebolh 1796 1864 Nimes
    439 Jean Firmin Darnaud 1796 1886 Ròcafixada
    440
    Adolphe Crémieux by Lecomte du Nouy.jpg
    Adolphe Crémieux 1796 1880 Nimes
    441 Louis-Michel Illide de Veau de Robiac 1796 1864 Alès
    442 Antoine Galy-Cazalat 1796 1869 Sent Gironç
    443 Jean Faramond 1796 Sant Victor e Malviu
    444 Ferdinand Girard 1796 1881 Nimes
    445 Joseph-Marie Grandet 1797 1875 Rodés
    446 Louis Auguste de Peyre 1797 1869 Limós
    447 Jean-François Solier 1797 1882 Castèlnòu d'Arri
    448 Anicet Blanc de Guizard 1797 1879 Vila Comtal
    449
    Taureau Baragnon.jpg
    Numa Baragnon 1797 1871 Nimes
    450 Jean Crespon 1797 1857 Nimes
    451
    Jean Antoine Marie FOULQUIER.JPG
    Jean-Antoine-Marie Foulquier 1798 1882 Valadin
    452 Pierre Frédéric Sarrus 1798 1861 Sant Africa
    453 Paul Pujol 1799 1878 Era Bastida deth Salat
    454 Charles Casimir Dugabé 1799 1874 Lo Mas d'Asilh
    455 Joseph Abbal 1799 1890 Melagas
    456
    Père-Lachaise - Division 66 - Cabirol 07.jpg
    Joseph-Martin Cabirol 1799 1874 Narbona
    457
    Journet, Jean.jpg
    Jean Journet 1799 1861 Carcassona
    458
    DeMorlhonAuguste.jpg
    Auguste de Morlhon 1799 1862 Vilafranca
    459
    Sarrut 1835.JPG
    Germain Sarrut 1800 1863 Cante
    460 François Félix de Lafarelle 1800 1872 Andusa
    461
    Jean Baptiste André Dumas.jpg
    Jean-Baptiste Dumas 1800 1884 Alès
    462 Jean Louis Marie Eugène Durieu 1800 1874 Nimes
    463 Hippolyte Anglade 1800 1881 Urs
    464
    Soulié, Frédéric.jpg
    Frédéric Soulié 1800 1847 Fois
    465
    Eugène de Barrau.jpeg
    Eugène de Barrau 1801 1887 Rodés
    466
    PSoulé.jpg
    Pierre Soulé 1801 1870 Castilhon de Coserans
    467
    CPM Combes.jpg
    Charles Combes 1801 1872 Caors
    468 Herman-Louis-Bernard-Ernest de Calouin de Tréville 1802 1886 Castèlnòu d'Arri
    469 Louis-Félix Amiel 1802 1864 Castèlnòu d'Arri
    470 Antoine Boutonnet 1802 1868 Moirasés
    471
    Album des députés au Corps législatif entre 1852-1857-Pérouse.jpg
    Jacques Philippe Pérouse 1803 1866 Nimes
    472 Théodore Denat 1803 1885 Mirapeis
    473
    Vezin par Cham.JPG
    Émile Vézin 1803 1867 Galhac
    474 Charles de Surville 1803 1868 Nimes
    475 Louis Hippolyte Bouteille 1804 1881 Sant Geli
    476
    Général de Paladines.jpg
    Louis d'Aurelle de Paladines 1804 1877 Losera
    477
    François Henri Ernest de Chabaud-La-Tour.jpeg
    François de Chabaud-Latour 1804 1885 Nimes
    478 Jean Louis Marie Ladislas Walsin-Esterházy 1804 1871 Nimes
    479
    Urbain Dortet de Tessan.png
    Urbain Dortet de Tessan 1804 1879 Lo Vigan
    480 Léon Dombre 1804 1886 Nimes
    481 Jean Denayrouse 1804 1860 Mont Peirós
    482 Hippolyte de Monseignat 1805 1893 Rodés
    483 Paul Tournal 1805 1872 Narbona
    484 Prosper-Antoine Moitessier 1805 1869 Carcassona
    485 Jean-Louis Berlandier 1805 1851 Bèucaire (Gard)
    486 Adeline Daudet 1805 1882 Nimes
    487
    Roger de Larcy.jpg
    Charles de Larcy 1805 1882 Lo Vigan
    488
    Nestor Roqueplan - Tamvaco 1998 fig159.jpg
    Nestor Roqueplan 1805 1870 Montreal
    489
    Jean Laborde.jpg
    Jean Laborde 1805 1878 Aush
    490 Vincent Daudet 1806 1875 Nimes
    491 Eugène de Castillon-Saint-Victor 1806 1864 Narbona
    492
    J.A.M. Pelamourges.jpg
    J.A.M. Pelamourgues 1807 1875 Rodés
    493 Pierre Louis Jouy 1807 1894 Carcassona
    494 Gatien Marcailhou 1807 1855 Ax
    495 Adrien Rozier 1808 1885 Rodés
    496 Joseph Dupré 1808 1882 Carcassona
    497
    Placide Cappeau.jpg
    Placide Cappeau 1808 1877 Ròcamaura
    498
    Hippolyte Colet by Marie-Alexandre Alophe.jpg
    Hippolyte-Raymond Colet 1808 1851 Usès
    499 Félix Randon de Grolier 1809 1856 Nimes
    500 Louis Dupuy de Belvèze 1809 1886 Limós
    501
    Philibert Rouvière by Charles-Michel Geoffroy.jpg
    Philibert Rouvière 1809 1865 Nimes
    502 Marie Escudier 1809 1880 Castèlnòu d'Arri
    503 Louis-Antoine-Rose Ormières Lacase 1809 1890 Quilhan
    504 Bernard Cabanié 1810 1879 Vilanòva de Montreal
    505 Camille Rogier 1810 1893 Meinas
    506
    Quatrefages BNF Gallica.jpg
    Jean Louis Armand de Quatrefages de Bréau 1810 1892 Valerauga
    507 Louis Alibaud 1810 1836 Nimes
    508 Michel Nicolas 1810 1866 Nimes
    509
    P. Emmanuel d'Alzon.jpg
    Emmanuel d'Alzon 1810 1880 Lo Vigan
    510
    France carcassonne mayrevieille.jpg
    Jean-Pierre Cros-Mayrevieille 1810 1876 Carcassona
    511 Charles-Henri Emile Blanchard 1810 1890 Sent Gironç
    512 Adolphe Boisse 1810 1896 Rodés
    513 André Rouaix 1810 1869 Sent Gironç
    514
    Photo Dominique Peyramale.jpg
    Dominique Peyramale 1811 1877 Hauts Pirenèus
    515
    129 Vincent Vidal Portrait de l'artiste.jpg
    Vincent Vidal 1811 1887 Carcassona
    516 Coralie Grévy 1811 1893 Narbona
    517 Grégoire Coffinières de Nordeck 1811 1887 Castèlnòu d'Arri
    518 Fortuné Brousses 1811 1873 Limós
    519 François Chapot 1811 1856 Lo Vigan
    520 Louis Bouloumié 1812 1869 Rodés
    521 Pierre Verdeil 1812 Nimes
    522 Eustache Bonafous 1812 1889 Caunas de Menerbés
    523 Edmond Combes 1812 1848 Castèlnòu d'Arri
    524 Théodore Vignes 1812 1877 Pàmias
    525
    Album des députés au Corps législatif entre 1852-1857-Calvet-Rogniat.jpg
    Pierre Calvet-Rognat 1812 1875 Las Salas
    526 Étienne Médal 1812 1886 Sonnac
    527 Adrien de Lavalette 1813 1886 Murasson
    528 Louis Chalmeton 1813 1879 Nimes
    529
    Jules Duval.jpg
    Jules Duval 1813 1870 Rodés
    530 Théophile Marcou 1813 1893 Carcassona
    531 Léonce Curnier 1813 1894 Nimes
    532
    Melchior de Marion Brésillac.jpg
    Melchior de Marion Brésillac 1813 1859 Castèlnòu d'Arri
    533 Charles Dombre 1814 1887 Nimes
    534 Alexandre Labadié 1814 1892 Lesinhan de las Corbièras
    535 Augustin Demians 1814 1871 Nimes
    536 Jules Salles 1814 1900 Nimes
    537 Gaspard-Marie-Jacques-Ernest de Roquemaurel de Saint-Cernin 1814 1875 Ost
    538
    Alfred Madier de Montjau.jpeg
    Noël Madier de Montjau 1814 1892 Nimes
    539 Henry de Valady 1814 1897 Rodés
    540 Ferdinand Coma 1814 Fois
    541 Louis Baptiste Pons-Tande 1814 1894 Mirapeis
    542 Joseph Emmanuel Durrieu 1814 1868 Castilhon de Coserans
    543 Jean Jalabert 1815 1900 Carcassona
    544 Louis Azémar 1815 1884 Rodés
    545
    General Espinasse BNF Gallica.jpg
    Charles-Marie-Esprit Espinasse 1815 1859 Castèlnòu d'Arri
    Saissac
    546
    Jacques Marie Joseph Louis Comte de Mas Latrie Reymann BNF Gallica.jpg
    Louis de Mas Latrie 1815 1897 Castèlnòu d'Arri
    547 Ferdinand Gazagne 1815 Remolins
    548 Jacques Bordes-Pages 1815 1897 Sèish
    549 Napoléon Gaillard 1815 1900 Nimes
    550 Aristide-Jean-Pierre-Hippolyte Lieussou 1815 1858 Fanjaus
    551
    Antoine-Dominique Bordes.jpg
    Antoine-Dominique Bordes 1815 1883 Gers
    552 Louis d'Auberjon 1815 1873 Gramasia
    553 Numa Blanc 1816 1897 Milhau
    554
    Lazare Escarguel (AN).jpg
    Lazare Escarguel 1816 1893 Rotièr
    555 Pierre Pradié 1816 1892 Marcilhac
    556 Albert Cambriels 1816 1891 La Grassa
    557 Pierre Taillant 1816 1883 Lo Pònt Sant Esperit
    558 Marcel Jacques Lucet 1816 1883 Limosins
    559 Pierre Hercule Joly 1816 1876 Limós
    560
    Simon-Francois Bernard.jpg
    Simon François Bernard 1817 1862 Carcassona
    561
    Portrait de Hippolythe Lazerges.png
    Hippolyte Lazerges 1817 1887 Narbona
    562
    Victor Pilhes.jpeg
    Victor Pilhes 1817 1882 Tarascon d'Arièja
    563 François Bravay 1817 1874 Lo Pònt Sant Esperit
    564
    Perrot-Portrait de l'artiste.jpg
    Adolphe Perrot 1818 1887 Nimes
    565 Jean Joseph Raynal 1818 1896 Narbona
    566 Charles Jules de Surville 1818 1879 Nimes
    567 Paul-Narcisse Salières 1818 1908 Carcassona
    568
    Charles Francois Jalabert.jpg
    Charles Jalabert 1819 1901 Nimes
    569 Eugène Hugot 1819 1903 Nimes
    570 Saturnin Vidal 1819 1908 Fois
    571 Jean-Louis Borel 1819 1884 Fanjaus
    572
    Arnaud de l'Ariege, Frederic.jpg
    Frédéric Arnaud 1819 1878 Sent Gironç
    573
    JulienCostes.jpg
    Julien Costes 1819 1889 Savinhac
    574 Édouard Aymard 1820 1880 Vilamostausson
    575 Eugène Peyrusse 1820 1906 Lesinhan de las Corbièras
    576
    Auguste Louis Antoine Fabre 1820-1878.jpg
    Auguste Fabre 1820 1878 Compèire
    577 Jules Bonnet 1820 1892 Nimes
    578 Francisca del Espíritu Santo 1820 1882 Malhac
    579
    Cazot, Theodore Jules Joseph.jpg
    Théodore-Jules Cazot 1821 1912 Alès
    580 Émile Lades-Gout 1821 1893 Carcassona
    581
    Fortuné Henry par Felix Vallotton.png
    Fortuné Henry 1821 1882 Nimes
    582 Léon Escudier 1821 1881 Castèlnòu d'Arri
    583 Gaston de Verbigier de Saint-Paul 1821 1878 Havars
    584 Émile Pinet-Laprade 1822 1869 Mirapeis
    585 Louis Oustry 1822 1883 Rodés
    586 Guiraud Cals 1822 Carcassona
    587 Jules Marie Buisson 1822 1909 Carcassona
    588 Jean-Baptiste Vigarosy 1822 1890 Mirapeis
    589 Victor Burq 1822 1884 Rodés
    590 Hippolyte Babou 1823 1878 Peiriac de Menerbés
    591 Louis Cyprien Poujade 1823 1898 Canet
    592
    Gaston Boissier 02.jpg
    Gaston Boissier 1823 1908 Nimes
    593 Théophile Silvestre 1823 1876 Le Fossat
    594 Ferdinand Boyer 1823 1885 Nimes
    595
    Joseph Monier.jpg
    Joseph Monier 1823 1906 Sent Quentin de la Terralha
    596
    Jean-henri fabre.jpg
    Joan Enric Fabre 1823 1915 Sant Liòns
    597
    Emile Verdet.png
    Émile Verdet 1824 1866 Nimes
    598
    Georges Ville c1885.jpg
    Georges Ville 1824 1897 Lo Pònt Sant Esperit
    599 Michel Vidal 1824 Carcassona
    600
    Nîmes-Jardin de La Fontaine-Antoine Bigot-20101001.jpg
    Antòni Bigòt 1825 1897 Nimes
    601 Louis-Edmond Claris 1825 1914 Alès
    602
    Benjamin Balansa par de Lacger Toulouse.jpg
    Benjamin Balansa 1825 1891 Narbona
    603 Adolphe Jourdan 1825 1889 Nimes
    604
    Depeyre, Octave.jpg
    Octave Depeyre 1825 1891 Caors
    605 Benoît Rouquayrol 1826 1875 Espaliu
    606 Édouard Favand 1826 1881 Alès
    607 Adolphe Bosc 1827 1882 Nimes
    608 Adolphe d’Assier 1827 1889 Era Bastida deth Salat
    609 Auguste Bosc 1827 1879 Nimes
    610 Antoine Marfan 1827 1898 Castèlnòu d'Arri
    611
    Jules Duprato by Gustave Boulanger.jpg
    Jules Duprato 1827 1892 Nimes
    612 Jean Delsol 1827 1896 Sent Cristòfa
    613 Ernest Fontanès 1828 1903 Nimes
    614
    Camerone-Danjou.jpg
    Jean Danjou 1828 1863 Eissalabra
    615
    Ferdinand Poise 1892.jpg
    Ferdinand Poise 1828 1892 Nimes
    616 Ernest Pascal 1828 1888 Narbona
    617 Émile Aldebert 1828 1924 Milhau
    618
    Freycinet2.jpg
    Charles de Freycinet 1828 1923 Fois
    619
    Lois Romieu dins Jourdanne.png
    Loís Romieu 1829 1894 Nimes
    620
    Espérandieu-Allar.jpg
    Henri-Jacques Espérandieu 1829 1874 Nimes
    621 Osmin Labadié 1829 1882 Lesinhan de las Corbièras
    622 Léonce de Guiraud 1829 1873 Limós
    623 Émile Decombes 1829 1912 Nimes
    624 Léon Bonnel 1829 1880 Narbona
    625 Charles Monot 1830 1914 Mos
    626 Gustave Coste 1830 1918 Nimes
    627 Louis Vidal 1831 1892 Nimes
    628 Marquis Rafael Merry del Val 1831 1917 Argon (Aude)
    629 Jules Lasbaysses 1831 1893 Lesat
    630 Émile-Honoré Cazelles 1831 1908 Nimes
    631 Louis Marcel Devic 1832 1888 Peirussa
    632 Edmond Guillemin-Tarayre 1832 1920 Aubinh
    633 Eugène Rouché 1832 1910 Someire
    634 Vincent-Marie Farinole 1832 1905 Sijan
    635
    Desmons, Frederic.jpg
    Frédéric Desmons 1832 1910 Brinhon
    636 Gustave Liotard-Vogt 1833 1922 Nimes
    637
    François Perrier par E.Pirou.JPEG
    François Perrier 1833 1888 Valerauga
    638
    Antoine II.png
    Antoine-Hippolyte Cros 1833 1903 La Grassa
    639
    Gaston-Casimir Saintpierre photo.jpg
    Gaston Casimir Saint-Pierre 1833 1916 Nimes
    640 Jean-Louis Antoine Alfred Gilly 1833 1896 Andusa
    641
    Théodore Roustan en 1881.jpg
    Théodore Roustan 1833 1906 Nimes
    642
    Arsitide Bergès - Grenoble.jpg
    Aristide Bergès 1833 1904 Lòrp e Senta Aralha
    643 Charles-Louis de Laborde 1833 Pàmias
    644
    Tony Dombre.png
    Tony Dombre 1834 1899 Nimes
    645 Clément Sans 1834 1911 Saurat
    646 Louis Guillaumou 1834 Carcassona
    647
    Soubiran ovale-6667c.jpg
    Maria Theresia de Soubiran 1834 1889 Castèlnòu d'Arri
    648
    Press illustration of Act2 (scene4) of 'La fiancée d'Abydos' by Barthe at the Théâtre Lyrique 1865 - Gallica.jpg
    Jean-Baptiste Lavastre 1834 1891 Nimes
    649 Joseph Sentenac 1835 1915 Sent Gironç
    650
    Félix Garrigou.jpg
    Fèlix Garrigon 1835 1920 Tarascon d'Arièja
    651
    Taureau Baragnon.jpg
    Pierre Baragnon 1835 1892 Nimes
    652
    Achille de Rochambeau.png
    Achille de Rochambeau 1836 1897 Bèucaire (Gard)
    653 Jean-Baptiste Mallevialle 1836 1892 Copiac
    654
    Portrait de Jean Jacques Emile Cheysson par Waléry.jpg
    Émile Cheysson 1836 1910 Nimes
    655
    Gaston Crémieux2.jpg
    Gaston Crémieux 1836 1871 Nimes
    656 Camille Mathéi de Valfons 1837 1907 Nimes
    657
    Ernest Daudet 1909 (2).jpg
    Ernest Daudet 1837 1921 Nimes
    658
    Paul Lacombe (1837-1927).jpg
    Paul Lacombe 1837 1927 Carcassona
    659
    Razimbaud, Jules.jpg
    Jules Razimbaud 1837 1915 Ginestars
    660
    Armand Gautier (1837-1920).jpg
    Armand Gautier 1837 1920 Narbona
    661
    Boudet.jpg
    Henri Boudet 1837 1915 Quilhan
    662
    Delon Soubeiran, Jules.jpg
    Jules Delon-Soubeiran 1837 1900 Nimes
    663
    Marty, Jean Antoine.jpg
    Jean Marty 1838 1916 Carcassona
    664
    LéonGambetta.jpg
    Leon Gambetta 1838 1882 Caors
    665 Paul-Alfred Colin 1838 1917 Nimes
    666
    Gustave Pédoya 1913.jpg
    Gustave Pédoya 1838 1938 Pàmias
    667 Auguste Dide 1839 1918 Vesenòbre
    668 Hector Monréal 1839 1910 Carcassona
    669 Emile-Paul-Constant-Ange Le Camus 1839 1906 Parasan
    670
    Gisant de Frédéric Fuzet.JPG
    Frédéric Fuzet 1839 1915 Laudun
    671
    MariaAntonietaRivièra.JPG
    Antonieta de Bèucaire 1840 1865 Nimes
    672
    Alphonse Daudet 2.jpg
    Anfós Daudet 1840 1897 Nimes
    673 Louis Massebieau 1840 1904 Nimes
    674 Xavier Brau de Saint Pol Lias 1840 1914 Sèish
    675 Pierre Lacombe 1840 1918 Rodés
    676 Henry Cros 1840 1907 Narbona
    677 Alphonse Simil 1841 1916 Nimes
    678 Charles Édouard Delort 1841 1895 Nimes
    679 Denis Henri Alfred d'Amboix de Larbont 1841 1926 Lo Mas d'Asilh
    680 Marie Clément Gaston Gautier 1841 1911 Narbona
    681 Jules Périllier 1841 1915 Nimes
    682
    Ramel, Gabriel.jpg
    Gabriel de Ramel 1841 1924 Alès
    683 Edmond Bartissol 1841 1916 Portèl de las Corbièras
    684 Maurice Sabatier 1841 1915 Narbona
    685
    Bernis, Jules-Henri-François de Pierre, comte de.jpg
    Jules de Pierre de Bernis 1842 1902 Nimes
    686
    Soleillet, Jean Joseph Marie Michel Paul.jpg
    Paul Soleillet 1842 1886 Nimes
    687 Lucien Rodat 1842 1894 Rodés
    688
    Darboux.jpg
    Jean Gaston Darboux 1842 1917 Nimes
    689
    Charles Cros.jpg
    Charles Cros 1842 1888 Fabresan
    690 Alphonse Borrelly 1842 1926 Ròcamaura
    691 Joseph Fabre 1842 1916 Rodés
    692
    Honoré Icard.JPG
    Honoré Icard 1843 1917 Tortosa
    693 Caroline Montigny-Rémaury 1843 1913 Pàmias
    694
    Pomairols.JPG
    Charles de Pomairols 1843 1916 Vilafranca de Roergue
    695 Eugène Mir 1843 1930 Castèlnòu d'Arri
    696 Camille-Philippe Dayre de Mailhol 1843 1898 Nimes
    697 Léon Baduel d'Oustrac 1843 1898 La Guiòla
    698 Jules Rozières 1843 1903 Vivièrs
    699
    Alexandre Lacassagne 2.jpg
    Alexandre Lacassagne 1843 1924 Caors
    700
    GTarry.jpeg
    Gaston Tarry 1843 1913 Vilafranca de Roergue
    701
    Charles Amouroux.jpg
    Charles Amouroux 1843 1885 Eissalabra
    702 Alexandre Bacave 1843 Limós
    703
    Clovis Papinaud.jpg
    Pierre Papinaud 1844 1900 Cucçac d'Aude
    704 Pierre Cubat 1844 1922 Alet
    705
    Mirador del Pont Gisclard - 05.jpg
    Albert Gisclard 1844 1909 Nimes
    706 Jules Sauzède 1844 1913 Carcassona
    707
    Albèrt Arnavièlha dins Jourdanne.png
    Albèrt Arnavièla 1844 1927 Alès
    708 Emile Doumergue 1844 1937 Nimes
    709
    John Singer Sargent - Gabriel Fauré.jpg
    Gabriel Fauré 1845 1924 Pàmias
    710
    François Fabié.jpg
    François Fabié 1846 1928 Durenca
    711
    Statue place République Paris.jpg
    Léopold Morice 1846 1919 Nimes
    712 Edmond Marie Leopold Bouty 1846 1922 Nant
    713 Albert Périlhou 1846 1936 Daumasan
    714
    Boussac 2.jpg
    Hippolyte Boussac 1846 1942 Narbona
    715 Pierre Labarthe 1846 1904 Mont Peirós
    716 Paul Narbonne 1847 1907 Bisa de Menerbés
    717
    Ramel, Fernand.jpg
    Fernand de Ramel 1847 1915 Alès
    718 Pierre-Marie Avon 1847 1901 Lo Pònt Sant Esperit
    719 Henri Daydé 1847 1924 Cena Monestièrs
    720
    Gide, Charles.jpg
    Charles Gide 1847 1932 Usès
    721
    Petit-Ferrier.jpg
    Gabriel Ferrier 1847 1914 Nimes
    722 Armand Raynaud 1847 1900 Carcassona
    723 Alfred Michel 1848 1891 Sent Ipolit de Montagut
    724
    August Forés dins Jourdanne.png
    August Forès 1848 1891 Castèlnòu d'Arri
    725 Adolphe Pieyre 1848 1909 Nimes
    726
    BARRAU PORTRAIT 2.jpg
    Théophile Barrau 1848 1913 Carcassona
    727 Raoul Arus 1848 1921 Nimes
    728
    Ernest Denis 1880 Mukarovsky.png
    Ernest Denis 1849 1921 Nimes
    729 Jacques Regismanset 1849 1923 Carcassona
    730 Jacques-Jean Gély 1849 1929 Lo Pont de Camarés
    731 Antoine Combes 1849 1913 Fois
    732 Georges Bonnefoy-Sibour 1849 1918 Lo Pònt Sant Esperit
    733 André César Dubois 1849 1922 Alès
    734 Paul Guiraud 1850 1907 Cena Monestièrs
    735 Paul Cassignol 1850 1897 Carcassona
    736 Léon Galy-Gasparrou 1850 1921 Massat
    737 Miranda Malzac 1850 1925 Vesenòbre
    738
    Armand Gauthier 1914.jpg
    Armand Gauthier 1850 1926 Fitor
    739 Achille Rouquet 1851 Carcassona
    740
    Albert Marcelin.jpg
    Marcellin Albèrt 1851 1921 Argelièrs
    741 Camille Faugère 1851 Lesinhan de las Corbièras
    742 Jules Rivals 1851 1920 Limós
    743
    Édouard de Castelnau.jpg
    Noël Édouard, vicomte de Curières de Castelnau 1851 1944 Sant Africa
    744 André Gely 1852 1895 Alès
    745
    Georges Révoil.JPEG
    Georges Révoil 1852 1894 Nimes
    746
    Théophile Delcassé Vanity Fair 9 February 1899.jpg
    Théophile Delcassé 1852 1923 Pàmias
    747
    Saunière1852-1917.jpg
    Bérenger Saunière 1852 1917 Montasèls
    748 Bernard Augé 1852 1926 Combret
    749 Joseph Malric 1852 1909 Sijan
    750
    Philippe Tissié.jpg
    Philippe Tissié 1852 1935 La Bastida d'Èrç
    751 Léontine Goirand 1853 1923 Nimes
    752
    Cadenat, Bernard.jpg
    Bernard Cadenat 1853 1930 Puègsiuran
    753 Mathieu Prévot 1853 1919 Milhau
    754
    EmiliAldin.jpg
    Emili Aldin 1853 1921 Milhau
    755
    PèireCasals.jpg
    Pèire Casals 1853 1946 Pàmias
    756
    Lacombe, Louis.jpg
    Louis Lacombe 1853 1927 Rodés
    757 Arthur Huc 1854 1932 Sijan
    758 Georges de Beauregard 1854 1919 Alès
    759 Gabriel Vidal de Saint-Urbain 1854 1925 Rodés
    760 Antoine Sabarthès 1854 1944 Azilhan lo Comtal
    761
    Marie Petiet.jpg
    Marie Petiet 1854 1893 Limós
    762 Samuel-Élie Rocheblave 1854 1944 Branós e las Talhadas
    763
    Paul Sabatier.jpg
    Paul Sabatier 1854 1941 Carcassona
    764 Lina Bill 1855 1936 Grussan
    765 Louis Cros-Bonnel 1855 1925 Narbona
    766 Raymond Berniolle 1855 1928 Queragut
    767
    Albert Tournier.jpg
    Albèrt Tornièr 1855 1909 Pàmias
    768 Henri Rouzaud 1855 1935 Atsat
    769 Emmanuel Carvallo 1856 1945 Narbona
    770
    Léonce bénédite.jpg
    Léonce Bénédite 1856 1925 Nimes
    771
    Maurice Sarrail.jpg
    Maurice Sarrail 1856 1929 Carcassona
    772 Frédéric Paulhan 1856 1931 Nimes
    773 Frédéric Hermet 1856 1939 Caumèls e Lo Vialar
    774
    PaulRévoil.jpg
    Paul Révoil 1856 1914 Nimes
    775
    Turrel, Adolphe.jpg
    Adolphe Turrel 1856 1945 Lesinhan de las Corbièras
    776
    Rosario de Volontat.JPG
    Rosario de Volontat 1856 1939 Caunas de Menerbés
    777 Emili Jamai 1856 1893 Aigas Vivas
    778
    Emmanuel Boileau de Castelnau.jpg
    Emmanuel Boileau de Castelnau 1857 1923 Nimes
    779 Maurice Bompard 1857 1936 Rodés
    780 Gaston Coulondre 1857 1922 Nimes
    781 Louis Comte 1857 1926 Sent Joan de Maruèjols e Avejan
    782
    Bourg-la-reine (sépultures Lafenestre et Bénédite).JPG
    Georges Aaron Bénédite 1857 1926 Nimes
    783 Émile Espérandieu 1857 1939 Sent Ipolit de Caton
    784 Simon Gaussorgues 1857 Andusa
    785
    Fernand Crémieux 1913.jpg
    Fernand Crémieux 1857 1928 Lo Pònt Sant Esperit
    786
    Élie Peyron.jpg
    Élie Peyron 1857 1941 Nimes
    787
    Paul Bonnetain 1888.jpg
    Paul Bonnetain 1858 1899 Nimes
    788 Jean Granaud 1858 1934 Sant Geli
    789 Eugène Peres 1858 1939 Sent Gironç
    790
    Ferdinand de Nerville (X 1878).jpg
    Ferdinand Guillebot de Nerville 1858 1931 Rodés
    791 François Doumergue 1858 1938 Carcassona
    792
    Antoine Marfan by Henry Bataille.jpg
    Antoine Marfan 1858 1942 Castèlnòu d'Arri
    793 Jean-Charles Arnal du Curel 1858 1915 Lo Vigan
    794 Gaston Milhaud 1858 1918 Nimes
    795
    Emma Calvé 001.jpg
    Emma Calvé 1858 1942 La Sala
    796 André Soulié 1858 1905 Sant Jòri
    797 Eugène Salesses 1858 1932 Vila Comtal
    798
    Coste Hippolyte 1858-1924.jpg
    Hippolyte Jacques Coste 1858 1924 Balaguièr de Rance
    799 Paul Raymond 1859 1944 Lo Pònt Sant Esperit
    800
    Pierre Paris y Engel de Osuna.jpg
    Pierre Paris 1859 1931 Rodés
    801 Albert Savine 1859 1927 Aigas Mòrtas
    802
    Eugeniopy.JPG
    Eugèni Py 1859 1924 Carcassona
    803
    Léon-Poussigue.jpg
    Léon Poussigue 1859 1941 Nimes
    804 Louis Bonnefous 1859 1942 Auriac
    805 François Marjoulet 1859 1935 Andusa
    806 Henri Roquette 1859 1930 Sant Amanç
    807
    ProspèrEstieu.jpg
    Prospèr Estieu 1860 1939 Fendelha
    808
    LeonMalaviala.jpg
    Leon Malaviala 1860 1924 Tuissan
    809 Jean Cazelles 1860 1924 Nimes
    810 François-Henry Laperrine 1860 1920 Castèlnòu d'Arri
    811
    Émile Pouget.jpg
    Émile Pouget 1860 1931 Lo Pònt de Salars
    812 Marcel Barrière 1860 1954 Limós
    813 José Belon 1861 1927 Alès
    814
    Gabriela Laperrière de Coni.jpg
    Gabriela Laperrière de Coni 1861 1907 Pesens
    815 Étienne Lunet de Lajonquière 1861 1933 Rodés
    816 Achille Laugé 1861 1944 Arzens
    817
    Plaque Fernand Mazade, 17 rue de Boulainvilliers, Paris 16.jpg
    Fernand Mazade 1861 1939 Alès
    818 Édouard Gaffier 1861 1942 Rodés
    819 Julien Camourges 1861 Sant Andrieu
    820 Ernest Zyromski 1862 1933 Nimes
    821 Prosper Boissonnade 1862 1935 Requistar
    822 Henry Bagnol 1862 1905 Lo Pònt Sant Esperit
    823
    SABAS fusain modifie.jpg
    Sabas Maury 1863 1923 Gestièrs
    824 Maximilien Raphel 1863 1943 Nimes
    825 Émilie Arnal 1863 1935 Milhau
    826 Jean-Baptiste Belloc 1863 1919 Pàmias
    827 Marius Devèze 1863 1940 Alès
    828
    Gaston Doumergue.jpg
    Gaston Domergue 1863 1937 Aigas Vivas
    829
    Henri Mazel by Jean Veber.jpg
    Henri Mazel 1864 1947 Nimes
    830
    Pastre, Ulysse.jpg
    Ulysse Pastre 1864 1930 Galargues
    831
    Monsservin, Joseph.jpg
    Joseph Monsservin 1864 1944 Rodés
    832 Alphonse Bonhoure 1864 1909 Nimes
    833
    Faure, Firmin Andre Nazaire.jpg
    Firmin Faure 1864 1956 Quilhan
    834 André Balitrand 1864 1931 Milhau
    835 Jules Artières 1864 1961 Milhau
    836 Antonin Senescail 1865 1923 Castèlnòu d'Arri
    837 Lucien Fontayne 1865 1946 Nimes
    838 Irénée Bonnafous 1865 1947 Sant Laurenç de la Cabrerissa
    839
    Lazare bernard01.jpg
    Bernard Lazare 1865 1903 Nimes
    840 Jean-Baptiste Angles 1865 1935 Alrança
    841 Pierre Camena d'Almeida 1865 1943 Sant Faliç
    842 Vincent Hyspa 1865 1938 Narbona
    843 Prosper Montagné 1865 1948 Carcassona
    844 Charles Marty 1865 Firmin
    845 Fortunat Strowski 1866 1952 Carcassona
    846 Georges Reynald 1866 1937 Fois
    847
    Jean Guiraud 2.tif
    Jean Guiraud 1866 1953 Quilhan
    848 Gustave Riquet 1866 1938 Nimes
    849
    François Fournier (Agence Meurisse, 1918) 1.jpg
    Francés Fornièr 1866 1941 Manduèlh
    850 Jules Lauret 1866 Milhau
    851 Étienne Fourcadier 1867 1948 Lo Vialar de Tarn
    852 Édouard Ardaillon 1867 1926 Maseras
    853 Josèp Anglada 1868 1930 Lesinhan de las Corbièras
    854 Jacques Ourtal 1868 1962 Carcassona
    855 Gabriel Montoya 1868 1914 Alès
    856 Ernest Martinenche 1869 1939 Cauviçon
    857
    Georges Brissaud-Desmaillet.jpg
    Georges Brissaud-Desmaillet 1869 1948 Carcassona
    858 Eugène Raynaldy 1869 1938 Rodés
    859
    Albin Peyron.PNG
    Albin Peyron 1870 1944 Nimes
    860
    Edmond Ledoux.jpg
    Edmond Ledoux 1870 1934 Alès
    861
    M 148 16 Henri Farré dessinateur d'aviation.jpg
    Henri Farre 1871 1934 Fois
    862 Paul Thalamas 1871 1961 L'Avelhanet
    863
    Emile Borel-1932.jpg
    Emili Borèl 1871 1956 Sant Africa
    864
    LeonCastèl.jpg
    Leon Castèl 1871 1955 Lesinhan de las Corbièras
    865 Grégoire Calvet 1871 1928 Cadarcet
    866 Jules Albert Cabrol 1871 1924 Aubinh
    867 Albert Milhaud 1871 1955 Nimes
    868
    Paul Aubert (1872-1923).jpg
    Paul Aubert 1872 1923 Nimes
    869
    Henry Bataille by Vallotton.PNG
    Henry Bataille 1872 1922 Nimes
    870
    Henry d'Estienne.png
    Henry d'Estienne 1872 1949 Concas d'Orbièl
    871 Jehan Testevuide 1873 1922 Nimes
    872 Georges Dillon-Cavanagh 1873 1944 Nimes
    873 François Paul Alibert 1873 1953 Carcassona
    874 Joseph Poux 1873 1938 Carcassona
    875 Louis Bonnefon Craponne 1873 1952 Alès
    876 Edgard Milhaud 1873 1964 Nimes
    877 Albert Truphénus 1873 1948 Remolins
    878 Henri Mouton 1873 1962 Carcassona
    879
    Louis Mourier 1933.jpg
    Louis Mourier 1873 1960 Vesenòbre
    880
    Emile Jeanbrau.jpg
    Émile Jeanbrau 1873 1950 Alès
    881 Paul Souchon 1874 1951 Laudun
    882 Maurice Boyer 1874 1963 Nimes
    883 Antonin Reschal 1874 1935 Lo Pònt Sant Esperit
    884 Louis Méjean 1874 1955 Codonhan
    885
    Marguerite Long.jpg
    Marguerite Long 1874 1966 Nimes
    886
    Louis-Mathieu Verdilhan.jpg
    Louis-Mathieu Verdilhan 1875 1928 Sant Geli
    887 Paul Courcoural 1875 1962 Lo Vigan
    888 Abel Lafleur 1875 1953 Rodés
    889 Henri Moysset 1875 1949 Gramont
    890 Pierre Laprade 1875 1931 Narbona
    891 Léon Bon 1875 1965 Besseja
    892 Jean Bosc 1875 1959 Nimes
    893
    Rouger, Hubert (Henri Manuel).jpg
    Hubert Rouger 1875 1958 Cauviçon
    894
    Louis Payen 1913.jpg
    Louis Payen 1875 1927 Alès
    895 Ferdinand Gaillard 1876 1936 Aigas Mòrtas
    896 Gabriel Esquer 1876 1961 Caunas de Menerbés
    897
    Marius Moutet-1933.jpg
    Marius Moutet 1876 1968 Nimes
    898
    Jean Fabry.jpg
    Joan Fabrin 1876 1968 Vilafranca de Roergue
    899
    Romuald joube.png
    Romuald Joubé 1876 1949 Maseras
    900
    François Cogné 1931.jpg
    François-Victor Cogné 1876 1952 Aubinh
    901 Auguste Mounié 1876 1940 Romengós
    902 Jean Clairin 1876 1914 Nimes
    903 Pierre Constans 1876 1954 Donasac
    904
    Antonin Besse.jpg
    Antonin Besse 1877 1951 Carcassona
    905 Antonin Gadal 1877 1962 Tarascon d'Arièja
    906
    Garrigou1.jpeg
    Reginald Garrigou-Lagrange 1877 1964 Aush
    907 Louis Sigal 1877 1945 Narbona
    908
    Père Ludovic Marseille.JPG
    Jean-Marie Louis Marseille 1877 1964 Nimes
    909 Déodat Roché 1877 1978 Arcas
    910 Gabriel Arbouin 1878 1917 Rodés
    911 Etienne Bonnet 1878 1962 Carcassona
    912
    Jean Valadier.jpg
    Jean Valadier 1878 1959 Nimes
    913 Jean-Jacques Brousson 1878 1958 Nimes
    914 Paul Caujole 1878 1961 Pàmias
    915 Léo Larguier 1878 1950 La Grand Comba
    916 Claire Géniaux 1879 1971 Vilafranca de Roergue
    917 Joseph de Castelnau 1879 1943 Campanhac
    918
    Edmond Guiraud par Charles Gir.jpg
    Edmond Guiraud 1879 1961 Nimes
    919
    Jeannegaussal.jpg
    Jeanne Doumergue 1879 1963 Pàmias
    920 Jean Joujou 1879 1961 Aimargues
    921 Patrice Bonnet 1879 1964 Sent Gironç
    922
    Philippe Gaubert.JPG
    Philippe Gaubert 1879 1941 Caors
    923
    Loopgraaf frans 01.jpg
    Louis Barthas 1879 1952 Omps
    924 Bernard Siadous 1879 1967 Pàmias
    925 Antoine Gauzy 1879 1963 Nimes
    926 Paul-François-Maurice Armengaud 1879 1970 Comina
    927 Joseph Coucoureux 1879 1964 Vilafranca de Roergue
    928
    Henry de Monfreid NYT cropped.jpg
    Henry de Monfreid 1879 1974 Leucata
    929 Joseph-Paul Rambaud 1879 1944 Pàmias
    930 Auguste Arribat 1879 1963 Sebrasac
    931 Marie Dissard 1880 1957 Caors
    932 Fernand Janin 1880 1912 Nimes
    933 Urbainie Faydit de Terssac 1880 1950 Sent Líser
    934 Henri Donnedieu de Vabres 1880 1952 Nimes
    935 Louis Roussel 1881 1971 Nimes
    936 François Milhet 1881 1949 Carcassona
    937
    Antônio Parreiras - Um colega (retrato do pintor Numa Camille Ayrinhac) 1918.jpg
    Numa Ayrinhac 1881 1951 Avairon
    938 Jean Maroger 1881 1956 Nimes
    939 Paul Manaut 1882 1959 L'Avelhanet
    940 Alfred Couderc 1882 1968 Druèla
    941 Albert Tomey 1882 1959 Carcassona
    942
    Musée Auguste Chabaud à Graveson.jpg
    Auguste Chabaud 1882 1955 Nimes
    943 Titys 1882 1951 Nimes
    944 Gaston Bazile 1883 1952 Vauverd
    945 Auguste Béchard 1883 1965 Andusa
    946 Justin Vialaret 1883 1916 Milhau
    947 Manuel Serra Moret 1884 1963 Ost
    948 Arnaud Denjoy 1884 1974 Aush
    949 Georges Bruguier 1884 1962 Nimes
    950
    Léon Castanet (Agence Mondial, 1932) 2.jpg
    Leon Castanet 1884 1961 Alès
    951 Antoine de Lévis Mirepoix 1884 1981 Leran
    952 Denys Amiel 1884 1977 Vilagalhenc
    953
    Luis Alibert.jpg
    Loís Alibèrt 1884 1959 Bram
    954
    Portrait de Jean Paulhan en 1938.jpg
    Jean Paulhan 1884 1968 Nimes
    955 Bernard Lavergne 1884 1975 Nimes
    956 Louis-Henry Destel 1885 1962 Lesat
    957
    PauLafont.jpg
    Pau Lafont 1885 1944 Lo Mas d'Asilh
    958 Emmanuel Gounot 1885 1960 Gard
    959
    Fotothek df pk 0000045 015 Szenenbilder.jpg
    Paul Raynal 1885 1971 Narbona
    960
    René Grousset.jpg
    René Grousset 1885 1952 Aubais
    961 Robert Coulondre 1885 1959 Nimes
    962
    Roussenq Paul.jpg
    Paul Roussenq 1885 1949 Sant Geli
    963 Charles Dugas 1885 1957 Alès
    964
    André Février 1932.jpg
    André Février 1885 1961 Lo Vigan
    965 Louis Bernard 1886 1956 Nimes
    966 Edmond Castel 1886 1947 Alès
    967 Basile Saune 1887 1918 La Bastida de Seron
    968 Raphaël Alibert 1887 1963 Òlt
    969 Pierre Jurie-Joly 1887 1961 Nimes
    970
    Claude Silve 1935.jpg
    Claude Silve 1887 1978 Leran
    971
    Albert Oustric aux Assises.JPG
    Albert Oustric 1887 1971 Carcassona
    972
    Ernest Pezet 1932.jpg
    Ernest Pezet 1887 1966 Rinhac
    973 Georges Juliard 1888 1975 Nimes
    974
    1914-Soula Camille.jpg
    Camille Soula 1888 1963 Fois
    975 Pierre Mazaud 1888 1956 Sent Gironç
    976 Jean Caujolle 1888 1943 Sent Gironç
    977 Gaspard Delpy 1888 1952 Tarascon d'Arièja
    978
    Crémieux, Benjamin.png
    Benjamin Crémieux 1888 1944 Narbona
    979 Jean Bousgarbiès 1889 1947 Pàmias
    980 Ferdinand Roques 1889 1978 Plasença
    981
    Paul Sibra Photo, vers 1946.jpg
    Pau Cibran 1889 1951 Castèlnòu d'Arri
    982
    Amedeo Modigliani, Pierre Riverdy, 1915.jpg
    Pierre Reverdy 1889 1960 Narbona
    983 Eugène Camplan 1889 1944 Nimes
    984 Pierre Gamel 1889 1966 Nimes
    985 Josèp Salvat 1889 1972 Aude
    986 Paul Didier 1889 1961 Carcassona
    987
    M-Jean de Barrau3.jpeg
    Jean de Barrau 1889 1914 Rodés
    988 Urbain Cassan 1890 1979 Narbona
    989 Jean Raymond-Laurent 1890 1969 Nimes
    990 Jean Camp 1891 1968 Salas d'Aude
    991 Alexandre Piquemal 1891 1958 Limós
    992
    Paul Caujolle.JPG
    Paul Caujolle 1891 1955 Sent Gironç
    993 Émile Roux 1892 1979 Carcassona
    994 Marcel Alvernhe 1892 1917 Lo Pont de Camarés
    995 Georges Milhaud 1892 1952 Bram
    996 François Cahuc 1892 1972 Pàmias
    997 Josèp Maffre 1893 1975 Rofiac d'Aude
    998 Raymond Bonnefous 1893 1979 Rodés
    999 Alfred Maurice Cazaud 1893 1970 Montferrièr
    1000 Raymond Cazanave 1893 1961 Fluris
    1001 Joseph Delteil 1894 1978 Le Vilar en Val
    1002 William Herisson 1894 1969 Nimes
    1003 Pierre Vidal 1894 1958 Soèish
    1004 Étienne Bonnes 1894 Argelièrs
    1005 Gabriel Auphan 1894 1982 Alès
    1006 Marie-Eugène de l'Enfant-Jésus 1894 1967 Rodés
    1007
    Jean Niel 1932.jpg
    Joan Nièl 1894 1987 Espaliu
    1008 Jean-Paul Favre De Thierrens 1895 1973 Nimes
    1009 Lucie Rauzier-Fontayne 1895 1986 Nimes
    1010 Edgard de Larminat 1895 1962 Alès
    1011 Enric Molin 1896 1981 Complibat
    1012 Pierre Assié 1896 1985 Rodés
    1013 Fernand Valat 1896 1944 Nimes
    1014
    Mathilde Mir c1930.png
    Mathilde Mir 1896 1958 Era Bastida deth Salat
    1015 Louis Giloux 1896 Nimes
    1016 Georges Galy-Gasparrou 1896 1979 Massat
    1017
    Iche-rene.jpg
    René Iché 1897 1954 Salèlas d'Aude
    1018 Joë Bousquet 1897 1950 Narbona
    1019 Charles Bourneton 1897 1944 Margarida
    1020 Albert Bouzanquet 1897 1971 Clarençac
    1021 Pierre Bonnet 1897 1990 Vilafranca de Roergue
    1022
    Darquier de Pellepoix, Louis.jpg
    Louis Darquier de Pellepoix 1897 1980 Caors
    1023 Magali 1898 1986 Limós
    1024 Domenica Walter 1898 1977 Milhau
    1025 Roger Bastide 1898 1974 Nimes
    1026 Henri Navarre 1898 1983 Vilafranca de Roergue
    1027 Marcel Courbier 1898 1976 Nimes
    1028 Louis Lepatey 1898 1975 Mossan
    1029 Jean Bertaud 1898 1987 Nimes
    1030 Jacques Madaule 1898 1993 Castèlnòu d'Arri
    1031 Jean Cotereau 1898 1979 Milhau
    1032 Pierre Jourda 1898 1978 Narbona
    1033 René Rascalon 1898 1982 Alès
    1034 Firmin Meyer 1899 1976 Nimes
    1035 Alexandre Orloff 1899 1979 Redoma
    1036 Dionís Catalan 1899 1950 Castèlnòu d'Arri
    1037 René de Labarrière 1899 1948 Carcassona
    1038 Jules Fil 1899 1968 Bisa de Menerbés
    1039 Fernand Jarrié 1899 1996 Banhòus de Céser
    1040
    CharlesBoyerinLoveAffair.jpg
    Charles Boyer 1899 1978 Fijac
    1041 Paul Béchard 1899 1982 Alès
    1042 François Clauzel 1900 1965 Corsan
    1043 Louis Périllier 1900 1986 Nimes
    1044 Gaston Bêchard 1900 1945 Aimargues
    1045
    Andre Chamson 1962.jpg
    André Chamson 1900 1983 Nimes
    1046 Évelyne Cloupet 1900 1985 Fois
    1047 Lucie Mazauric 1900 1983 Andusa
    1048 François Martin 1900 1964 Milhau
    1049
    Marc Bernard 1934.jpg
    Marc Bernard 1900 1983 Nimes
    1050 François Verdier 1900 1944 Lesat
    1051 Edmond Ginestet 1900 1963 Aubinh
    1052 Darcelys 1900 1973 Andusa
    1053
    Louis Leprince-Ringuet a l'Academie francaise (71).jpg
    Louis Leprince-Ringuet 1901 2000 Alès
    1054 Joseph Chatellier 1901 1985 Aimargues
    1055 Jean Dardé 1901 1998 Montjòi
    1056
    Michel Sicre Maire par Sénéchal 1956.jpg
    Michel Sicre 1901 1972 Leishèrt
    1057 Lucien Milhau 1901 1969 Carcassona
    1058
    André Philip 1965.jpg
    André Philip 1902 1970 Lo Pònt Sant Esperit
    1059 Victor Sartre 1902 2000 Losera
    1060 René Araou 1902 1955 Narbona
    1061 Louis Balsan 1903 1988 Milhau
    1062 Julien Rey 1903 Bèucaire (Gard)
    1063 Germaine Dieterlen 1903 1999 Valerauga
    1064 Emil Anton 1904 Nimes
    1065 Gabriel Roucaute 1904 1960 Alès
    1066 Roland Boscary-Monsservin 1904 1988 Rodés
    1067 Georges Canguilhem 1904 1995 Castèlnòu d'Arri
    1068 André Boyer-Mas 1904 1972 Carcassona
    1069 Jean Buffelan 1904 1990 Sent Gironç
    1070 René Fillon 1904 1978 Alès
    1071 Lucien Coutaud 1904 1977 Meinas
    1072 Henri Clamens 1905 1937 Nimes
    1073 Lucien Dolquès 1905 1977 Erau
    1074 Paul-Henri Vergnes 1905 1974 La Grassa
    1075 André Fraigneau 1905 1991 Nimes
    1076 Roger Gouzy 1905 2016 La Pauma
    1077 Jean Bruhat 1905 1983 Lo Pònt Sant Esperit
    1078 Jean Bastide 1905 1995 Andusa
    1079 Georges Fournial 1905 1994 Narbona
    1080 Carlo Rim 1905 1989 Nimes
    1081 Charles Bigot 1906 1979 Lesinhan de las Corbièras
    1082 François Lombard 1906 1996 Narbona
    1083 Renat Nelli 1906 1982 Carcassona
    1084 Alfred Reynès 1906 1970 L'Estrada e Toels
    1085 Pierre Dhombres 1906 1995 Alès
    1086 Camille Laurens 1906 1979 La Crotz
    1087 Léopold Servole 1906 Sant Andrieu de Ròcalonga
    1088
    Tour de France - Merviel.JPG
    Jules Merviel 1906 1976 Sent Bausèli
    1089 Ferdinand Alquié 1906 1985 Carcassona
    1090 Étienne Borne 1907 1993 Manduèlh
    1091 Émile Laffon 1907 1957 Carcassona
    1092 Marcel Gebelin 1907 Nimes
    1093 Henri Debrus 1908 1993 Narbona
    1094 Enric Pertus 1908 1988 Nimes
    1095 Jean Jourdan 1908 1986 Aimargues
    1096 Émile Chalvidan 1908 Cauviçon
    1097 René de La Croix de Castries 1908 1986 La Bastida d'En Gras
    1098 Max Roqueta 1908 2005 Argelièrs
    Occitània
    1099 Norbert Calmels 1908 1985 Vesinh
    1100 Jean Descola 1909 1981 Arièja
    1101 Maurice Gleize 1909 2003 Nimes
    1102 André Cayatte 1909 1989 Carcassona
    1103 Joseph Delteil 1909 1979 Solan
    1104 Michel-Aimé Baudouy 1909 1999 Lo Vernet
    1105 Albert Privat 1909 1980 Canet
    1106 Maurice Bastide 1909 Cardet
    1107 Henri Yrissou 1909 2009 Nimes
    1108
    Lettre Cocteau à Brusset02.jpg
    Jean Paul Brusset 1909 1985 Remolins
    1109 Gaston Massat 1909 1966 Sent Gironç
    1110 Pierre Andreu 1909 1987 Carcassona
    1111
    Lucien Lautrec devant son autoportrait. Rétrospective au Musée Ingres à Montauban (France) 27 février 1990.jpg
    Lucien Lautrec 1909 1991 Nimes
    1112 Georges Guille 1909 1985 Badens
    1113 Thierry Maulnier 1909 1988 Alès
    1114 Jean Rivero 1910 2001 Alès
    1115 Marcel Bonnafoux 1910 1944 Andusa
    1116 Georges Bauquier 1910 1997 Aigas Mòrtas
    1117 Antoine Gayraud 1910 1981 Alzona
    1118 Georges Vedel 1910 2002 Aush
    1119 Jean Durroux 1910 1964 Bèthhag
    1120 Albert Gau 1910 1993 Concas d'Orbièl
    1121 Maurice Bujon 1910 2008 Narbona
    1122 Robert Marignan 1910 1985 Parinhargues
    1123 François de Rose 1910 2014 Carcassona
    1124 Robert Verdier 1910 2009 Sent Gironç
    1125
    Comandantemata.jpg
    José Mata Castro 1911 1989 Alès
    1126 Gilberte Roca 1911 2004 Calhau
    1127 Louis Henry 1911 1991 Sent Gironç
    1128 Walter Allen 1911 1995 Aston
    1129
    Élisabeth Barbier 1936.jpg
    Élisabeth Barbier 1911 1996 Nimes
    1130 Simone Couderc 1911 2005 Narbona
    1131
    Charles Fert.jpg
    Charles Fert 1911 1985 Carcassona
    1132 Louis-Alexis Delmas 1911 1973 Las Salas
    1133 Antoine Blain 1911 1973 Limós
    1134 François Farvèze 1912 Esperasan
    1135 Georges Daumezon 1912 1979 Narbona
    1136 Henry Agalède 1912 1962 Rodés
    1137 Philippe Malrieu 1912 2005 Carcassona
    1138
    Action. Rodeo - Charles Trenet BAnQ P48S1P12764 crop.jpg
    Charles Trenet 1913 2001 Narbona
    1139 Pierre Bordas 1913 2000 Carcassona
    1140 Louis Escande 1913 1998 Massat
    1141 Élisée Perrier 1913 1992 Aimargues
    1142 Vitalis Cros 1913 1999 Vilanòva de Menerbés
    1143 Maurice Andrieu 1913 1993 Rodés
    1144 Gaston Bonheur 1913 1980 Bèlvianes e Cavirac
    1145 Georges Spénale 1913 1983 Carcassona
    1146 Félix Roquefort 1913 1982 Las Tors
    1147 Gilles-Louis Bureau 1914 1991 Nimes
    1148 Jacques de Stadieu 1914 2010 La Grassa
    1149 Jean Fournier 1914 Sent Ginièis de Malgoiriés
    1150 Auguste Anglès 1914 1983 Rodés
    1151 André Antonin 1914 1977 Alès
    1152 Jean Nayrou 1914 1983 Esplàs de Seron
    1153 Josée-Josette Raynal 1915 La Guiòla
    1154 Pierre Ponsoye 1915 1975 Nimes
    1155 Paul Eychart 1915 2005 Seguran
    1156 René Dejean 1915 1988 Sent Gironç
    1157 Gaston Revel 1915 2001 Lauran
    1158 Floris Nogarède 1915 Alès
    1159 André Collière 1915 2013 Milhau
    1160 Pierre Pibarot 1916 1981 Alès
    1161 Jean Camberoque 1917 2001 Carcassona
    1162 Henriette Bosquier 1917 1984 Nimes
    1163 Pierre Jalu 1918 1999 Alès
    1164 Jacqueline Ferrand 1918 2014 Alès
    1165 René Rieubon 1918 2011 La Grand Comba
    1166 Etelvino Perez 1918 1944 Nimes
    1167 Gabriel Gilly 1918 2006 Aimargues
    1168 Max Nicet 1918 2005 Narbona
    1169
    Paul Aussaresses Img 3254.jpg
    Paul Aussaresses 1918 2013 Tarn
    1170 Pierre Lanvers 1918 Nimes
    1171 Pierre Tabanou 1918 1989 Alès
    1172 Fernand Requier 1919 Nimes
    1173 André Héléna 1919 1972 Narbona
    1174
    Jean Leymarie (1967).jpg
    Jean Leymarie 1919 2006 Òlt
    1175
    655446-artiste-pierre-soulages.jpg
    Pèire Solatges 1919 Rodés
    1176 Robert Calle 1920 2015 Aigas Vivas
    1177 José Alfonso Albert Sanjosé 1920 2006 Bisa de Menerbés
    1178 Joseph Combès 1920 2002 Erau
    1179 Jean Deschamps 1920 2007 Òlt
    1180 Geneviève de Gaulle-Anthonioz 1920 2002 Sent Joan de Ceba
    1181 René Aberlenc 1920 1971 Alès
    1182 Jacques Combet 1920 1993 Nimes
    1183 Christian de La Malène 1920 2007 Nimes
    1184
    JBoudou.jpg
    Joan Bodon 1920 1975 Crespinh
    1185
    Jean Cardonnel.jpg
    Jean Cardonnel 1921 2009 Fijac
    1186 Pierre Torreilles 1921 2005 Aimargues
    1187 Pierre-André Benoit 1921 1993 Alès
    1188 Pierre Cabanne 1921 2007 Carcassona
    1189
    Rouviere.jpg
    Marcel Rouviere 1921 1976 Alès
    1190 Jacques Ruffié 1921 2004 Limós
    1191 Gérard Ménatory 1921 1998 Alès
    1192 Pierre Loubens 1922 1994 Arièja
    1193 Jean Gaven 1922 2014 Sent Roma de Sarnon
    1194 Huguette Rivière 1922 Salas d'Èrs
    1195 Yves Castet 1922 1968 Nimes
    1196 Yves-Marie Bruel 1922 2006 Milhau
    1197 Mady de La Giraudière 1922 L'Avelhanet
    1198 Jacques Lataste 1922 2011 La Grand Comba
    1199 Lucien Villa 1922 Carcassona
    1200 Denys Colomb de Daunant 1922 2006 Nimes
    1201 Jean Dejoux 1922 Nimes
    1202 Claude Régy 1923 Nimes
    1203 Édouard Ponsinet 1923 2006 Carcassona
    1204 Jean de Cambiaire 1923 1986 Milhau
    1205 Robèrt Lafont 1923 2009 Nimes
    1206
    Louis Euzet.JPG
    Louis Euzet 1923 2013 Lesinhan de las Corbièras
    1207 Paulette Callabat 1923 2005 Limós
    1208 Jean Sahuquet 1923 2006 Nimes
    1209 Pierre-Albert Clément 1924 2014 Nimes
    1210 Raoul Béteille 1924 2015 Nimes
    1211 Lucien Rouffia 1924 1980 Narbona
    1212 François Labazuy 1924 1999 Carcassona
    1213 Jacques Monfrin 1924 1998 La Sala
    1214
    Émile Pouytès.png
    Emile Pouytès 1924 1976 Rius de Menerbés
    1215 Joseph Di Mambro 1924 1994 Lo Pònt Sant Esperit
    1216 Hubert Mouly 1924 2006 Narbona
    1217 Jean Bosc 1924 1973 Aigas Vivas
    1218 André Vinas 1925 Alès
    1219 Louis Raymond-Clergue 1925 1973 Carcassona
    1220 Claude Julien 1925 2005 Sent Roma de Sarnon
    1221 Andrieu Lagarda 1925 Belestar
    1222 Jean Cau 1925 1993 Bram
    1223
    Alain Peyrefitte.jpg
    Alain Peyrefitte 1925 1999 Najac
    1224 Pierre Bastié 1925 2013 Salèlas d'Aude
    1225 Jean Boulbet 1926 2007 Santa Colomba d'Ers
    1226 Robert Filliou 1926 1987 Sauve
    1227 Louis Pailhas 1926 Fois
    1228 Pierre Rolland 1926 1967 Bram
    1229
    Tänzerin Christian d'Orgeix Wiesloch.JPG
    Christian d'Orgeix 1927 Fois
    1230 Vincent Cantoni 1927 2013 La Guiòla
    1231 Suzanne Sarroca 1927 Carcassona
    1232
    Frédérique Hébrard - Comédie du Livre 2010 - P1390375.jpg
    Frédérique Hébrard 1927 Nimes
    1233 Jean Cuq 1927 2006 Naucèla
    1234 Janine Bardou 1927 2008 Nimes
    1235 Jacques Fauché 1927 2013 Lesat
    1236
    Sylvie SIMON.jpg
    Sylvie Simon 1927 2013 Narbona
    1237 Andréa Guiot 1928 Garons
    1238 Claude Gagnière 1928 2003 Alès
    1239 Henri Martre 1928 Belestar
    1240 Roger Froment 1928 2006 Malavila
    1241 Jacques Boutet 1928 2012 Rodés
    1242 Claude Fagedet 1928 Narbona
    1243 Jacques Dupont 1928 Lesat
    1244 Georges-Jean Arnaud 1928 Sant Geli
    1245
    Jean Carriere.jpg
    Jean Carrière 1928 2005 Nimes
    1246 Antoine Labazuy 1929 2004 Carcassona
    1247
    Bartoloméo-Bennassar.jpg
    Bartolomé Bennassar 1929 Nimes
    1248 René Izaure 1929 2014 Vic de Sòs
    1249
    André Miquel.jpg
    André Miquel 1929 Mesa
    1250 Claude Imbert 1929 2016 Quins
    1251 Raymond Séguy 1929 Riupeirós
    1252
    Pierre Martin-Valat, 2009..JPG
    Pierre Martin-Valat 1929 Brusca
    1253 Marc Dautry 1930 2008 Nimes
    1254 Pierre Catala 1930 2012 Milhau
    1255 Jean Briane 1930 Quins
    1256 Francis Siguenza 1930 Nimes
    1257 Guy Rachet 1930 Narbona
    1258 Jean-Paul Marty 1930 2010 Fois
    1259
    Jack Thieuloy en 1990.jpg
    Jack Thieuloy 1931 1996 Bèucaire (Gard)
    1260 Robert Bru 1931 Salas d'Aude
    1261 Jean Rigal 1931 2015 Rodés
    1262 Jacques Fihey 1931 Narbona
    1263 Jean Antagnac 1931 2007 Narbona
    1264 Pierre Barlaguet 1931 Cauviçon
    1265
    Francis Lacassin.JPG
    Francis Lacassin 1931 2008 Sent Joan de Ceba
    1266 Gil Vidal 1931 Narbona
    1267 Gilbert Benausse 1932 2006 Carcassona
    1268 Aldo Quaglio 1932 Savardun
    1269
    Henry Bonnier.jpg
    Henry Bonnier 1932 L'Avelhanet
    1270 Jean Bousquet 1932 Nimes
    1271
    Mcbancquarttschann 20101019.JPG
    Marie-Claire Bancquart 1932 Aubinh
    1272 Pierre Reinhart 1932 2011 La Grand Comba
    1273 Jean Pontier 1932 Nimes
    1274 Louis Cardaillac 1933 2015 Quilhan
    1275 Henri Rancoule 1933 Bram
    1276 Rosina de Pèira 1933 Havars
    1277 Joseph Vidal 1933 La Valeta
    1278 Yves Delset 1933 Lo Martinet
    1279 Amédée Domenech 1933 2003 Narbona
    1280
    André Gounelle.JPG
    André Gounelle 1933 Nimes
    1281
    MC Alain & Maurice André StD 1969.jpg
    Maurici André 1933 2012 Alès
    Occitània
    1282 Régis Barailla 1933 2016 Albàs
    1283
    Jean Clottes 2008.jpg
    Jean Clottes 1933 Esperasan
    1284
    Don Clarke.jpg
    Don Clarke 1933 2002 Narbona
    1285 Paul Natali 1933 Sent Ginièis de Malgoiriés
    1286 Georges Pierre Soubrier 1933 Terondèls
    1287 Christian Bourguet 1934 Nimes
    1288 Jean-François Picheral 1934 Nimes
    1289
    Salon du livre de Paris 2011 - Jean-Côme Noguès - 002.jpg
    Jean-Côme Noguès 1934 Castèlnòu d'Arri
    1290 Robert Siatka 1934 Lo Martinet
    1291 René Massat 1934 Daumasan
    1292 Vernon Dobtcheff 1934 Nimes
    1293 Raymond Mastrotto 1934 1984 Aush
    1294 Ginette Mazel 1935 2004 Rodés
    1295 Toni Grand 1935 2005 Galargues
    1296 Roger Moine 1935 Nimes
    1297 Christian Liger 1935 2002 Nimes
    1298 Henri Begleiter 1935 2006 Nimes
    1299 Henri Romero 1935 Sijan
    1300 André Samitier 1935 2004 Robian
    1301 Jean Fabre 1935 Rodés
    1302
    Claude viallat portrait.jpg
    Claude Viallat 1936 Nimes
    1303 Henri Gougaud 1936 Carcassona
    1304
    Tissinier.png
    Jacques Tissinier 1936 Molandièr
    1305 Juliette Mayniel 1936 Sent Ipòli
    1306
    Marc Censi.jpg
    Marc Censi 1936 Rodés
    1307 Nicole Catala 1936 Milhau
    1308
    André Barbe, dessinateur.jpg
    André Barbe 1936 2014 Nimes
    1309 Yves Martin 1936 2010 Nimes
    1310
    Jean Le Gac (peintre français).jpg
    Jean Le Gac 1936 Alès
    1311 Augustin Bonrepaux 1936 Pèrlas e Castelhet
    1312 Jean Guilaine 1936 Carcassona
    1313 Raymond Chesa 1937 2005 Carcassona
    1314 Suzette Puech 1937 2005 Andusa
    1315 Marianne Lecène 1937 Fois
    1316 Jacques Siffre 1937 Fois
    1317 Jean-Marie André 1937 Sant Geli
    1318 Christian Bernadac 1937 2003 Tarascon d'Arièja
    1319 Paul de Roux 1937 2016 Nimes
    1320 Pedro Soler 1938 Narbona
    1321 Robert Marchand 1938 1996 Nimes
    1322 Sarah Maldoror 1938 Gers
    1323 Évelyne Lebret 1938 Nimes
    1324
    Albert fert 15 janvier 2009 Spintronique Paris Descartes.JPG
    Albert Fert 1938 Carcassona
    1325
    Jacques Poli (1995).png
    Jacques Poli 1938 2002 Nimes
    1326 Jean-Pierre Michel 1938 Nimes
    1327 Jean-Pierre Cassabel 1938 1987 Castèlnòu d'Arri
    1328
    Bernadette Lafont.jpg
    Bernadette Lafont 1938 2013 Nimes
    1329 Maurice Rinaldi 1938 2008 Nimes
    1330 Claude Piquemal 1939 Siguèr
    1331 Raymonde Carasco 1939 2009 Carcassona
    1332
    Andre Vezinhet Alco 02092009 cropped by Vpe.JPG
    André Vézinhet 1939 Rodés
    1333
    Paul Cheyrouze, années 60.jpg
    Paul Cheyrouze 1939 Rodés
    1334
    Jacques-Blanc-colloque-montagne-aumont-aubrac-2011.jpg
    Jacques Blanc 1939 Rodés
    1335
    Étienne Mourrutd.jpg
    Étienne Mourrut 1939 2014 Lo Grau dau Rei
    1336
    André-Pierre Arnal (1995).png
    André-Pierre Arnal 1939 Nimes
    1337
    Jean-Pierre Milovanoff redux.jpg
    Jean-Pierre Milovanoff 1940 Nimes
    1338 Béatrice de Jurquet 1940 Sent Gironç
    1339 Claudi Martí 1940 Carcassona
    1340 Marcel Rainaud 1940 Talairan
    1341
    Frank-pavloff.jpg
    taillandier 1940 Nimes
    1342 Jacques Cambolive 1940 2015 Carcassona
    1343
    Anne Clément.jpeg
    Anne Clément 1940 Nimes
    1344 Michel Vernes 1940 2013 Nimes
    1345
    Yves Navarre et Jean Le Bitoux par Claude Truong-Ngoc, 1981.png
    Yves Navarre 1940 1994 Condòm
    1346 Marcel Puget 1940 Limós
    1347 Jacqueline Dutheil de La Rochère 1940 Nimes
    1348 Alain Colmerauer 1941 Carcassona
    1349
    Ing. Cyril Guy Nègre.jpg
    Cyril Guy Nègre 1941 2016 Narbona
    1350 Jacques Clauzel 1941 Nimes
    1351 André Jarlan 1941 1984 Rinhac
    1352 Jean Sérafin 1941 Ausat
    1353 Alain Journet 1941 Lo Vigan
    1354 Joseph Gonzales 1941 Narbona
    1355 René Coll 1941 2009 Narbona
    1356 André Quilis 1941 Corsan
    1357 Alain Garnier 1941 Nimes
    1358
    ClaudeSauzetPortrait.jpg
    Claude Sauzet 1941 La Grand Comba
    1359 Jean Vila 1941 La Cort
    1360
    Blanchard-Laville 2010.jpg
    Claudine Blanchard-Laville 1942 Òlt
    1361 Christian Giudicelli 1942 Nimes
    1362 Carine Jansen 1942 Carcassona
    1363 William Dumas 1942 Nimes
    1364
    Daniel Dezeuze (1995).png
    Daniel Dezeuze 1942 Alès
    1365 Jean-Pierre Boccardo 1942 Esperasan
    1366 Olivier Cabanel 1942 Nimes
    1367 Michael Martchenko 1942 Carcassona
    1368 Julia Benech 1942 Pàmias
    1369 Jean-Marie Marcellin 1943 Nimes
    1370 Gilbert Baumet 1943 Lo Pònt Sant Esperit
    1371 Jean-Pierre de Mondenard 1943 Nimes
    1372
    Janine Cayet.jpg
    Janine Cayet 1943 Nimes
    1373 André Gouzes 1943 Brusca
    1374 Christian Cointat 1943 Trescas
    1375
    Françoise de Veyrinas - Airbus public demonstration in Toulouse 0375 2007-03-06 cropped.jpg
    Françoise de Veyrinas 1943 2008 Alzona
    1376 Walter Spanghero 1943 Pairan
    1377 Pierre-Béranger Biscaye 1944 Rodés
    1378 Ádám Angyal 1944 Castèlnòu d'Arri
    1379 Jean-Claude Jitrois 1944 Narbona
    1380
    Jean-Paul Dupré.jpg
    Jean-Paul Dupré 1944 Davejan
    1381 Jacques Crampagne 1944 Fois
    1382
    Felip carbona 2009.png
    Felip Carbona 1944 Fois
    1383 Jean-Louis Besson 1944 Lo Vigan
    1384
    LipovetskyITESM15.JPG
    Gilles Lipovetsky 1944 Milhau
    1385 Gérard Bonnet 1944 2016 Brandonet
    1386
    Jean Jacques borrut 2010.JPG
    Jean-Jacques Borrut 1944 La Pauma
    1387
    Marie-France Stirbois 2004 1st May.jpg
    Marie-France Stirbois 1944 2006 Alzona
    1388 Rémy Pech 1944 Vinassan
    1389 Henri Nayrou 1944 Suc e Sentenac
    1390 Juan José Ortiz Pérez 1945 Fontcobèrta
    1391 Henri Servant 1945 2011 Nimes
    1392
    TOZZI MICHEL.JPG
    Michel Tozzi 1945 Nimes
    1393 Jacky Chazalon 1945 Alès
    1394 Roger Fabien 1945 Esperasan
    1395 Michel Tombereau 1945 Nimes
    1396 Jacques Rougerie 1945 Pàmias
    1397 Laurent Cathala 1945 Sant Joan de Barro
    1398
    Jean-Paul Fournier.jpg
    Jean-Paul Fournier 1945 Ginolhac
    1399
    Jean-Luc Bonniol Semaine de la Science Saint-Michel-sur-Orge.JPG
    Jean-Luc Bonniol 1946 Milhau
    1400 Patrick Raynaud 1946 Carcassona
    1401 Jean Périssé 1946 Lo Mas d'Asilh
    1402 Jean-Pierre Betton 1946 Alès
    1403 Alain Marty 1946 Castèlnòu d'Arri
    1404 Jean-Pierre Cottet 1946 Castèlnòu d'Arri
    1405 Gérard Sutra 1946 Narbona
    1406 Jean-Michel Gaillard 1946 2005 Lo Pònt Sant Esperit
    1407 Jacques Cardona 1946 2008 Nauta Garona
    1408 Jacky Novi 1946 Bèlagarda
    1409 Michel Marre 1946 Rodés
    1410 Alain Estève 1946 Castèlnòu d'Arri
    1411 André Lavergne 1946 Sant Amanç
    1412 Pierre Mercier 1946 Mèrcus, Garravet e Amplanh
    1413 Michel Bras 1946 Gabriac
    1414 Gérard Picolo 1947 Carcassona
    1415 Christian Lesur 1947 Nimes
    1416 Jean-Louis Benoît 1947 Alès
    1417
    PierreKRey2005.jpg
    Pierre K. Rey 1947 2007 Alès
    1418
    Daniel Fabre.jpg
    Daniel Fabre 1947 2016 Narbona
    1419 Victor Boffelli 1947 Arcas
    1420 Michel Moynier 1947 Narbona
    1421 Jacques Fouroux 1947 2005 Aush
    1422 Gabriel Milési 1947 Fois
    1423 Jean-Claude Alizet 1947 Talairan
    1424
    Simon Casas.jpg
    Simon Casas 1947 Nimes
    1425
    Henn Lannes.jpg
    Jean Lannes 1947 Paulinha
    1426 Pierre Dell’Oste 1947 Codonhan
    1427 Michel Odasso 1947 2010 Bèucaire (Gard)
    1428 Frédéric Poulon 1947 Alès
    1429
    Christian milovanoff.jpg
    Christian Milovanoff 1948 Nimes
    1430 Patrice Cudicio 1948 Òlt
    1431 Régis Franc 1948 Lesinhan de las Corbièras
    1432 Patrick Castro 1948 2013 Aigas Vivas
    1433 Frédéric Pascal 1948 Nimes
    1434 Moni Grégo 1948 Alès
    1435
    JMM Taxi driver.jpg
    Jean-Max Méjean 1948 Nimes
    1436
    Laurent Béteille.jpg
    Laurent Béteille 1948 Nimes
    1437 Hugot 1948 Nimes
    1438 Henry Fourès 1948 Corsan
    1439 Claude Spanghero 1948 Pairan
    1440
    Yves Garric.JPG
    Yves Garric 1948 Colombièrs
    1441 Jean-Pierre Dedieu 1948 Prat e Bonrepaus
    1442
    Michel Mézy 2013.jpg
    Michel Mézy 1948 Aigas Mòrtas
    1443 Simon Iniesta 1948 Nimes
    1444 Alphonse Arias 1948 Sent Gironç
    1445
    Toulouse Game Show 2011 - Eric Bouad - Musclés - P1290222.jpg
    Éric Bouad 1948 Milhau
    1446 Jean-Luc Vignaud 1948 Nimes
    1447 Jean-Pierre Sinapi 1949 Caors
    1448 Jacques Puel 1949 2008 Rodés
    1449
    Jms3.jpg
    Jean-Michel Signoles 1949 Carcassona
    1450
    Norbert Hillaire.png
    Norbert Hillaire 1949 Nimes
    1451 Gilbert Costes 1949 Sant Amanç
    1452 Michel Falguières 1949 Nimes
    1453
    ClDebons.jpg
    Claude Debons 1949 Firmin
    1454 Jean-Michel Gascuel 1949 Alès
    1455
    Jean-marie cambaceres.jpg
    Jean-Marie Cambacérès 1949 Nimes
    1456 Jean-François Calvo 1949 Lesinhan de las Corbièras
    1457 Suzanne Lafont 1949 Nimes
    1458 Daniel Arata 1949 Castèlnòu d'Arri
    1459
    Bernard Barillot P.jpg
    Bernard Barillot 1949 Carcassona
    1460
    Europe Ecologie 92 regional elections 2010-02-05 n09.jpg
    Philippe Meirieu 1949 Alès
    1461
    Christian Dalger.jpg
    Christian Dalger 1949 Nimes
    1462 Patrick Cabouat 1950 Nimes
    1463
    Patrick Laupin.JPG
    Patrick Laupin 1950 Carcassona
    1464 Joël Prévost 1950 Narbona
    1465 Françoise Laurent-Perrigot 1950 Nimes
    1466 Bernard Vera 1950 Vilafranca de Roergue
    1467
    Gérard Schivardi & Marianne, Bustes Mailhac.jpg
    Gérard Schivardi 1950 Narbona
    1468 Henri Malabave 1950 Lo Grau dau Rei
    1469 Anne Zamberlan 1950 1999 Carcassona
    1470 Émilienne Poumirol 1950 Varilhas
    1471 Attilio Moretti 1950 Nimes
    1472 Charles Camberoque 1950 Carcassona
    1473 Pierre Salettes 1950 Mirapeis
    1474 Brigitte Lacombe 1950 Alès
    1475 José Carrascosa 1950 2013 La Grand Comba
    1476 Alain Soucasse 1951 Sent Gironç
    1477 Jean-Louis Martinelli 1951 Rodés
    1478 Jean-François Savy 1951 Rodés
    1479 Marcel Boyron 1951 Alès
    1480
    Dr Roland Solère.jpg
    Roland Solère 1951 Portèl de las Corbièras
    1481 Jean-Claude Naimro 1951 Carcassona
    1482 Henri Ferrero 1951 Sijan
    1483
    Christian Thibon.jpg
    Christian Thibon 1952 Carcassona
    1484 Bonnafet Tarbouriech 1952 Nimes
    1485 Robert Navarro 1952 Cucçac d'Aude
    1486 Robert Pilés 1952 Nimes
    1487
    Jean-Claude Luche.JPG
    Jean-Claude Luche 1952 Pèiraficha d'Òlt
    1488 François Sangalli 1952 Narbona
    1489 Bernard Boissier 1952 Nimes
    1490
    Photo Gleyse Jacques.jpeg
    Jacques Gleyse 1952 Lo Vigan
    1491 Christian Teyssèdre 1952 Rodés
    1492 Jacques Bascou 1953 Castèlnòu d'Arri
    1493 Richard Canal 1953 Tarascon d'Arièja
    1494 Pierre-Henri Salfati 1953 Carcassona
    1495 Jean-Louis Bernié 1953 Queragut
    1496 Germinal Peiro 1953 Lesinhan de las Corbièras
    1497
    Lionnel Astier 2012.JPG
    Lionnel Astier 1953 Alès
    1498 François Kevorkian 1954 Rodés
    1499 Patrick Salas 1954 2017 Narbona
    1500
    Yvan Lachaud.jpg
    Yvan Lachaud 1954 Nimes
    1501
    JC Vuillemin3.JPG
    Jean-Claude Vuillemin 1954 Rodés
    1502 Robert Redeker 1954 Era Escura
    1503 Patrick Champ 1954 Nimes
    1504
    Alain Monnier.jpg
    Alain Monnier 1954 Narbona
    1505
    General Stéphane Abrial 080524-f-1014w-154.jpg
    Stéphane Abrial 1954 Condòm
    1506
    Mgr Delmas septembre 2014 (cropped).JPG
    Emmanuel Delmas 1954 Fijac
    1507
    P1080131 - Thierry DEDIEU.JPG
    Thierry Dedieu 1955 Narbona
    1508 Marie-Hélène Sola 1955 Milhau
    1509 Christian Breseghello 1955 Maseras
    1510 Marcel Salsé 1955 Peiriac de Menerbés
    1511 Guy Lacombe 1955 Vilafranca de Roergue
    1512 Guy Colomine 1955 Narbona
    1513 Chantal Réga 1955 Nimes
    1514 Henri Orlandini 1955 2016 La Val
    1515 Patrick Pélata 1955 Les Pujòls
    1516 Michel Desplan 1955 Alès
    1517 Guy Dussaud 1955 Nimes
    1518 Daniel Bustaffa 1956 Carcassona
    1519 Monica Companys 1956 Fois
    1520 Yves Malquier 1956 Sijan
    1521
    Pierre Dard.jpg
    Pierre Dard 1956 Nimes
    1522 Blanche Guichou 1956 Pàmias
    1523 Thierry Merlos 1956 L'Avelhanet
    1524 Jean-Marc Eychenne 1956 Pàmias
    1525 Antoine Piazza 1957 Tarn
    1526 Jean-Michel Cosson 1957 Rodés
    1527
    François Clavairoly par Claude Truong-Ngoc octobre 2016.jpg
    François Clavairoly 1957 Pàmias
    1528 Alain Fabre-Pujol 1957 Nimes
    1529 Michel Teychenné 1957 Fois
    1530 Louis Jammes 1958 Carcassona
    1531 Gilbert Rouvière 1958 Alès
    1532 Alain Duran 1958 Tarascon d'Arièja
    1533
    Didier Codorniou.jpg
    Didier Codorniou 1958 Narbona
    1534
    15 ans Villes Internet - Daniel Guiraud.JPG
    Daniel Guiraud 1958 Nimes
    1535 Philippe Corti 1958 Milhau
    1536
    Anne Slacik dans son atelier.jpg
    Anne Slacik 1959 Narbona
    1537 Jacques Ferrier 1959 Limós
    1538
    David B 1.JPG
    David Beauchard 1959 Nimes
    1539 Patrick Estève 1959 L'Avelhanet
    1540
    Philippe Brassac.png
    Philippe Brassac 1959 Nimes
    1541 Jean-Marie Besset 1959 Carcassona
    1542 Francis Vallès 1959 Losera
    1543 Élian Cuvillier 1960 Nimes
    1544 Françoise Dumas 1960 Alès
    1545
    SRADDT Carcassonne 2009 02 17 (81).jpg
    Éric Andrieu 1960 Narbona
    1546
    JLB-EB - 20150328 - Claude Bergeaud.jpg
    Claude Bergeaud 1960 Artigat
    1547
    Dominique Reynié.jpg
    Dominique Reynié 1960 Rodés
    1548 Éric Bellus 1960 Milhau
    1549 Gil Roman 1960 Alès
    1550 Jean-Luc Vinuesa 1960 Fois
    1551 Michel Moulin 1961 Alès
    1552 Jean-Paul Banos 1961 L'Avelhanet
    1553 Michel Moutot 1961 Narbona
    1554 Michel Roussel 1961 Savardun
    1555
    Congrès Club Cévenol 2012 5.jpg
    Patrick Cabanel 1961 Alès
    1556
    Cécile Roumiguière portrait.jpg
    Cécile Roumiguière 1961 Rodés
    1557
    Patrice Canayer 01.jpg
    Patrice Canayer 1961 Nimes
    1558
    2011-02-27 Pal Gunnar Mikkelsplass.jpg
    Pål Gunnar Mikkelsplass 1961 Brocmat
    1559
    Rencontres Wikimedia France - Intervention de Francis Duranthon.JPG
    Francis Duranthon 1961 Vilafranca de Roergue
    1560 Luc Mézy 1961 Aigas Mòrtas
    1561 Philippe Bonhoure 1961 L'Avelhanet
    1562
    Laurent Roussey.jpg
    Laurent Roussey 1961 Nimes
    1563 Manuel Amoros 1962 Nimes
    1564 Jean-Marie Banos 1962 L'Avelhanet
    1565 Patrick Roux 1962 Alès
    1566
    Thierry AYMAR.JPG
    Thierry Aymar 1962 Rodés
    1567
    Jean Jacques Urvoas.jpg
    Richard Ferrand 1962 Rodés
    1568 Alain Fauré 1962 Pàmias
    1569
    Coyote Toulouse août 2011.jpg
    Coyote 1962 2015 Rodés
    1570 Patrick Malavieille 1962 Alès
    1571 Françoise Banat-Berger 1962 Fois
    1572 Philippe Chiambaretta 1963 Carcassona
    1573 Pauline Lafont 1963 1988 Nimes
    1574
    OlivierDouzou7535.png
    Olivier Douzou 1963 Rodés
    1575
    Patrick Esposito.jpeg
    Patrick Esposito Di Napoli 1964 1994 Narbona
    1576
    Yves Censi - Sarkozy's meeting in Toulouse for the 2007 French presidential election 0082 2007-04-12.jpg
    Yves Censi 1964 Rodés
    1577
    Photo JeanClaudePerez député.jpg
    Jean-Claude Perez 1964 Carcassona
    1578 Olivier Dall'Oglio 1964 Alès
    1579
    Jeff Remesy.JPG
    Jean-François Remésy 1964 Nimes
    1580
    Jubilé Chabal-Nallet - 20150604 - Bernard Laporte.jpg
    Bernard Laporte 1964 Rodés
    1581 Thierry Pantel 1964 Alès
    1582
    Alain Guiraudie.jpg
    Alain Guiraudie 1964 Vilafranca de Roergue
    1583
    Jean-Francois Delmas (cropped).jpg
    Jean-François Delmas 1964 Nimes
    1584
    Gibraltar World Music Festival 2012 Sephardic Divas.jpg
    Françoise Atlan 1964 Narbona
    1585 Gilles Sanders 1964 Narbona
    1586 Frédéric Lo 1964 Rodés
    1587 Dominique Vidal 1964 Narbona
    1588 Éric Nicol 1964 Quilhan
    1589 Laurent Baldet 1964 Meinas
    1590 Guilaine Londez 1965 Sant Geli
    1591 Gérard Bertrand 1965 Narbona
    1592 Michel Alcaine 1965 Ornolac e Ussat
    1593 Pierre Bardina 1965 Carcassona
    1594 Daniel Lassalle 1965 L'Avelhanet
    1595 Gilles Gomez 1965 Carcassona
    1596
    Laurent Blanc 2011.jpg
    Laurent Blanc 1965 Alès
    1597
    Patrice Prat .jpg
    Patrice Prat 1965 Banhòus de Céser
    1598
    Michel Pastre, 2005.jpg
    Michel Pastre 1966 Nimes
    1599
    Jacques Delpla (2).jpg
    Jacques Delpla 1966 Fois
    1600
    Frédéric Hantz 2016.jpg
    Frédéric Hantz 1966 Rodés
    1601
    Thierry Champion-RG1994.jpg
    Thierry Champion 1966 Banhòus de Céser
    1602 Patrick Laviosa 1966 Nimes
    1603 Hervé Guiraud 1966 Castèlnòu d'Arri
    1604
    Sandrine Mazetier.jpg
    Sandrine Mazetier 1966 Rodés
    1605 Laurent Bénézech 1966 Pàmias
    1606 Jean-Marc Authié 1967 L'Avelhanet
    1607 Gilles Leclerc 1967 Nimes
    1608
    Philippe Malige, 2012.jpg
    Philippe Malige 1967 Nimes
    1609 Thierry Dejean 1967 Limós
    1610 Stéphane Rouveyrolles 1967 Nimes
    1611 Vincent Capo-Canellas 1967 Nimes
    1612 Cristinel Pojar 1967 Jocon
    1613 Henri-François Imbert 1967 Narbona
    1614 Caroline Proust 1967 Lo Vigan
    1615 David Sène 1967 Alès
    1616 Yves Jeuland 1968 Carcassona
    1617 Stéphane Meca 1968 Nimes
    1618 Laurent Banide 1968 Alès
    1619 Sylvain Dispagne 1968 Sent Gironç
    1620
    WilfridEsteve2011.jpg
    Wilfrid Esteve 1968 Carcassona
    1621 Jocelyne Gout 1968 Alès
    1622
    Myriam Martin.jpg
    Myriam Martin 1968 L'Avelhanet
    1623 Ludovic Zerti 1968 Bèucaire (Gard)
    1624 Denis Loré 1968 Nimes
    1625
    Mondial Ping - Press conference - 28.jpg
    Jean-Philippe Gatien 1968 Alès
    1626 Didier Combe 1968 Nimes
    1627 Jean-Louis Jordana 1968 L'Avelhanet
    1628 Fabrice Verdier 1968 Banhòus de Céser
    1629
    Jean Gabriel Causse Lol Project.jpg
    Jean-Gabriel Causse 1969 Rodés
    1630 Patrick Lacan 1969 Rodés
    1631 Christophe Quet 1969 Nimes
    1632
    Xavier mussat.jpg
    Xavier Mussat 1969 Nimes
    1633 Frédéric Arpinon 1969 Nimes
    1634 Thomas Piquemal 1969 L'Avelhanet
    1635
    Quai des Bulles 2012 - 04 William Maury.JPG
    William Maury 1969 Milhau
    1636 Laurent Larrieu 1969 Nimes
    1637
    Stéphane Diagana 2009.jpg
    Stéphane Diagana 1969 Sant Africa
    1638 Christophe Bec 1969 Rodés
    1639 Emmanuelle Pagano 1969 Avairon
    1640 Morenito de Nîmes 1969 Nimes
    1641
    Claude Devèze.JPG
    Claude Devèze 1970 Nimes
    Montreal
    1642 Guillaume Raoux 1970 Banhòus de Céser
    1643 Michel Marfaing 1970 Pàmias
    1644 Richard Sainct 1970 2004 Sant Africa
    1645
    Anne Bourrel (2015).jpg
    Anne Bourrel 1970 Carcassona
    1646 Cathy Andrieu 1970 Carcassona
    1647
    David Frétigné.jpg
    David Frétigné 1970 Avairon
    1648 Maïté Bernard 1970 Nimes
    1649
    L'Auteur Alain Fournier 1.jpg
    Alain Fournier 1970 Nimes
    1650
    Loin de Rachid Ouramdane 2.jpg
    Rachid Ouramdane 1971 Nimes
    1651
    Christian Labit cropped.jpg
    Christian Labit 1971 Lesinhan de las Corbièras
    1652 Guillaume Séguron 1971 Nimes
    1653 André Viola 1971 Carcassona
    1654 Laurent Tomczyk 1971 Alès
    1655 Farid Diaf 1971 Carcassona
    1656 Anthony Bancarel 1971 Milhau
    1657
    Martial Andrieu.jpg
    Martial Andrieu 1971 Carcassona
    1658
    Fabien Barthez at OM.jpg
    Fabien Barthez 1971 L'Avelhanet
    1659 Christophe Llamas 1971 Lesinhan de las Corbièras
    1660 Nicolas Martin 1971 Fois
    1661 Pierre Bouteyre 1971 Nimes
    1662
    Alexandra Lamy Cannes 2011.jpg
    Alexandra Lamy 1971 Alès
    1663
    Jerome Chiotti 1996.jpg
    Jerome Chiotti 1972 Milhau
    1664 Yannis Baraban 1972 Nimes
    1665 Pascal Enjolras 1972 Rodés
    1666 Frédéric Mazé 1972 Nimes
    1667 Vanessa Valence 1972 Nimes
    1668
    Guilhem Bec.jpg
    Guilhem Bec 1972 Rodés
    1669
    SEBASTIEN DAMIANI Août 2014..jpg
    Sébastien Damiani 1972 Nimes
    1670 Christian Assaf 1972 Nimes
    1671
    Pierre-Vabre-2011.jpg
    Pierre Vabre 1972 Nimes
    1672
    Gaetan Roussel IMG 6102.jpg
    Gaëtan Roussel 1972 Rodés
    1673
    Laurent ROUX.jpg
    Laurent Roux 1972 Caors
    1674 Franck Tournaire 1972 Narbona
    1675 Sébastien Galtier 1973 Rodés
    1676 Marc Raynaud 1973 Narbona
    1677 David Bosc 1973 Carcassona
    1678
    Union sportive d'Ivry Handball - USAM Nimes Gard, LNH, 23 septembre 2015 - 07.JPG
    Yann Balmossière 1973 Nimes
    1679
    ST vs LOU - Yannick Bru.jpg
    Yannick Bru 1973 Aush
    1680 Éric Carrière 1973 Fois
    1681 Gabriel Delmas 1973 Carcassona
    1682 Jean Daudé 1973 Nimes
    1683 Robert Punzano 1973 Limós
    1684 Jérôme Ferrer 1974 La Novèla
    1685
    Christophe Nicolas.jpg
    Christophe Nicolas 1974 Alès
    1686 Christophe Siébert 1974 Milhau
    1687
    Abder Ramdane 1860 2009.JPG
    Abder Ramdane 1974 Nimes
    1688 Franck Hermanny 1974 Nimes
    1689 Tara Römer 1974 1999 L'Avelhanet
    1690 Guillaume de Ramel 1974 Alès
    1691 Regis de Ramel 1974 Alès
    1692
    ST vs RCT - December 2011 - Sébastien Bruno.jpg
    Sébastien Bruno 1974 Nimes
    1693
    Stephane Sarrazin 2012 WEC Fuji.jpg
    Stéphane Sarrazin 1975 Alès
    1694 Arnaud Viala 1974 Milhau
    1695 Julien Sidobre 1975 Carcassona
    1696 Anthony Vosalho 1975 Sent Ginièis de Malgoiriés
    1697 Chrystelle Sahuc 1975 Alès
    1698 Lionel Ruffel 1975 Carcassona
    1699 Gaël Arandiga 1975 Narbona
    1700 Mathieu Labadie 1975 Castèlnòu d'Arri
    1701 Alexandre Delmar 1975 Nimes
    1702
    Renaud Herpe.jpg
    Renaud Herpe 1975 Narbona
    1703 Isabelle Blanc 1975 Nimes
    1704 Maxime Lachaud 1975 Carcassona
    1705
    Cyril JEUNECHAMP.JPG
    Cyril Jeunechamp 1975 Nimes
    1706 Joël Bouchoucha 1976 Nimes
    1707 Arnaud Martinez 1976 Narbona
    1708 Thomas Cadène 1976 Nimes
    1709 Frédéric Banquet 1976 Carcassona
    1710 Thierry Pons 1976 Alès
    1711 Nicolas Gayraud 1976 Rodés
    1712 Stéphane Gomez 1976 Milhau
    1713 Raphaël Astier 1976 Alès
    1714 Sébastien Pagès 1976 Alès
    1715 Laurent Pit 1977 Nimes
    1716 Pierre Maurel 1977 Narbona
    1717 Grégory Ursule 1977 Rodés
    1718
    Lionel Suarez et André Minvielle - 20090718.jpg
    Lionel Suarez 1977 Rodés
    1719 Fanny Gelis 1977 Carcassona
    1720 Sébastien Buada 1977 Narbona
    1721 Jean-Philippe Viard 1977 Narbona
    1722 William Massot 1977 Nimes
    1723
    Cyril-lignac2.jpg
    Cyril Lignac 1977 Rodés
    1724 Mohamed Benyachou 1977 Nimes
    1725
    Romain Dumas Driver of Porsche Team's Porsche 919 Hybrid.jpg
    Romain Dumas 1977 Alès
    1726
    Véronique de Viguerie (cropped).jpg
    Véronique de Viguerie 1978 Carcassona
    1727 Franck Membrado 1978 Narbona
    1728
    Adel Fellous 2007.JPG
    Adel Fellous 1978 Narbona
    1729 Francois Soulie 1978 Carcassona
    1730 Nicolas Girard 1978 Nimes
    1731 Marc Serrano 1978 Nimes
    1732 Eva Serrano 1978 Nimes
    1733 Laure Thibaud 1978 Nimes
    1734 Laurie Thomassin 1978 Nimes
    1735 Damien Bonnard 1978 Alès
    1736 Pauline Moulène 1978 Rodés
    1737 Adrien Hardy 1978 Nimes
    1738 David Romo 1978 Nimes
    1739
    Dino Lunardi.jpg
    Dino Lunardi 1978 Nimes
    1740
    Loona Luxx at AVN Adult Entertainment Expo 2009 (1).jpg
    Loona Luxx 1978 Nimes
    1741
    ASM - Thibaut Privat.jpg
    Thibaut Privat 1979 Nimes
    1742 Alex Antor 1979 Narbona
    1743
    Nicolas Portal Giro 2011.jpg
    Nicolas Portal 1979 Aush
    1744
    David Ferriol.jpg
    David Ferriol 1979 Carcassona
    1745 David Suarez 1979 Rodés
    1746
    Olivia Ruiz mg 5644.jpg
    Olivia Ruiz 1980 Carcassona
    1747
    Portrait Damien Abad.jpg
    Damien Abad 1980 Nimes
    1748 Cédric Rosalen 1980 Narbona
    1749 Kévin Grau 1980 Nimes
    1750
    Aseyn.jpg
    Aseyn 1980 Nimes
    1751 Damien Tixier 1980 Nimes
    1752
    GregoryTurpin017.jpg
    Grégory Turpin 1980 Sent Gironç
    1753 Samir Mohamed 1980 Nimes
    1754
    USO-CAB - 20131130 - Laurent Ferreres.jpg
    Laurent Ferrères 1980 Lesinhan de las Corbièras
    1755 Julien Favier 1980 Carcassona
    1756
    LudivineFurnon2000Europeans.jpg
    Ludivine Furnon 1980 Nimes
    1757
    Djalla Longa.JPG
    Djalla Maria Longa 1980 Massat
    1758 Geoffrey Doumeng 1980 Narbona
    1759 William Bonet 1980 Nimes
    1760
    Sabrina Viguier (cropped).jpg
    Sabrina Viguier 1981 Rodés
    1761 Sébastien Chobet 1981 Narbona
    1762
    Audrey Lamy 2013.jpg
    Audrey Lamy 1981 Alès
    1763 Mickaël Murcia 1981 Carcassona
    1764
    Myriam Abel.JPG
    Myriam Abel 1981 La Grand Comba
    1765 Ethel-Julie Puig-Arjona 1981 Narbona
    1766 David Bortolussi 1981 Aush
    1767
    Cyril-baleton.png
    Cyril Baleton 1981 Nimes
    1768 Éric Deguil 1981 Nimes
    1769
    Sophie Duarte.jpg
    Sophie Duarte 1981 Rodés
    1770
    Jubilé Chabal-Nallet - 20150604 - Julien Pierre 1.jpg
    Julien Pierre 1981 Rodés
    1771 Laurent Baluc-Rittener 1981 Narbona
    1772
    Jubilé Chabal-Nallet - 20150604 - Fabrice Estebanez.jpg
    Fabrice Estebanez 1981 Carcassona
    1773 Raphaëlle Agogué 1981 Nimes
    1774
    Yannick Forestier.jpg
    Yannick Forestier 1982 Narbona
    1775
    Julien anton.jpg
    Julien Anton 1982 Alès
    1776
    Linda Hadjar.jpg
    Linda Hadjar 1982 Rodés
    1777 Nicolas Rainville 1982 Nimes
    1778 Alexis Genet 1982 Nimes
    1779
    Julien Doré 2013.jpg
    Julien Doré 1982 Alès
    1780 Guillaume Canivenq 1982 Rodés
    1781
    Christoph Moly 2008.jpg
    Christophe Moly 1982 Carcassona
    1782
    Emile Parisien.jpg
    Émile Parisien 1982 Caors
    1783 Matthieu Penchinat 1982 Nimes
    1784
    Dimitri Szarzewski cropped.jpg
    Dimitri Szarzewski 1983 Narbona
    1785
    Mathieu Griffi.jpg
    Mathieu Griffi 1983 Carcassona
    1786 Jean-Paul Dubois 1983 Narbona
    1787
    Teddy Sadaoui.jpg
    Teddy Sadaoui 1983 Carcassona
    1788 Benoît Marfaing 1983 Fois
    1789 Pierre-Emmanuel Garcia 1983 Narbona
    1790
    Sebastien Descons Racing Metro training 2012-03-16.jpg
    Sébastien Descons 1983 Savardun
    1791
    Cédric Gomez.JPG
    Cédric Gomez 1983 L'Avelhanet
    1792 Julien Rantier 1983 Alès
    1793 Charlotte Berton 1983 Avairon
    1794
    Baby0.jpg
    Benoît Baby 1983 L'Avelhanet
    1795 Alban Ivanov 1984 Narbona
    1796 Leïla Martial 1984 Arièja
    1797
    Musique en fête 2015 - Clémentine Margaine 9.JPG
    Clémentine Margaine 1984 Narbona
    1798 Nicolas Raynier 1984 Carcassona
    1799 Olivier Cassan 1984 Rodés
    1800
    Rémi Casty 2012.jpg
    Rémi Casty 1985 Narbona
    1801
    Léa Vicens.jpg
    Léa Vicens 1985 Nimes
    1802 Loïc Auzolle 1985 Nimes
    1803
    Victor Riu.jpg
    Victor Riu 1985 Carcassona
    1804
    Camille lacourt.jpg
    Camille Lacourt 1985 Narbona
    1805 Jérémie Roumegous 1985 Vilafranca de Roergue
    1806 Marion Calais 1985 La Guiòla
    1807 Boris Ponge 1985 Alès
    1808
    USO - RM92 - 20150425 - Benjamin Dambielle.jpg
    Benjamin Dambielle 1985 Aush
    1809 Nadir Benaïssa 1985 Nimes
    1810
    Castres vs USAP - 1 novembre 2012.JPG
    David Mélé 1985 Narbona
    1811 Matila Malliarakis 1986 Galèi
    1812 Florian Taulemesse 1986 Banhòus de Céser
    1813 Adrien Chareyre 1986 Alès
    1814 Christelle Chobet 1986 Narbona
    1815 Abdelkader Bouhenia 1986 Carcassona
    1816 Adil Hermach 1986 Nimes
    1817 Benjamin Beaux 1986 Narbona
    1818 Swanne Gauthier 1986 Pàmias
    1819
    El Zhar.JPG
    Nabil El Zhar 1986 Alès
    1820 Olivier Fabre 1986 Nimes
    1821 Paul Maisonneuve 1986 Nimes
    1822
    Dasnieres de Veigy RG13 (2).JPG
    Jonathan Dasnières de Veigy 1987 Nimes
    1823 Thomas Fournil 1987 Narbona
    1824 Florian Fabre 1987 Nimes
    1825 Otman Djellilahine 1987 Carcassona
    1826 Audrey Amiel 1987 Nimes
    1827
    Alice Belaïdi 2012.jpg
    Alice Belaïdi 1987 Nimes
    1828
    Mickaël Simon.jpg
    Michael Simon 1987 Carcassona
    1829 Lydie Pages 1987 Nimes
    1830 Coralie Chacon 1987 Nimes
    1831
    Yoann Huget 2014 (cropped).jpg
    Yoann Huget 1987 Pàmias
    1832
    Jean-Philippe Baile 2008.jpg
    Jean-Philippe Baile 1987 Carcassona
    1833
    Benjamin Lariche.jpg
    Benjamin Lariche 1987 Narbona
    1834 Mickaël Tribillac 1987 Narbona
    1835
    Eric Bauthéac.jpg
    Éric Bauthéac 1987 Banhòus de Céser
    1836 Azdin Rghioui 1987 Nimes
    1837 Thomas Barrau 1987 Alès
    1838 Romain Boscus 1987 Rodés
    1839 Charlie Boisseau 1987 Alès
    1840 Charles Gimenez 1988 Pàmias
    1841
    Laure Bosc 1.jpg
    Laure Bosc 1988 Carcassona
    1842 Thomas Chareyre 1988 Alès
    1843 Élodie Lizzano 1988 Nimes
    1844
    Alexandre Geniez, Tour of California 2012 (cropped).jpg
    Alexandre Geniez 1988 Rodés
    1845 Nassim Si Ahmed 1988 Nimes
    1846 Romain Brison 1988 Narbona
    1847 Florian Quintilla 1988 Narbona
    1848
    Denain - Grand Prix de Denain, 16 avril 2015 (B035).JPG
    Yoann Barbas 1988 L'Avelhanet
    1849 Rémy Bonne 1989 Nimes
    1850 Patrick Oliver 1989 Nimes
    1851 Abdelkader Kraichi 1989 Nimes
    1852 Loïc Poujol 1989 Rodés
    1853
    Club Sers-Yvan Watremez.JPG
    Yvan Watremez 1989 Fois
    1854 Pierre Mortefon 1989 Narbona
    1855
    Clement Fabre.jpg
    Clément Fabre 1989 Rodés
    1856 Yacine Haddou 1989 Narbona
    1857 Tommy Untereiner 1989 Alès
    1858 Xavier Mercier 1989 Alès
    1859
    Jonathan Bertrand2.jpg
    Jonathan Bertrand 1989 Nimes
    1860 Mathieu De la Bretèche 1989 Carcassona
    1861 Alexis Loizon 1989 Nimes
    1862 Romain Ruffier 1989 Nimes
    1863
    Joke WeekEnd des Curiosités-5237.jpg
    Joke 1989 Narbona
    1864 Jonathan Parpeix 1990 Nimes
    1865 Franck L'Hostis 1990 Nimes
    1866
    Benoit sicart crop.jpg
    Benoît Sicart 1990 Narbona
    1867 Mathieu Bord 1990 Alès
    1868
    20130330 - Tours Volley-Ball - Spacer's Toulouse Volley - Nicolas Rossard - 01.jpg
    Nicolas Rossard 1990 Nimes
    1869
    Mickael Firmin.JPG
    Mickaël Firmin 1990 Rodés
    1870
    Florian Sotoca 2015.jpg
    Florian Sotoca 1990 Narbona
    1871 Romain Thibault 1991 Nimes
    1872
    Portrait-Malik-Hsissane.jpg
    Abdel Malik Hsissane 1991 Nimes
    1873
    Axel Ruiz.jpg
    Axel Ruiz 1991 Narbona
    1874
    Julian Bousquet.JPG
    Julian Bousquet 1991 Fabresan
    1875 Mathieu Michel 1991 Nimes
    1876
    20130113 - PSG-Montpellier 041.jpg
    Kelly Gadéa 1991 Nimes
    1877
    Dounia Abdourahim 20140321.png
    Dounia Abdourahim 1992 Nimes
    1878
    Hutrel Robin.jpg
    Robin Hutrel 1992 Alès
    1879 Camille Asperges 1992 Narbona
    1880
    YANNICK AGNEL a.jpg
    Yannick Agnel 1992 Nimes
    1881
    Théo Derot-20160110.jpg
    Théo Derot 1992 Nimes
    1882 Paul-Antoine Veillon 1992 Castèlnòu d'Arri
    1883
    USAP vs Rovigo - 17 janvier 2013.JPG
    Tom Ecochard 1992 Narbona
    1884 Marine De Sousa 1993 Carcassona
    1885
    Ripart.jpg
    Renaud Ripart 1993 Nimes
    1886 Clément Boyer 1994 Tarn
    1887 Jean-Marc Pontvianne 1994 Nimes
    1888 Alexandre Baron 1994 Narbona
    1889 Omar El Yazidi 1995 Nimes
    1890
    Hamou RG15 (7) (19120086200).jpg
    Maxime Hamou 1995 Nimes
    1891 Laurie Carretero 1995 Nimes
    1892
    Stade rennais vs USM Alger, July 16th 2016 - Anthony Ribelin 1.jpg
    Anthony Ribelin 1996 Nimes
    1893 Benjamin Bonzi 1996 Andusa
    1894
    2016 Brussels Cycling Classic 013.jpg
    Étienne Fabre 1996 2016 Rodés
    1895 Morgan Poaty 1997 Rodés
    1896
    Alrix Da Costa.jpg
    Alrix Da Costa 1997 Fois
    1897 Lucas Albert 1998 Carcassona
    1898
    FIS Moguls World Cup 2015 Finals - Megève - 20150315 - Perrine Laffont.jpg
    Perrine Laffont 1998 L'Avelhanet
    1899 Michel Quillé 2000 Carcassona
    1900 Domitius Afer -15 59 Nimes
    1901 Varro Atacinus -81 -35 Narbona
    1902
    Tour Ferrande - Clément IV & Charles 1er de Sicile.JPG
    Clamenç IV 1268 Sant Geli
    1903 Annie Corbier Alès
    1904 Pierre-Raymond de la Barrière 1383 Rodés
    1905
    Sextus Pompeius Festus - De verborum significatu - 1700.PNG
    Sextus Pompeius Festus Narbona
    1906 Erhard of Regensburg Narbona
    1907 Matthieu Merle Usès
    1908
    Arnaud Novel.jpg
    Arnaud Novel 1317 Savardun
    1909
    DieudonneDeGozonTombstone.jpg
    Dieudonné de Gozon 1353 Lo Truèlh
    1910 Saint Honestus 270 Nimes
    1911 Antoninus of Pamiers Pàmias
    1912
    Mas-d'Azil.jpg
    Abbé Jean de Lacvivier Pàmias
    1913 Betty Mialet Vilafranca de Roergue
    1914
    Cathy GypsyFlower Grande.jpg
    Cathy Claret Nimes
    1915 Christian Lacour Nimes
    1916 Gabriel Dardaillon 1693 Nimes
    1917 Geoffroy de Bazillac 1480 Carcassona
    1918
    Photographie Ghislaine Azémard.jpg
    Ghislaine Azémard Sant Geli
    1919 Guillaume Besse Carcassona
    1920 Guillaume de Laudun 1352 Laudun
    1921 Jean Salvanh Rodés
    1922 Joel Soler Alès
    1923 Marcel-Yves Toulzet 2000 Montreal
    1924 Pierre Fontaine Carcassona
    1925 Pierre Formi 1679 Nimes
    1926 Pierre Ravat 1417 Pàmias
    1927 Prudent de Narbonne 257 Narbona
    1928 Raymond de Mostuéjouls 1335 Mostuèjols
    1929 Raymond des Arènes 1176 Nimes
    1930 Zacharie Dupuy 1676 Savardun
    1931 Consenzio Narbona
    1932 Francesco Andrea Dejean Carcassona
    1933 Pedro de Roda 1115 Rodés
    1934 Eustachio di Laviefuille Nimes
    1935 Jean Le Gros 1435 Pàmias
    1936 Henry Marie Auguste Boyer de Bouillane Nimes
    1937 Lucile Randon Alès
    Fin de la lista autogenerada.