Lista de personatges occitans

Un article de Wikipèdia, l'enciclopèdia liura.
Anar a : navigacion, Recercar

Aquela lista es eissida de las donadas de Wikidata e periodicament mesa a jorn per un bòt.
Las edicions fachas al dintre de la lista seràn escafadas a la mesa a jorn seguenta!

homo sapiens[modificar | modificar la font]

# imatge nom nascut en defuntat en luòc de naissença
1
Augustins - Marcus Antonius Primus by Marc Arcis.jpg
Marcus Antonius Primus 40 100 Tolosa
2
Head Roman woman Glyptothek Munich 405.jpg
Pompeia Plotina 65 121 Nimes
3
Marco Palmezzano - Saint Sebastian.jpg
Saint Sebastian 300 288 Narbona
4 Magnus 405 475 Narbona
5 Castor of Apt 400 420 Nimes
6 Ferréol of Uzès 530 581 Narbona
7
Meister des Marienlebens von Werden 001.jpg
Hubertus 655 727 Tolosa
8 Arduino di Narbona 941 Narbona
9
Raymond IV of Toulouse.jpg
Ramon IV de Tolosa 1045 1105 Tolosa
10
Ramon Berenguer III.jpg
Ramon Berenguièr III de Barcelona 1082 1131 Rodés
11
GuillaumeX.jpg
Guilhèm X de Peitieus 1099 1137 Tolosa
12 Abraham ben Isaac of Narbonne 1110 1179 Montpelhièr
13 Abraham ben David 1120 1198 Narbona
14 Meshoullam ben Nathan 1120 Narbona
15 David Kimhi 1160 1235 Narbona
16
Pedro2 marie.jpg
Maria de Montpelhièr 1182 1213 Montpelhièr
17
San Pedro Nolasco, por Jusepe Martínez.jpg
San pedro Nolasco 1189 1257 Mas Santas Puèlas
18
BnF ms. 12473 fol. 86v - Uc Brunenc (1).jpg
Uc Brunet 1190 1223 Rodés
19
BnF ms. 12473 fol. 95 - Guilhem Figueira (2).jpg
Guilhèm Figuèira 1195 1250 Tolosa
20
RaimondVIIToulouse1242.jpg
Ramon VII de Tolosa 1197 1249 Bèucaire (Gard)
21 Moses Kimhi 1200 1190 Narbona
22
Jaume I Palma.jpg
Jacme Ièr d'Aragon 1208 1276 Montpelhièr
23 Guiraut Riquièr 1230 1292 Narbona
24
Bertnard de Castagnet.jpg
Bernard de Castanet 1240 1317 Montpelhièr
25 Bernard de Languissel 1240 1291 Nimes
26
Jurament dels Privilegis de Jaume II de Mallorca davat de Jaume I el Conqueridor.jpg
Jacme II de Malhòrca 1243 1311 Montpelhièr
27 Bernat Deliciós 1260 1320 Montpelhièr
28
Sancho1mallorca.jpg
Sancho of Majorca 1274 1324 Montpelhièr
29
Bertrand de Déaux.jpg
Bertrando di Deux 1290 1355 Blausac
30
Saint Roch.JPG
Sant Ròc 1295 1327 Montpelhièr
31 Pablo Christiani 1300 1274 Montpelhièr
32 Bérenger de Nattes 1325 Rodés
33
James IV of Majorca.jpg
James IV of Majorca 1336 1375 Montpelhièr
34
15th-century unknown painters - Louis II of Anjou - WGA23561.jpg
Louis II of Naples 1377 1417 Tolosa
Angieus
35 John IV, Count of Armagnac 1396 1450 Rodés
36 Raimond Mairose 1400 1427 Milhau
37 Marie de Foix 1452 1467 Carcassona
38
Francois D Estaing.jpg
François d'Estaing 1460 1529 Pradas d'Aubrac
39
Margaret of Foix-Candale.jpeg
Margaret of Foix-Candale 1473 1536 Fois
40
Germaine de Foix1.jpg
Germaine of Foix 1492 1538 Fois
41 Charles de Grassaille 1495 1582 Carcassona
42
Blaise-monluc.jpg
Blaise de Lasseran-Massencôme, seigneur de Montluc 1499 1577 Condòm
43
Jean-François de la Roque de Roberval.jpg
Jean-François Roberval 1500 1560 Carcassona
44
Guillaume-Rondelet-1507-1566.jpg
Guilhèm Rondelet 1507 1566 Montpelhièr
45 Arnaud du Ferrier 1508 1585 Tolosa
46
Tiziano vecellio, ritratto dell'ambasciatore gabriel de luetz d'aramon, 1541-42, 02.JPG
Gabriel de Luetz 1508 1553 Nimes
47 Jean Poldo d'Albenas 1512 1563 Nimes
48
Portrait of Pontus De la Gardie.jpg
Pontus De la Gardie 1520 1585 Caunas de Menerbés
49
Jacques Cujas.jpg
Jacques Cujas 1522 1590 Tolosa
50
JeanNicot01.jpg
Jean Nicot 1530 1600 Nimes
51 Thomas de Lauro 1530 1600 Rodés
52 Pèir de Garròs 1530 1585 Leitora
53 Guillaume de Patris 1535 1580 Rodés
54
Sallusti deu Bartàs.jpg
Guilhèm de Sallusti deu Bartàs 1544 1590 Montfòrt
55 Pierre de Fleyres 1550 1633 Espaliu
56
Antoine de Paule Grand Prieur de Saint-Gilles.jpg
Antoine de Paule 1551 1636 Tolosa
57 Françoise de Cezelli 1558 1615 Montpelhièr
58
François de Joyeuse.JPG
François de Joyeuse 1562 1615 Carcassona
59
Joyeuse, Henri de.jpg
Henri, Duke of Joyeuse 1563 1608 Tolosa
París
60 Pierre de Jarric 1566 1617 Tolosa
61
Lo gentilome gascon.jpg
Guilhèm Adèr 1575 1628 Gimont
62 Pierre de Conty d'Argencour 1575 1655 Alès
63 Jérémie Ferrier 1576 1626 Milhau
64
Godolin2.jpeg
Pèire Godolin 1580 1649 Tolosa
65
François Maynard.jpg
François Maynard 1582 1646 Tolosa
66
Gaspard de Coligny 1584-1646.jpg
Gaspard III de Coligny 1584 1646 Montpelhièr
67 Guilhem Bosinhac 1587 1643 Sant Miquèl
Narbona
68 Pierre Jean Fabre 1588 1658 Castèlnòu d'Arri
69 Jean-Jacques de Fleyres 1590 1652 Espaliu
70 François Annat 1590 1670 Estanh
71 Samuel Petit 1594 1653 Sant Ambruèis
72
Antoine de Ville.jpeg
Antoine de Ville 1596 1656 Tolosa
73
Saint John Regis.jpg
John Francis Regis 1597 1640 Fontcobèrta
74 Étienne Moulinié 1599 1676 Lauran
75 Antoine de Laloubère 1600 1664 Aush
76 François du Bosquet 1605 1676 Narbona
77 Jean-Pierre Médaille 1610 1669 Carcassona
78 Reynaud Levieux 1613 1699 Nimes
79
Samuel Sorbiere.jpg
Samuel de Sorbiere 1615 1670 Sant Ambruèis
80 Pierre de Massiac 1616 1682 Narbona
81
Bourbon par Cars.jpg
Sébastien Bourdon 1616 1671 Montpelhièr
82
Le Vau-Rabon.jpg
Antoine de Ratabon 1617 1670 Montpelhièr
83
GBedot.jpg
Guirault Bédout 1617 1692 Aush
84
Jean-Pierre Rivalz - Têtes.jpg
Jean-Pierre Rivalz 1625 1706 La Bastida d'Anjau
85 Jean-Baptiste Cotelier 1626 1686 Nimes
86
Antoine Ranc présumé (Narbonne).jpg
Antoine Ranc 1634 1716 Montpelhièr
87
Charles Varlet.png
La Grange 1635 1692 Montpelhièr
88 Nicolas-Pierre-Henri de Montfaucon de Villars 1635 1673 Alet
89 Jacques Cassagne 1636 1679 Nimes
90
Pierre-Magnol-1638-1715.jpg
Pierre Magnol 1638 1715 Montpelhièr
91 Jean Enjalran 1639 1718 Rodés
92 Étienne Chauvin 1640 1725 Nimes
93 Simon de la Loubère 1642 1729 Tolosa
94
François de Troy by Alexis Simon Belle.jpg
François de Troy 1645 1730 Tolosa
95 Claude Brousson 1647 1698 Nimes
96
1692 - Louis-Nicolas Le Tonnelier de Breteuil (Orléans).jpg
Louis Nicolas le Tonnelier de Breteuil 1648 1728 Montpelhièr
97
AlphonsedesVignoles.jpg
Alphonse Des Vignoles 1649 1744 Aubais
98 Joan Michèl 1650 1700 Nimes
99
Antoine Crozat.jpg
Antoine Crozat 1655 1738 Tolosa
100
Jean-Galbert de Campistron.jpg
Jean Galbert de Campistron 1656 1723 Tolosa
101
Jacques François de Chastenet de Puységur.jpg
Jacques François de Chastenet de Puységur 1656 1743 Poishegur
102
Gautier H..JPG
Hubert Gautier 1660 1737 Nimes
103 Pierre Crozat 1661 1740 Tolosa
104
Philippe de Pastour de Costebelle.png
Philippe Pastour de Costebelle 1661 1717 Sent Aleissandre
105
, Anne-Marguerite Petit Dunoyer.jpg
Anne-Marguerite Petit du Noyer 1663 1719 Nimes
106 Henri de Chazel 1665 Nimes
107 Jacques Aymar de Roquefeuil et du Bousquet 1665 1744 Mont Peirós
108
Painting illustre 3.jpg
Antòni Rivals 1667 1735 Tolosa
109 Jacques-Charles Ranchin de Montredon 1668 1736 Montpelhièr
110 Antoine Chopy 1674 1760 Narbona
111
Diane par Ranc.jpg
Jean Ranc 1674 1735 Montpelhièr
112 Antoine Magnol 1676 1759 Montpelhièr
113 Louis Dumas 1676 1744 Nimes
114 Jean Raoux 1677 1734 Montpelhièr
115 Louis Bourguet 1678 1742 Nimes
116
Lapeyronie.jpg
François Gigot de la Peyronie 1678 1747 Montpelhièr
117 Dominique Anel 1679 1730 Tolosa
118
Jean Astruc 01.jpg
Jean Astruc 1684 1766 Sauve
119 Jacques Martin 1684 1751 Fanjaus
120
Ch.-Auguste Fouquet de Belle-Isle.jpg
Charles Louis Auguste Fouquet, duc de Belle-Isle 1684 1761 Vilafranca de Roergue
121 Louis-François de Vivet de Montclus 1687 1755 Nimes
122 Jean François Pons 1688 1752 Rodés
123
A caricature of Louis-Bertrand Castel's "ocular organ".jpg
Louis Bertrand Castel 1688 1757 Montpelhièr
124 Joseph Séguy 1689 1761 Rodés
125 Jean Calmette 1692 1740 Rodés
126
Jean-Baptiste de Sénac.jpg
Jean-Baptiste de Sénac 1693 1770 Lombèrs
127
Barthelemy Guibal.jpg
Barthélemy Guibal 1699 1757 Nimes
128
Charles-Joseph Natoire.jpg
Charles-Joseph Natoire 1700 1777 Nimes
129 François de Crussol d'Uzès 1702 1758 Montmaur
130 Joseph de Bimard 1703 1742 Nimes
131 Jean-François Séguier 1703 1784 Nimes
132 Guillaume Barthez de Marmorières 1707 1799 Narbona
133
Pompeo Batoni - Portrait of Cardinal Jean-François Joseph de Rochechouart.jpg
Jean-François-Joseph de Rochechouart 1708 1777 Tolosa
134 Pierre Baux 1708 1790 Nimes
135
JCPeiròt.JPG
Joan-Claudi Peiròt 1709 1795 Milhau
136 Jean Paul de Gua de Malves 1710 1786 Carcassona
137 Pierre Augustin Boissier de Sauvages 1710 1795 Alès
138
Jean-Joseph Cassanéa de Mondonville (original replica) by Maurice Quentin de La Tour.jpg
Joan Josèp Cassanea de Mondonvila 1711 1772 Narbona
139 Jean de Cairol de Madaillan 1712 1788 Narbona
140
Louis-Joseph de Montcalm cph.3g09407.jpg
Loís Josep de Montcalm 1712 1759 Nimes
141 Guillaume Besaucèle 1712 1801 Saissac
142 Jean Novi de Caveirac 1713 1782 Nimes
143
René-Augustin de Maupeou.PNG
René Nicolas Charles Augustin de Maupeou 1714 1792 Montpelhièr
144 Victor Dubourg de La Cassagne 1715 1746 Espaliu
145 Jean-Pierre du Pac de Bellegarde 1715 1803 Bèlagarda de Rasés
146
JMVien.jpg
Joseph-Marie Vien 1716 1809 Montpelhièr
147 Jean-Jacques de Barrett 1717 1792 Condòm
148
Antoine Darquier de Pellepoix.jpg
Antoine Darquier de Pellepoix 1718 1802 Tolosa
149
FrancisDeGastonChevalierDeLevis.png
Francis de Gaston, Chevalier de Levis 1719 1787 Ajac
150 Jacques-Melchior Saint-Laurent, Comte de Barras 1720 1792 Alès
151 Jean Castilhon 1720 1799 Tolosa
152 Pierre Hubert L'Archevêque 1721 1778 Nimes
153
Serres-dominic.jpg
Dominic Serres 1722 1793 Aush
154 Jacques Montet 1722 1782 Mandagon
155 Louis de Chénier 1722 1796 Limós
156 Pierre-Michel d'Ixnard 1723 1795 Nimes
157 Alexandre Vincens 1725 1794 Nimes
158
AntoineCourtdeGebelin.jpg
Antoine Court de Gébelin 1725 1784 Nimes
159 Antoine Chabaud 1727 1791 Nimes
160
Jean-Baptiste-Fabre.JPG
Joan Baptista Fabre 1727 1783 Someire
161
Henri Fouquet.jpg
Henri Fouquet 1727 1806 Montpelhièr
162 Vincent d'Auriol 1728 1799 Limós
163 Étienne-David Meynier de Salinelles 1729 1794 Nimes
164 Jean Alexandre Durand de La Roque 1731 1816 Sent Ipolit
165 Joseph Léon Cathelan 1731 1815 Montreal
166 Jean Fabre de La Martillière 1732 1819 Nimes
167 Charles Pascalis de Martignac 1732 1793 Someire
168 Antoine Valérian-Duclau 1732 Nimes
169 Jean-Baptiste Danezan 1733 1801 Aush
170
Gouan Antoine 1733-1821.jpg
Antoine Gouan 1733 1821 Montpelhièr
171 Alexandre-Joseph-Alexis de Bruyère de Chalabre 1734 1796 Castèlnòu d'Arri
172 Marie Scipion d'Exéa 1734 1806 Corsan
173 Joseph-Marie-Anne Gros de Besplas 1734 1783 Castèlnòu d'Arri
174
Paul-Joseph Barthez.jpg
Paul Joseph Barthez 1734 1806 Montpelhièr
175 François Sabbathier 1735 1807 Condòm
176 Jean-Balthazar d'Adhémar 1736 1790 Nimes
177 Guillaume Rouby de Cals 1736 1805 Saissac
178 David-Alexis de Tholosé 1736 1802 Castèlnòu d'Arri
179
Marc-Guillaume Alexis Vadier (1736-1828), French revolutionary (small).jpg
Marc-Guillaume Alexis Vadier 1736 1828 Pàmias
180 Jacques Périès 1736 1797 Castèlnòu d'Arri
181 Gabriel Baptiste du Pac 1737 1829 Badens
182 Jacques Gamelin 1738 1803 Carcassona
183 Philippe-Charles de Pavée de Villevieille 1738 1825 Vilavièlha
184 Jean-Chrysostôme de Villaret 1739 1824 Rodés
185 Paul-Benoît Barthe 1739 1808 Montredon de las Corbièras
186
Louis Alexandre d'Albignac.jpg
Louis Alexandre d'Albignac 1739 1825 Arrigàs
187 Étienne-Joseph de Pavée de Villevieille 1739 1793 Vilavièlha
188
Pierre-Louis Moline by Cochin 1780 - Gallica 2010 (adjusted).jpg
Pierre-Louis Moline 1740 1820 Montpelhièr
189 Louis Granier 1740 1800 Tolosa
190 Raymond César Oubxet 1740 1813 Someire
191 Pierre-Joseph Amoreux 1741 1824 Bèucaire (Gard)
192 Jean de Pechméja 1741 1785 Vilafranca de Roergue
193 Joseph Martin-Dauch 1741 1801 Castèlnòu d'Arri
194 Jean-Baptiste Marragon 1741 1829 Luc d'Aude
195 Jean-François-Armand Riolz 1742 1815 Rodés
196 Jean-Arnaud Raymond 1742 1811 Tolosa
197
Jean Dauberval -circa 1790.JPG
Jean Dauberval 1742 1806 Montpelhièr
198 Alexandre de Lauzières-Thémines 1743 1829 Montpelhièr
199 Raymond Ribes 1743 Limós
200 Antoine Soulheirac 1743 1799 Carcassona
201 Antoine Allut 1743 1794 Montpelhièr
202
Jean-PaulRabautSaint-Etienne.jpg
Jean-Paul Rabaut Saint-Étienne 1743 1793 Nimes
203 Antoine Salva 1744 1806 Esperasan
204 Irénée-Yves Dessolle 1744 1824 Aush
205 Jean-Antoine Teissier de Marguerittes 1744 1795 Nimes
206 Guillaume Mirabel 1744 1794 Fitor
207
Jacques Antoine Rabaut-Pommier (Source BPF PR 22).JPG
Jacques Antoine Rabaut-Pommier 1744 1820 Nimes
208 Suzanne Verdier 1745 1813 Montpelhièr
209
Jean-Antoine Roucher a prisons (Saint Lazare).gif
Jean-Antoine Roucher 1745 1794 Montpelhièr
210 Paul Louis Dargiot de La Ferrière 1745 1817 Limós
211 Sébastien-Charles-Philibert de Roger de Cahuzac de Caux 1745 1817 Caus e Saussens
212 Pierre-Antoine Rabaut-Dupuis 1746 1808 Nimes
213 Aaron Jean François Crassous 1746 1801 Montpelhièr
214 Barthélemy Imbert 1747 1790 Nimes
215 Guillaume Jacques Pascal Causse 1747 1816 Narbona
216 Victor Antoine Andréossy 1747 1819 Ventenac Riba d'Aude
217
Etienne Frederic Lignon Portrait of Richelieu.jpeg
Charles-François de Trinquelague-Dions 1747 1837 Nimes
218 Gilles Louis Antoine De Grandsaigne 1749 1818 Milhau
219 François Antoine Morin 1749 1810 Sant Miquèl
220
Jean François Aimé Dejean (1749-1824).jpg
Jean François Aimé Dejean 1749 1824 Castèlnòu d'Arri
221 Jean Guillaume Bruguière 1750 1798 Montpelhièr
222 Jean François Sacombe 1750 1822 Carcassona
223
Villaret-Joyeuse.jpg
Louis Thomas Villaret de Joyeuse 1750 1812 Aush
224
Eglantine.png
Fabre d'Églantine 1750 1794 Carcassona
225
AduC 242 Bonnier d'Alco (A.E.L.A., 1750-1799).JPG
Ange-Élisabeth-Louis-Antoine Bonnier 1750 1799 Montpelhièr
226
Pierre-Henri de Valenciennes.jpg
Pierre-Henri de Valenciennes 1750 1819 Tolosa
227 Antoine François Rodat d'Olemps 1751 Olemps
228 Jean-François Riols 1751 1825 Rodés
229 André Salaman 1752 1828 Narbona
230
Joseph Fabrefonds.jpg
Joseph Fabrefonds 1752 1826 Carcassona
231 Michel Azéma 1752 1827 Argelièrs
232 Jean Dominique Léonard Tarrible 1752 1821 Aush
233 Jacques Delon 1752 1815 Sant Andrieu de Valbornha
234
François de Pierre de Bernis.JPG
François de Pierre de Bernis 1752 1823 Nimes
235 Antoine Claude Dièche 1753 1811 Rodés
236 Blaise Thérèse Sentetz 1753 1840 Aush
237 Louis Bastoul 1753 1801 Montoliu
238
Maurin - Cambaceres.png
Jean Jacques Régis de Cambacérès 1753 1824 Montpelhièr
239
Général Mathieu Dumas.jpg
Guillaume-Mathieu Dumas 1753 1837 Montpelhièr
240 Antoine Marie Anne Girard 1753 1818 Narbona
241
Antraiguescte.gif
Louis-Alexandre de Launay, comte d'Antraigues 1753 1812 Montpelhièr
242 Pierre André Pourret 1754 1818 Narbona
243 Hugues Destrem 1754 1804 Fanjaus
244 Joseph Pagès 1754 1814 Conauç
245
Blason JeanBaptiste-Arnaud.png
Jean Baptiste Arnaud 1754 1823 Carcassona
246 Pierre François Dominique Bonnet 1754 1809 Limós
247 Just Pasteur Sabatier 1754 1818 Narbona
248 Philippe Drulhe 1754 1816 Vilafranca de Roergue
249 Pierre Colomb 1754 1817 Nimes
250
Louis de Bonald.jpg
Louis Gabriel Ambroise de Bonald 1754 1840 Milhau
251 Étienne Ozi 1754 1813 Nimes
252
Jean Pierre Solié after Henri-François Riesener.jpg
Jean-Pierre Solié 1755 1812 Nimes
253 Jean Pieyre 1755 1839 Nimes
254
Jean-Pierre Claris de Florian.jpg
Jean-Pierre Claris de Florian 1755 1794 Sauve
255 Joseph-Jean Lagarde 1755 1839 Narbona
256 Jean-César Vincens-Plauchut 1755 1801 Nimes
257
Fabre de l'Aude, pair de France.jpg
Jean-Claude Fabre de l'Aude 1755 1832 Carcassona
258 Joseph Roustan 1756 1835 Nimes
259 Jean-François Méric 1756 1816 Carcassona
260 Bernard Vidal-Contant 1756 1827 Carcassona
261
Pierre-joseph-cambon-estampe.jpg
Pierre-Joseph Cambon 1756 1820 Montpelhièr
262
Étienne-Hubert Cambacérès.JPG
Étienne Hubert de Cambacérès 1756 1818 Montpelhièr
263 Louis-Sébastien Lenormand 1757 1837 Montpelhièr
264
Belmas.jpg
Louis Belmas 1757 1841 Montreal
265 Jean-Marie de Villaret-Joyeuse 1757 1847 Aush
266 Louis Fuzier 1757 1835 Monés Proencós
267 Antoine Laroche-Dubouscat 1757 1831 Condòm
268 Joseph Alexandre Belvèze de Larue de Sauviac 1757 1817 Aush
269
LoísAubanèl.jpg
Loís Aubanel 1758 1842 Nimes
270 Jacques Vincens-Saint-Laurent 1758 1825 Nimes
271 Jean-Baptiste Astoin 1758 1824 Carcassona
272
Houdetot - Portrait de M. Jaubert, conseiller d'Etat.jpg
François Jaubert 1758 1822 Condòm
273 Jean-François Adrien Cassagnau de Saint-Gervais 1759 1819 Limós
274 Louis Germain Duplan 1759 Samatan
275 Joachim Perez du Gief 1759 1822 Aush
276 Jacques Anselme Dorthès 1759 1794 Nimes
277 Auguste Rigaud 1760 1835 Montpelhièr
278 Charles François Pradel de Saint Charles 1760 1837 Nimes
279 Jean Charles Prestat 1760 1843 Vilafranca de Roergue
280
Dominique, Vincent Ramel de Nogaret c. 1800.jpg
Dominique-Vincent Ramel-Nogaret 1760 1829 Montoliu
281 Augustin Loubens 1760 Aush
282 Bernard Viguerie 1761 1819 Carcassona
283
Delrieu, Etienne Joseph Bernard, d'après Romagnesi.jpg
Étienne-Joseph-Bernard Delrieu 1761 1836 Rodés
284
Pierre Marie Auguste Broussonet 1761-1807.jpg
Pierre Marie Auguste Broussonet 1761 1807 Montpelhièr
285
Général Antoine François Andreossy.jpg
Antoine-François Andréossy 1761 1828 Castèlnòu d'Arri
286 Joseph Boyer 1761 1830 Nimes
287 Venance Dougados 1762 1794 Carcassona
288
Joseph Lakanal.jpg
Joseph Lakanal 1762 1845 Sèrras d'Arget
289 Jean Louis Félicité De Bruyères-Chalabre 1762 1838 Eissalabra
290 Louis Jacques Guillaume Barthe-Labastide 1762 1840 Narbona
291 Jean André Commes 1762 1804 Calhau
292 Henry Maury 1763 1813 La Grassa
293 Sébastien Viala 1763 1849 Olemps
294 Georges Bergasse de Laziroules 1763 1827 Saurat
295
Joseph-Secret-Pascal Vallongue.jpg
Joseph Sécret Pascal-Vallongue 1763 1806 Sauve
296
Gabriel Venance Rey.jpg
Gabriel Venance Rey 1763 1836 Milhau
297
General Jean Alexis Béteille (1763 – 1847).jpg
Jean-Alexis Béteille 1763 1847 Rodés
298 Dominique Casimir Fornier de Valaurie 1763 1811 Nimes
299 Pierre Aulard 1763 1815 Fanjaus
300
Guillaume Raymond Amant Viviès, baron de la Prade (1763-1813).jpg
Raymond Viviès de La Prade 1763 1813 Santa Colomba d'Ers
301 Pierre Gabriel Aussenac 1764 1833 Carcassona
302 Félix Hippolyte Fréjus Monseignat du Cluzel 1764 1840 Rodés
303
General Bernard Frère cropped.jpg
Bernard-Georges-François Frère 1764 1826 Montreal
304 Victor Bach 1764 1800 Vilafranca de Roergue
305 Claire Lacombe 1765 Pàmias
306 Gabriel Jean du Pac de Bellegarde 1765 1788 Q2968519
Bèlagarda de Rasés
307
General Louis Lepic.jpg
Louis Lepic 1765 1827 Montpelhièr
308 André Jean Simon Nougarède de Fayet 1765 1845 Montpelhièr
309 Antoine Alexandre Dejean 1765 1848 Eissalabra
310 Alexandre Béchard 1766 Ledinhan
311
François-Xavier baron Fabre.jpg
Francés Xavièr Fabre 1766 1837 Montpelhièr
312 Jacques d'Yzarn de Valady 1766 1793 Vilafranca de Roergue
313
Dominique Martin Dupuy.jpg
Dominique Martin Dupuy 1767 1798 Tolosa
314
Pierre Daru.jpg
Pierre Antoine Noël Bruno, comte Daru 1767 1829 Montpelhièr
315 Dominique Pierre Cambriels 1767 1845 La Grassa
316 Hyacinthe de Gaston 1767 1808 Rodés
317 Henri Verdier de Lacoste 1767 1819 Nimes
318
Général Jean Antoine Verdier.jpg
Joan Antòni Verdièr 1767 1839 Tolosa
319 Jean Louis Gros 1767 1824 Carcassona
320 Jean-Marc Antoine Gaudonville 1767 1851 Santa Colomba d'Ers
321
Dessolles.jpg
Jean-Joseph Dessolles 1767 1828 Aush
322 Henri Amable Alexandre de Sarret 1767 1794 Milhau
323
Alibert.jpg
Jean-Louis-Marc Alibert 1768 1837 Vilafranca de Roergue
324 Benoit Regismanset 1768 1849 Carcassona
325 Guillaume-Auguste Jaubert 1769 1825 Condòm
326
Général Jean Louis Brigitte Espagne.jpg
Jean-Louis-Brigitte Espagne 1769 1809 Aush
327 Jean-Louis Brousses 1769 1832 Limós
328
Jean lannes.jpg
Jean Lannes 1769 1809 Leitora
329 Gaspard Hilarion Fornier d'Albe 1769 1834 Nimes
330 Jean François d’Aubuisson de Voisins 1769 1841 Tolosa
331
Alexis Monteil.jpg
Amans-Alexis Monteil 1769 1850 Rodés
332 François Bagnéris 1769 1839 Aush
333 Pierre de Cabrol de Mouté 1769 1819 Nimes
334 François Charles Vernhes 1769 1852 Sent Joan d'Aucàpias
335 Pierre-Marie-François Baour-Lormian 1770 1854 Tolosa
336 Jean-Louis Olivier Mossel 1770 1848 La Grassa
337 Raymond Jacques Pascal Rivals-Gincla 1770 1819 Carcassona
338 Urbain Balisson 1770 1851 Aush
339
François Mingaud.jpg
François Mingaud 1771 1847 Lo Cailar
340 Louis Pierre Jean Cassan 1771 1852 Lesinhan de las Corbièras
341 Raymond Jacques Marie de Narbonne-Pelet 1771 1855 Fontanès
342 Étienne Estève 1771 1844 Castèlnòu d'Arri
343 Antoine Maurin 1771 1830 Montpelhièr
344 Michel Paul Noël Jouffard 1771 1843 Castèlnòu d'Arri
345
David Dombre.png
David Dombre 1772 1859 Nimes
346
Jean-Étienne Dominique Esquirol.jpg
Joan Estève Esquiròl 1772 1840 Tolosa
347
JPR Draparnaud.jpg
Jacques Philippe Raymond Draparnaud 1772 1804 Montpelhièr
348 Justin Laffite 1772 1832 Saurat
349 Jean-Pierre Émile Dupré de Saint-Maure 1772 1854 Carcassona
350
Général Jean Pierre Bruguière dit Bruyères.jpg
Jean Pierre Joseph Bruguière 1772 1813 Someire
351 Jean-Pierre Alexandre Bresson de Valmabelle 1772 1812 Nimes
352 Jean Antoine Paul Serge d'Auberjon 1772 1832 Limós
353 Jean Blaise Vernhette 1773 1839 Montjòus
354 Jean-Baptiste Solignac 1773 1850 Milhau
355 Louis Galabert 1773 1841 Castèlnòu d'Arri
356
Villèle.jpg
Jean-Baptiste de Villèle 1773 1854 Tolosa
357
Général Antoine Aymard.jpg
Antoine Aymard 1773 1861 Lesinhan de las Corbièras
358 Joseph Victorien Sicard 1773 1813 Caunas de Menerbés
359 Louis-Joseph Elisabeth Cazals 1774 1813 Castèlnòu d'Arri
360 Jean Joseph Augustin Sorbier 1774 1809 Sent Quentin de la Terralha
361 Etienne, Pierre Debosque 1774 1824 Esperasan
362 Jean, Antoine, Martin Rodière 1774 1849 Castèlnòu d'Arri
363 Gabriel Malric 1775 1837 Sijan
364 Armand de Laroque 1775 1842 Aush
365 Marie-Joachim-Isidore de Chastellier 1775 1861 Nimes
366 Simon Durant 1776 1857 Sent Ipolit
367 Raymond Gayrard 1777 1858 Rodés
368 Pierre Rodat d'Olemps 1777 1846 Rodés
369
Général Jean Jacques Germain Pelet.jpg
Jean-Jacques Germain Pelet-Clozeau 1777 1858 Tolosa
370 Gabriel Donnadieu 1777 1849 Nimes
371 Charles Courtin 1777 1855 Nimes
372 Joseph Delauro 1778 1846 Rodés
373 Louis Henri René Meynadier 1778 1847 Sant Andrieu de Valbornha
374 François Jauze 1778 1847 Saurat
375 Bernard Auriol 1778 1863 Tuissan
376 Jacques Bénazet 1778 1848 Fois
377 Jean Hyacinthe Sébastien Chartrand 1779 1816 Carcassona
378 André Maigre 1779 Nimes
379
JCH Wedel-Jarlsberg.jpg
Johan Caspar Herman Wedel-Jarlsberg 1779 1840 Montpelhièr
380 Pierre Picaud 1780 1815 Nimes
381 Charles Laperrine d'Hautpoul 1781 1847 Carcassona
382 Louis Philippe de Gaujal-Saint-Maur 1782 1850 Milhau
383 François Sernin 1782 1847 Narbona
384 Charles de Fournas-Moussoulens 1782 1848 Mossolens
385 Jean-Louis Boisselot 1782 1847 Montpelhièr
386 Théodore Richard 1782 1859 Milhau
387 Étienne de Laborde 1782 1865 Carcassona
388
Pierre Bayle battant la Diane .jpg
Pierre Bayle 1783 1794 Torrelhas
389 Eugène de Planard 1783 1853 Milhau
390
Album des députés au Corps législatif entre 1852-1857-Boissy d'Anglas.jpg
Jean-Gabriel de Boissy d'Anglas 1783 1864 Nimes
391 Mathieu Barathier 1784 1867 Narbona
392 Amans Joseph Henri de Séguret 1784 1835 Rodés
393
BigotiniEmilie.jpg
Émilie Bigottini 1784 1858 Tolosa
394
Laure Junot.jpg
Laure Junot, Duchess of Abrantès 1784 1838 Montpelhièr
395 Étienne Denisse 1785 1861 Carcassona
396 Jean Schneitzhoeffer 1785 1852 Tolosa
397
Jean-Charles Persil 1833 by Daumier.JPG
Jean-Charles Persil 1785 1870 Condòm
398 Pierre Galin 1786 1821 Samatan
399 Achille de Daunant 1786 1867 Nimes
400
Alexandre Soumet lithographie.jpg
Alexandre Soumet 1786 1845 Castèlnòu d'Arri
401 Étienne-Léon de Lamothe-Langon 1786 1864 Montpelhièr
402 François-Marie-Edouard de Gualy 1786 1842 Milhau
403
Aubuisson Stéphanie Beauharnais de Bade.jpg
Julien-Honoré-Germain d'Aubuisson 1786 1860 Tolosa
404 Louis-Jacques-Marie Fournier 1786 1862 Nimes
405
Benjamin VALZ.jpg
Benjamin Valz 1787 1867 Nimes
406
EmiliedeRodat.jpeg
Emilie de Rodat 1787 1852 Rodés
407 Samuel Vincent 1787 1837 Nimes
408
François Pierre Guillaume Guizot.jpg
François Guizot 1787 1874 Nimes
409
Louis-Jacques-Maurice de Bonald.jpg
Louis Jacques Maurice de Bonald 1787 1870 Milhau
410 François Dominique Victor Esperonnier 1788 1855 Narbona
411 Michel Roux-Carbonnel 1788 1857 Nimes
412 Jules de Joly 1788 1865 Montpelhièr
413
Alexandre Guiraud.jpg
Alexandre Guiraud 1788 1847 Limós
414 Jean Pierre Barada 1789 1872 Aush
415 Jacques Etienne Bérard 1789 1869 Montpelhièr
416 Michel Félix Dunal 1789 1856 Montpelhièr
417 Jean-François Joly 1790 1870 Limós
418 Irénée François David 1791 1862 Aush
419 Guillaume Viger 1792 1849 Someire
420 Guillaume d'Albis du Salze 1792 1878 Sent Esèri
421 Gustave Larnac 1793 1868 Nimes
422
StatueFGCabrolDecazeville.jpg
François Gracchus Cabrol 1793 1882 Rodés
423 Joseph Marie Combes 1793 1867 Vila Comtal
424 Lucien Trinchan 1793 1887 Limós
425 Jean-Aimé de Levezou de Vezins 1793 1867 Milhau
426 Théodore Boubée 1793 1865 Aush
427 Antoine Ressigeac 1793 1872 Carcassona
428 Émile Teulon 1793 1877 Nimes
429 Paul-Auguste Roques-Salvaza 1793 1871 Carcassona
430
Hippolyte de Barrau.jpg
Hippolyte de Barrau 1794 1863 Rodés
431
Jean-François-Louis-Clair Bories.JPG
Jean-François-Louis-Clair Bories 1795 1822 Vilafranca de Roergue
432
Paul Delaroche - Le comte Narcisse-Achille de Salvandy (1846).JPG
Narcisse-Achille de Salvandy 1795 1856 Condòm
433
Félix Barthe.jpg
Félix Barthe 1795 1863 Narbona
434
Jacques-Alphonse-MAHUL-01.png
Jacques Mahul 1795 1871 Carcassona
435 Jean-Sargines Champagne 1795 1855 Carcassona
436 François Massabiau 1795 1870 Vilafranca de Roergue
437 Joseph Salvador 1796 1873 Montpelhièr
438
Reboul, Jean.jpg
Joan Rebolh 1796 1864 Nimes
439
Adolphe Crémieux by Lecomte du Nouy.jpg
Adolphe Crémieux 1796 1880 Nimes
440 Joseph-Marie Grandet 1797 1875 Rodés
441 Louis Auguste de Peyre 1797 1869 Limós
442 Jean-François Solier 1797 1882 Castèlnòu d'Arri
443 Alphonse Bousquet 1797 1855 Sent Ipolit
444 Anicet Blanc de Guizard 1797 1879 Vila Comtal
445
Taureau Baragnon.jpg
Numa Baragnon 1797 1871 Nimes
446 Jean Crespon 1797 1857 Nimes
447 Vincent Cibiel 1797 1871 Vilafranca de Roergue
448
Auguste Comte.jpg
Auguste Comte 1798 1857 Montpelhièr
449
Jean Antoine Marie FOULQUIER.JPG
Jean-Antoine-Marie Foulquier 1798 1882 Valadin
450 Séverin Aylies 1798 1875 Aush
451
Père-Lachaise - Division 66 - Cabirol 07.jpg
Joseph-Martin Cabirol 1799 1874 Narbona
452
Journet, Jean.jpg
Jean Journet 1799 1861 Carcassona
453 Jacques Cambessèdes 1799 1863 Montpelhièr
454 Ferdinand Béchard 1799 1870 Sent Gervasi
455 Jean Justin Monlezun 1800 1859 Anhan
456
Jean Baptiste André Dumas.jpg
Jean-Baptiste Dumas 1800 1884 Alès
457 Jean Louis Marie Eugène Durieu 1800 1874 Nimes
458
Soulié, Frédéric.jpg
Frédéric Soulié 1800 1847 Fois
459 Auguste Walras 1801 1866 Montpelhièr
460
Eugène de Barrau.jpeg
Eugène de Barrau 1801 1887 Rodés
461
Louis Auriol B.jpg
Jean-Baptiste Auriol 1802 1881 Tolosa
462 Herman-Louis-Bernard-Ernest de Calouin de Tréville 1802 1886 Castèlnòu d'Arri
463
AdolpheNourrit.jpg
Adolphe Nourrit 1802 1839 Montpelhièr
464 Louis-Félix Amiel 1802 1864 Castèlnòu d'Arri
465 Antoine Boutonnet 1802 1868 Moirasés
466 Louis Lortal 1802 1888 Vilafranca de Roergue
467
Antoine-Jerome Balard.jpg
Antoine Jérôme Balard 1802 1876 Montpelhièr
468
Album des députés au Corps législatif entre 1852-1857-Pérouse.jpg
Jacques Philippe Pérouse 1803 1866 Nimes
469 Charles de Surville 1803 1868 Nimes
470
François Henri Ernest de Chabaud-La-Tour.jpeg
François de Chabaud-Latour 1804 1885 Nimes
471
Alfred Moquin-Tandon.jpg
Alfred Moquin Tandon 1804 1863 Montpelhièr
472 Jean Louis Marie Ladislas Walsin-Esterházy 1804 1871 Nimes
473 Léon Dombre 1804 1886 Nimes
474 Emilian Dumas 1804 1873 Someire
475 Jean Denayrouse 1804 1860 Mont Peirós
476 Hippolyte de Monseignat 1805 1893 Rodés
477 Paul Tournal 1805 1872 Narbona
478 Prosper-Antoine Moitessier 1805 1869 Carcassona
479 Adeline Daudet 1805 1882 Nimes
480
Nestor Roqueplan - Tamvaco 1998 fig159.jpg
Nestor Roqueplan 1805 1870 Montreal
481
EugèneCortambert.jpg
Eugèni Cortambèrt 1805 1881 Tolosa
482
Jean Laborde.jpg
Jean Laborde 1805 1878 Aush
483 Vincent Daudet 1806 1875 Nimes
484 Eugène de Castillon-Saint-Victor 1806 1864 Narbona
485
Martin - Histoire des églises et chapelles de Lyon, 1908, tome II 0099.jpg
Jacques-Marie-Achille Ginoulhiac 1806 1875 Montpelhièr
486
J.A.M. Pelamourges.jpg
J.A.M. Pelamourgues 1807 1875 Rodés
487 Pierre Louis Jouy 1807 1894 Carcassona
488 Auguste-Barthélemy Glaize 1807 1893 Montpelhièr
489 Henri Pierre Rodat 1808 1875 Senta Radegonda
490 Adrien Rozier 1808 1885 Rodés
491 Joseph Dupré 1808 1882 Carcassona
492 Louis Dupuy de Belvèze 1809 1886 Limós
493
Philibert Rouvière by Charles-Michel Geoffroy.jpg
Philibert Rouvière 1809 1865 Nimes
494 Marie Escudier 1809 1880 Castèlnòu d'Arri
495 Louis-Antoine-Rose Ormières Lacase 1809 1890 Quilhan
496 Bernard Cabanié 1810 1879 Vilanòva de Montreal
497 Louis Alibaud 1810 1836 Nimes
498 Michel Nicolas 1810 1866 Nimes
499 Édouard Dubruel 1810 1885 Vilafranca de Roergue
500
P. Emmanuel d'Alzon.jpg
Emmanuel d'Alzon 1810 1880 Lo Vigan
501
France carcassonne mayrevieille.jpg
Jean-Pierre Cros-Mayrevieille 1810 1876 Carcassona
502 Adolphe Boisse 1810 1896 Rodés
503 Casimir Giroud 1811 1896 Aush
504
Aristide Cavaillé-Coll.jpg
Aristide Cavaillé-Coll 1811 1899 Montpelhièr
505
129 Vincent Vidal Portrait de l'artiste.jpg
Vincent Vidal 1811 1887 Carcassona
506
Jeanne Emilie de Villeneuve.jpg
Jeanne Émilie de Villeneuve 1811 1854 Tolosa
507 Pierre Meinadier 1811 1896 Sant Andrieu de Valbornha
508 Coralie Grévy 1811 1893 Narbona
509 Grégoire Coffinières de Nordeck 1811 1887 Castèlnòu d'Arri
510 Fortuné Brousses 1811 1873 Limós
511
Xavier Boisselot 1861.jpg
Xavier Boisselot 1811 1893 Montpelhièr
512 Louis Bouloumié 1812 1869 Rodés
513 Eustache Bonafous 1812 1889 Caunas de Menerbés
514 Edmond Combes 1812 1848 Castèlnòu d'Arri
515 Étienne Médal 1812 1886 Sonnac
516 Adrien de Lavalette 1813 1886 Murasson
517 Louis Chalmeton 1813 1879 Nimes
518
Jules Duval.jpg
Jules Duval 1813 1870 Rodés
519 Théophile Marcou 1813 1893 Carcassona
520
Alexandre Bida.png
Alexandre Bidà 1813 1895 Tolosa
521 Léonce Curnier 1813 1894 Nimes
522
Melchior de Marion Brésillac.jpg
Melchior de Marion Brésillac 1813 1859 Castèlnòu d'Arri
523 Charles Dombre 1814 1887 Nimes
524 Alexandre Labadié 1814 1892 Lesinhan de las Corbièras
525 Augustin Demians 1814 1871 Nimes
526 Jules Salles-Wagner 1814 1900 Nimes
527 Théophile Guibal 1814 1888 Tolosa
528
Alfred Madier de Montjau.jpeg
Noël Madier de Montjau 1814 1892 Nimes
529 Henry de Valady 1814 1897 Rodés
530
Charles Renouvier.jpg
Charles Bernard Renouvier 1815 1903 Montpelhièr
531 Louis Azémar 1815 1884 Rodés
532 Augustin-Pierre Cluzel 1815 1882 Montclar
533
General Espinasse BNF Gallica.jpg
Charles-Marie-Esprit Espinasse 1815 1859 Castèlnòu d'Arri
Saissac
534
Jacques Marie Joseph Louis Comte de Mas Latrie Reymann BNF Gallica.jpg
Louis de Mas Latrie 1815 1897 Castèlnòu d'Arri
535 Napoléon Gaillard 1815 1900 Nimes
536 Aristide-Jean-Pierre-Hippolyte Lieussou 1815 1858 Fanjaus
537 Louis d'Auberjon 1815 1873 Gramasia
538 Numa Blanc 1816 1897 Milhau
539
Lazare Escarguel (AN).jpg
Lazare Escarguel 1816 1893 Rotièr
540 Albert Cambriels 1816 1891 La Grassa
541 Marcel Jacques Lucet 1816 1883 Limosins
542 Pierre Hercule Joly 1816 1876 Limós
543
Simon-Francois Bernard.jpg
Simon François Bernard 1817 1862 Carcassona
544
Louis Aimé Maillart.jpg
Aimé Maillart 1817 1871 Montpelhièr
545 Alexandre Vayssière 1817 1861 Espaliu
546
Portrait de Hippolythe Lazerges.png
Hippolyte Lazerges 1817 1887 Narbona
547
Perrot-Portrait de l'artiste.jpg
Adolphe Perrot 1818 1887 Nimes
548 Jean Joseph Raynal 1818 1896 Narbona
549 Casimir Mayran 1818 1892 Espaliu
550 Honoré Fisquet 1818 1883 Montpelhièr
551
Courbet-Sabatier.tiff
François Sabatier 1818 1891 Montpelhièr
552 Charles Jules de Surville 1818 1879 Nimes
553 Paul-Narcisse Salières 1818 1908 Carcassona
554
Charles Francois Jalabert.jpg
Charles Jalabert 1819 1901 Nimes
555
Louis Figuier02.jpg
Louis Figuier 1819 1894 Montpelhièr
556 Jean-Louis Borel 1819 1884 Fanjaus
557
Louis-Pierre Deffès - E.Delon, Toulouse 1890 BNF Gallica.jpg
Louis Pierre Deffès 1819 1900 Tolosa
558
JulienCostes.jpg
Julien Costes 1819 1889 Savinhac
559
Pierre-Ossian-Bonnet.jpg
Pierre Ossian Bonnet 1819 1892 Montpelhièr
560 Édouard Aymard 1820 1880 Vilamostausson
561 Eugène Peyrusse 1820 1906 Lesinhan de las Corbièras
562 Jules Bonnet 1820 1892 Nimes
563
Édouard Roche.jpg
Édouard Roche 1820 1883 Montpelhièr
564
Xavier Montrouzier 1821-1897.jpg
Xavier Montrouzier 1820 1897 Montpelhièr
565 Léonce Destremx 1820 1901 Sent Cristòu d'Alès
566 Francisca del Espíritu Santo 1820 1882 Malhac
567
Cazot, Theodore Jules Joseph.jpg
Théodore-Jules Cazot 1821 1912 Alès
568 Émile Lades-Gout 1821 1893 Carcassona
569
Fortuné Henry par Felix Vallotton.png
Fortuné Henry 1821 1882 Nimes
570
Alfred bruyas.jpg
Alfred Bruyas 1821 1877 Montpelhièr
571 Léon Escudier 1821 1881 Castèlnòu d'Arri
572 Louis Oustry 1822 1883 Rodés
573 Guiraud Cals 1822 Carcassona
574 Jules Marie Buisson 1822 1909 Carcassona
575 Alphonse de Malzac 1822 1860 Sauve
576 Victor Burq 1822 1884 Rodés
577 Paul Gervais de Rouville 1823 1907 Sant Andrieu de Valbornha
578 Hippolyte Babou 1823 1878 Peiriac de Menerbés
579
Gaston Boissier 02.jpg
Gaston Boissier 1823 1908 Nimes
580
Self Portrait (Alexandre Cabanel).jpg
Alexandre Cabanèl 1823 1889 Montpelhièr
581 Ferdinand Boyer 1823 1885 Nimes
582
Joseph Monier.jpg
Joseph Monier 1823 1906 Sent Quentin de la Terralha
583 Alexandre Laterrade 1823 1912 Condòm
584
Jean-henri fabre.jpg
Joan Enric Fabre 1823 1915 Sant Liòns
585
Emile Verdet.png
Émile Verdet 1824 1866 Nimes
586 Michel Vidal 1824 Carcassona
587
Nîmes-Jardin de La Fontaine-Antoine Bigot-20101001.jpg
Antòni Bigòt 1825 1897 Nimes
588 Louis-Edmond Claris 1825 1914 Alès
589
Benjamin Balansa par de Lacger Toulouse.jpg
Benjamin Balansa 1825 1891 Narbona
590 Guillaume-Charles Brun 1825 1908 Montpelhièr
591
Dugès Alfredo 1826-1910.jpg
Alfredo Dugès 1826 1910 Montpelhièr
592 Benoît Rouquayrol 1826 1875 Espaliu
593 Adolphe Bosc 1827 1882 Nimes
594 Auguste Bosc 1827 1879 Nimes
595 Antoine Marfan 1827 1898 Castèlnòu d'Arri
596
Jules Duprato by Gustave Boulanger.jpg
Jules Duprato 1827 1892 Nimes
597 Jean Delsol 1827 1896 Sent Cristòfa
598
Jean-François Bladé.jpeg
Joan Francés Blader 1827 1900 Leitora
599 Ernest Fontanès 1828 1903 Nimes
600
Camerone-Danjou.jpg
Jean Danjou 1828 1863 Eissalabra
601
Ferdinand Poise 1892.jpg
Ferdinand Poise 1828 1892 Nimes
602 Ernest Pascal 1828 1888 Narbona
603 Émile Aldebert 1828 1924 Milhau
604
Freycinet2.jpg
Charles de Freycinet 1828 1923 Fois
605 Pierre Faubert 1828 Tolosa
606
Lois Romieu dins Jourdanne.png
Loís Romieu 1829 1894 Nimes
607
Espérandieu-Allar.jpg
Henri-Jacques Espérandieu 1829 1874 Nimes
608 Osmin Labadié 1829 1882 Lesinhan de las Corbièras
609 Léonce de Guiraud 1829 1873 Limós
610 Charles Renaud de Vilbac 1829 1884 Montpelhièr
611 Émile Decombes 1829 1912 Nimes
612 Léon Bonnel 1829 1880 Narbona
613 Alfred Silhol 1829 1912 Sant Ambruèis
614 Jean Conte 1830 1888 Tolosa
615 Charles Monot 1830 1914 Mos
616
Portrait d'Hippolyte Tournón.png
Hippolyte Tournon 1830 1912 Sent Ipolit
617 Gustave Coste 1830 1918 Nimes
618 Louis Vidal 1831 1892 Nimes
619 Marquis Rafael Merry del Val 1831 1917 Argon (Aude)
620 Félix Bonfils 1831 1885 Sent Ipolit
621
Falguiere sculpteur.jpg
Alexandre Falguière 1831 1900 Tolosa
622 François Picard 1831 1903 Sent Gervasi
623 Émile-Honoré Cazelles 1831 1908 Nimes
624 Eugène Rouché 1832 1910 Someire
625 Vincent-Marie Farinole 1832 1905 Sijan
626 Gustave Liotard-Vogt 1833 1922 Nimes
627
Antoine II.png
Antoine-Hippolyte Cros 1833 1903 La Grassa
628
Gaston-Casimir Saintpierre photo.jpg
Gaston Casimir Saint-Pierre 1833 1916 Nimes
629
Arsitide Bergès - Grenoble.jpg
Aristide Bergès 1833 1904 Lòrp e Senta Aralha
630 Joseph Ducos 1833 1910 Aush
631
Tony Dombre.png
Tony Dombre 1834 1899 Nimes
632 Charles Lartigue 1834 1907 Tolosa
633 Clément Sans 1834 1911 Saurat
634
Sivel.png
Théodore Sivel 1834 1875 Sauve
635 Louis Guillaumou 1834 Carcassona
636
Soubiran ovale-6667c.jpg
Maria Theresia de Soubiran 1834 1889 Castèlnòu d'Arri
637 Jean David 1834 1885 Aush
638
Numa Gilly.jpg
Numa Gilly 1834 1895 Someire
639
Press illustration of Act2 (scene4) of 'La fiancée d'Abydos' by Barthe at the Théâtre Lyrique 1865 - Gallica.jpg
Jean-Baptiste Lavastre 1834 1891 Nimes
640
Emile Maruéjouls.jpg
Émile Maruéjouls 1835 1908 Vilafranca de Roergue
641
Taureau Baragnon.jpg
Pierre Baragnon 1835 1892 Nimes
642
Portrait de Jean Jacques Emile Cheysson par Waléry.jpg
Émile Cheysson 1836 1910 Nimes
643
Gaston Crémieux2.jpg
Gaston Crémieux 1836 1871 Nimes
644 Camille Mathéi de Valfons 1837 1907 Nimes
645
Ernest Daudet 1909 (2).jpg
Ernest Daudet 1837 1921 Nimes
646
Paul Lacombe (1837-1927).jpg
Paul Lacombe 1837 1927 Carcassona
647
Armand Gautier (1837-1920).jpg
Armand Gautier 1837 1920 Narbona
648
Boudet.jpg
Henri Boudet 1837 1915 Quilhan
649
Delon Soubeiran, Jules.jpg
Jules Delon-Soubeiran 1837 1900 Nimes
650
Cabanel-Portrait de Pierre Cabanel.JPG
Pierre Cabanel 1838 1917 Montpelhièr
651
Marty, Jean Antoine.jpg
Jean Marty 1838 1916 Carcassona
652
Jules Léotard2.jpg
Jules Léotard 1838 1870 Tolosa
653 Paul-Alfred Colin 1838 1917 Nimes
654
Prosper Lissagaray.jpg
Prosper-Olivier Lissagaray 1838 1901 Tolosa
655 Victor Bousquet 1839 1890 Sent Ipolit
656 Hector Monréal 1839 1910 Carcassona
657 Emile-Paul-Constant-Ange Le Camus 1839 1906 Parasan
658
Paul Georges Dieulafoy.jpg
Paul Georges Dieulafoy 1839 1911 Tolosa
659 Émile Penchinat 1840 1915 Someire
660
Alphonse Daudet 2.jpg
Anfós Daudet 1840 1897 Nimes
661 Louis Massebieau 1840 1904 Nimes
662 Pierre Lacombe 1840 1918 Rodés
663 Henry Cros 1840 1907 Narbona
664
Odilon Lannelongue.jpg
Odilon Lannelongue 1840 1911 Lo Casterar e Verdusan
665 Alphonse Simil 1841 1916 Nimes
666 Charles Édouard Delort 1841 1895 Nimes
667 Marie Clément Gaston Gautier 1841 1911 Narbona
668 Frédéric Gaussorgues 1841 1903 Someire
669 Jules Périllier 1841 1915 Nimes
670
Bazille, Frédéric, album Manet, BNF Gallica.jpg
Frédéric Bazille 1841 1870 Montpelhièr
671 Edmond Bartissol 1841 1916 Portèl de las Corbièras
672 Maurice Sabatier 1841 1915 Narbona
673
Bernis, Jules-Henri-François de Pierre, comte de.jpg
Jules de Pierre de Bernis 1842 1902 Nimes
674
Soleillet, Jean Joseph Marie Michel Paul.jpg
Paul Soleillet 1842 1886 Nimes
675 Lucien Rodat 1842 1894 Rodés
676
Darboux.jpg
Jean Gaston Darboux 1842 1917 Nimes
677
Charles Cros.jpg
Charles Cros 1842 1888 Fabresan
678
Madeleine Brès (1842-1921).jpg
Madeleine Brès 1842 1920 Bolhargues
679 Joseph Fabre 1842 1916 Rodés
680
Honoré Icard.JPG
Honoré Icard 1843 1917 Tortosa
681
Pomairols.JPG
Charles de Pomairols 1843 1916 Vilafranca de Roergue
682 Paul Ferrier 1843 1928 Montpelhièr
683 Eugène Mir 1843 1930 Castèlnòu d'Arri
684 Camille-Philippe Dayre de Mailhol 1843 1898 Nimes
685 Jules Rozières 1843 1903 Vivièrs
686
GTarry.jpeg
Gaston Tarry 1843 1913 Vilafranca de Roergue
687
Charles Amouroux.jpg
Charles Amouroux 1843 1885 Eissalabra
688 Alexandre Bacave 1843 Limós
689
Paul Brousse.png
Paul Brousse 1844 1912 Montpelhièr
690
Clovis Papinaud.jpg
Pierre Papinaud 1844 1900 Cucçac d'Aude
691
Emile Paladilhe.jpg
Émile Paladilhe 1844 1926 Montpelhièr
692 Pierre Cubat 1844 1922 Alet
693
Mirador del Pont Gisclard - 05.jpg
Albert Gisclard 1844 1909 Nimes
694 Jules Sauzède 1844 1913 Carcassona
695 Emile Doumergue 1844 1937 Nimes
696
John Singer Sargent - Gabriel Fauré.jpg
Gabriel Fauré 1845 1924 Pàmias
697
"In the Artist's Studio", (1889) by Édouard-Antoine Marsal.JPG
Edoard Antòni Marsal 1845 1929 Montpelhièr
698
Ramon Casas - MNAC- Antonin Mercié- 027262-D 006411.jpg
Antonin Mercié 1845 1916 Tolosa
699
Statue place République Paris.jpg
Léopold Morice 1846 1919 Nimes
700
Boussac 2.jpg
Hippolyte Boussac 1846 1942 Narbona
701 Pierre Labarthe 1846 1904 Mont Peirós
702 Paul Narbonne 1847 1907 Bisa de Menerbés
703
Édouard Debat-Ponsan.jpg
Édouard Debat-Ponsan 1847 1913 Tolosa
704 Henri Daydé 1847 1924 Cena Monestièrs
705 Gaston Salvayre 1847 1916 Tolosa
706
Petit-Ferrier.jpg
Gabriel Ferrier 1847 1914 Nimes
707 Armand Raynaud 1847 1900 Carcassona
708
August Forés dins Jourdanne.png
August Forès 1848 1891 Castèlnòu d'Arri
709 Louis Denayrouze 1848 1910 Espaliu
710
Laurent Marqueste.jpg
Laurent Marqueste 1848 1920 Tolosa
711 Paul Pezet 1848 1938 Espaliu
712
Pedro Gailhard.jpg
Pedro Gailhard 1848 1918 Tolosa
713 Adolphe Pieyre 1848 1909 Nimes
714
BARRAU PORTRAIT 2.jpg
Théophile Barrau 1848 1913 Carcassona
715
Pellet777.jpg
Marcellin Pellet 1849 1942 Sent Ipolit
716
Ernest Denis 1880 Mukarovsky.png
Ernest Denis 1849 1921 Nimes
717 Jacques Regismanset 1849 1923 Carcassona
718 Antonin Idrac 1849 1884 Tolosa
719 Paul Guiraud 1850 1907 Cena Monestièrs
720 Paul Cassignol 1850 1897 Carcassona
721
Armand Gauthier 1914.jpg
Armand Gauthier 1850 1926 Fitor
722 Achille Rouquet 1851 Carcassona
723
Albert Marcelin.jpg
Marcellin Albèrt 1851 1921 Argelièrs
724
Jane Dieulafoy photo.jpg
Jane Dieulafoy 1851 1916 Tolosa
725
Antonin Carles.jpg
Antonin Carlès 1851 1919 Gimont
726 Jules Jacques Labatut 1851 1935 Tolosa
727 Camille Faugère 1851 Lesinhan de las Corbièras
728 Jules Rivals 1851 1920 Limós
729 Louis de Fourcaud 1851 1914 Bèumarchés
730
Georges Révoil.JPEG
Georges Révoil 1852 1894 Nimes
731
Théophile Delcassé Vanity Fair 9 February 1899.jpg
Théophile Delcassé 1852 1923 Pàmias
732
Saunière1852-1917.jpg
Bérenger Saunière 1852 1917 Montasèls
733
Arnold Mathew.jpg
Arnold Mathew 1852 1919 Montpelhièr
734 Joseph Malric 1852 1909 Sijan
735 Léontine Goirand 1853 1923 Nimes
736
Cadenat, Bernard.jpg
Bernard Cadenat 1853 1930 Puègsiuran
737 Albert-Frédéric-Alexandre Mittenhoff 1853 Montpelhièr
738 Mathieu Prévot 1853 1919 Milhau
739
EmiliAldin.jpg
Emili Aldin 1853 1921 Milhau
740
Lacombe, Louis.jpg
Louis Lacombe 1853 1927 Rodés
741 Arthur Huc 1854 1932 Sijan
742 Gabriel Vidal de Saint-Urbain 1854 1925 Rodés
743 Antoine Sabarthès 1854 1944 Azilhan lo Comtal
744 Marie Petiet 1854 1893 Limós
745
Paul Sabatier.jpg
Paul Sabatier 1854 1941 Carcassona
746 Alphonse Combes 1854 1907 Sent Ipolit
747 Lina Bill 1855 1936 Grussan
748
Georges Thiébaud ca. 1890.jpg
Georges Thiébaud 1855 1915 Tolosa
749 Frédéric Sancet 1855 1925 Aush
750 Louis Cros-Bonnel 1855 1925 Narbona
751
Cruppi.jpg
Jean Cruppi 1855 1933 Tolosa
752 Henri Rouzaud 1855 1935 Atsat
753
Léonce bénédite.jpg
Léonce Bénédite 1856 1925 Nimes
754
Maurice Sarrail.jpg
Maurice Sarrail 1856 1929 Carcassona
755 Frédéric Paulhan 1856 1931 Nimes
756
PaulRévoil.jpg
Paul Révoil 1856 1914 Nimes
757
Turrel, Adolphe.jpg
Adolphe Turrel 1856 1945 Lesinhan de las Corbièras
758
Rosario de Volontat.JPG
Rosario de Volontat 1856 1939 Caunas de Menerbés
759 Emili Jamai 1856 1893 Aigas Vivas
760
Emmanuel Boileau de Castelnau.jpg
Emmanuel Boileau de Castelnau 1857 1923 Nimes
761 Maurice Bompard 1857 1936 Rodés
762 Gaston Coulondre 1857 1922 Nimes
763
Bourg-la-reine (sépultures Lafenestre et Bénédite).JPG
Georges Aaron Bénédite 1857 1926 Nimes
764
Elie Peyron.jpg
Élie Peyron 1857 1941 Nimes
765 Léon Guiral 1858 1885 Espaliu
766
Paul Bonnetain 1888.jpg
Paul Bonnetain 1858 1899 Nimes
767 Victorien Bruguier 1858 1944 Montclús
768
Ferdinand de Nerville (X 1878).jpg
Ferdinand Guillebot de Nerville 1858 1931 Rodés
769 François Doumergue 1858 1938 Carcassona
770
Antoine Marfan by Henry Bataille.jpg
Antoine Marfan 1858 1942 Castèlnòu d'Arri
771
Gaston Calmette.jpg
Gaston Calmette 1858 1914 Montpelhièr
772 Gaston Milhaud 1858 1918 Nimes
773 Eugène Salesses 1858 1932 Vila Comtal
774
Pierre Paris y Engel de Osuna.jpg
Pierre Paris 1859 1931 Rodés
775
Eugeniopy.JPG
Eugèni Py 1859 1924 Carcassona
776
Léon-Poussigue.jpg
Léon Poussigue 1859 1941 Nimes
777 Henri Roquette 1859 1930 Sant Amanç
778
Alexandre Achille Souques.jpg
Alexandre-Achille Souques 1860 1944 Pèira
779
ProspèrEstieu.jpg
Prospèr Estieu 1860 1939 Fendelha
780
LeonMalaviala.jpg
Leon Malaviala 1860 1924 Tuissan
781
HenriMartin.jpg
Enric Martin 1860 1943 Tolosa
782 Jean Cazelles 1860 1924 Nimes
783 Philippe Fabia 1860 1938 Bocoiran e Nosièira
784 François-Henry Laperrine 1860 1920 Castèlnòu d'Arri
785 Marcel Barrière 1860 1954 Limós
786 Pierre Henri Battifol 1861 1929 Tolosa
787
Gabriela Laperrière de Coni.jpg
Gabriela Laperrière de Coni 1861 1907 Pesens
788 Étienne Lunet de Lajonquière 1861 1933 Rodés
789 Achille Laugé 1861 1944 Arzens
790 Édouard Gaffier 1861 1942 Rodés
791 Julien Camourges 1861 Sant Andrieu
792 Ernest Zyromski 1862 1933 Nimes
793 Maurice Bouval 1863 1916 Tolosa
794 Maximilien Raphel 1863 1943 Nimes
795 Émilie Arnal 1863 1935 Milhau
796 Jean-Baptiste Belloc 1863 1919 Pàmias
797
Paul-vidal.jpg
Paul Vidal 1863 1931 Tolosa
798 Jean-Louis Rouméguère 1863 1925 Aush
799
Gaston Doumergue.jpg
Gaston Domergue 1863 1937 Aigas Vivas
800
Henri Mazel by Jean Veber.jpg
Henri Mazel 1864 1947 Nimes
801
Ramon Casas - MNAC- Raymond Foulché-Delbosc- 027646-D 006638.jpg
Raymond Foulché-Delbosc 1864 1929 Tolosa
802
Pastre, Ulysse.jpg
Ulysse Pastre 1864 1930 Galargues
803
Monsservin, Joseph.jpg
Joseph Monsservin 1864 1944 Rodés
804 Alphonse Bonhoure 1864 1909 Nimes
805
Faure, Firmin Andre Nazaire.jpg
Firmin Faure 1864 1956 Quilhan
806 André Balitrand 1864 1931 Milhau
807 Jules Artières 1864 1961 Milhau
808 Antonin Senescail 1865 1923 Castèlnòu d'Arri
809
Antoine Exelmans.png
Antoine Exelmans 1865 1944 Montpelhièr
810 Lucien Fontayne 1865 1946 Nimes
811 Irénée Bonnafous 1865 1947 Sant Laurenç de la Cabrerissa
812
Lazare bernard01.jpg
Bernard Lazare 1865 1903 Nimes
813 Pierre Camena d'Almeida 1865 1943 Sant Faliç
814 Élie Gounelle 1865 1950 Sauve
815 Pierre Kunc 1865 1941 Tolosa
816 Vincent Hyspa 1865 1938 Narbona
817 Aristide Samalens 1865 1928 Aush
818 Prosper Montagné 1865 1948 Carcassona
819 Pierre-Barthélemy Gheusi 1865 1943 Tolosa
820 Fortunat Strowski 1866 1952 Carcassona
821
Jean Guiraud 2.tif
Jean Guiraud 1866 1953 Quilhan
822
Ephraïm Mikhaël.jpg
Ephraïm Mikhaël 1866 1890 Tolosa
823 Gustave Riquet 1866 1938 Nimes
824 Jules Lauret 1866 Milhau
825 Eustase Thomas-Salignac 1867 1943 Generac
826 Étienne Fourcadier 1867 1948 Lo Vialar de Tarn
827 Jules Bouver 1867 1914 Tolosa
828
Bernard Brunhes (1867-1910).jpg
Bernard Brunhes 1867 1910 Tolosa
829 Josèp Anglada 1868 1930 Lesinhan de las Corbièras
830 Georges Guiraud 1868 1928 Tolosa
831 Auguste Bosc 1868 1945 Montpelhièr
832 Jacques Ourtal 1868 1962 Carcassona
833 Gabriel Montoya 1868 1914 Alès
834 Ernest Martinenche 1869 1939 Cauviçon
835
Georges Brissaud-Desmaillet.jpg
Georges Brissaud-Desmaillet 1869 1948 Carcassona
836
BRUNHES Jean.jpg
Jean Brunhes 1869 1930 Tolosa
837 Eugène Raynaldy 1869 1938 Rodés
838
Albin Peyron.PNG
Albin Peyron 1870 1944 Nimes
839
André de Lorde par Charles Gir.jpg
André de Lorde 1871 1942 Tolosa
840
LeonCastèl.jpg
Leon Castèl 1871 1955 Lesinhan de las Corbièras
841 Albert Milhaud 1871 1955 Nimes
842 René Bremer 1871 1918 Someire
843 Henri Salingardes 1872 1947 Vilafranca de Roergue
844
Henri Busser.jpg
Henri Büsser 1872 1973 Tolosa
845
Paul Aubert (1872-1923).jpg
Paul Aubert 1872 1923 Nimes
846
Henry Bataille by Vallotton.PNG
Henry Bataille 1872 1922 Nimes
847
Henry d'Estienne.png
Henry d'Estienne 1872 1949 Concas d'Orbièl
848 Jehan Testevuide 1873 1922 Nimes
849 Georges Dillon-Cavanagh 1873 1944 Nimes
850 François Paul Alibert 1873 1953 Carcassona
851 Joseph Poux 1873 1938 Carcassona
852 Henri Mouton 1873 1962 Carcassona
853 Joseph de Marliave 1873 1914 Tolosa
854 Robert Adhémar 1874 1906 Sent Ipolit
855 Alexandre Puechmaille 1874 1925 Golinhac
856 Maurice Boyer 1874 1963 Nimes
857 Marius Valette 1874 1949 Lanuèjols
858 Albert Feuillerat 1874 1952 Tolosa
859
Maurice Alet Bulletin municipal Toulouse.tif
Maurice Alet 1874 1967 Vilafranca de Roergue
860
Marguerite Long.jpg
Marguerite Long 1874 1966 Nimes
861 Abel Lafleur 1875 1953 Rodés
862 Pierre Laprade 1875 1931 Narbona
863 Jean Bosc 1875 1959 Nimes
864 Hubert Rouger 1875 1958 Cauviçon
865 André-Numa Bertrand 1876 1946 Milhau
866 Gabriel Esquer 1876 1961 Caunas de Menerbés
867
Marius Moutet-1933.jpg
Marius Moutet 1876 1968 Nimes
868
AndrieuBorguet.jpg
Andrieu Borguet 1876 1936 Sent Ipolit
869
Jean Fabry.jpg
Joan Fabrin 1876 1968 Vilafranca de Roergue
870 Jean Clairin 1876 1914 Nimes
871 Pierre Constans 1876 1954 Donasac
872
Antonin Besse.jpg
Antonin Besse 1877 1951 Carcassona
873 Aymé Kunc 1877 1958 Tolosa
874
Garrigou1.jpeg
Reginald Garrigou-Lagrange 1877 1964 Aush
875 Maurice Magre 1877 1941 Tolosa
876 Antoine Ellen-Prévot 1877 1952 Aush
877 Louis Sigal 1877 1945 Narbona
878 Déodat Roché 1877 1978 Arcas
879 Henri Mérimée 1878 1926 Tolosa
880 Gabriel Arbouin 1878 1917 Rodés
881 Etienne Bonnet 1878 1962 Carcassona
882 Jean Valadier 1878 1959 Nimes
883 Jean-Jacques Brousson 1878 1958 Nimes
884 Claire Géniaux 1879 1971 Vilafranca de Roergue
885
Edmond Guiraud par Charles Gir.jpg
Edmond Guiraud 1879 1961 Nimes
886
Rene Jeannel par P Nadar 1932.jpg
René Jeannel 1879 1965 Tolosa
887 Jules Mazellier 1879 1959 Tolosa
888
Loopgraaf frans 01.jpg
Louis Barthas 1879 1952 Omps
889 Antoine Gauzy 1879 1963 Nimes
890 Paul-François-Maurice Armengaud 1879 1970 Comina
891 Joseph Coucoureux 1879 1964 Vilafranca de Roergue
892
Henry de Monfreid NYT cropped.jpg
Henry de Monfreid 1879 1974 Leucata
893 Fernand Janin 1880 1912 Nimes
894 Henri Donnedieu de Vabres 1880 1952 Nimes
895 Marthe Borély 1880 1955 Someire
896
Plumeta 003 -.jpg
Plumeta 1880 1915 Lussan
897 Marcel-Bruno Gensoul 1880 1973 Montpelhièr
898 Stanislas de David-Beauregard 1880 1950 Vilavièlha
899 Louis Roussel 1881 1971 Nimes
900 François Milhet 1881 1949 Carcassona
901 Henri Goiran 1881 1972 Tolosa
902 Jacques de Baroncelli 1881 1951 Bolhargues
903 Jean Maroger 1881 1956 Nimes
904
Pierre Allemane 1906-11-01.jpg
Pierre Allemane 1882 1956 Montpelhièr
905 Louis Séchan 1882 1968 Aush
906 Albert Tomey 1882 1959 Carcassona
907
Musée Auguste Chabaud à Graveson.jpg
Auguste Chabaud 1882 1955 Nimes
908 Titys 1882 1951 Nimes
909 Paul Périgord 1882 1959 Tolosa
910 Alexandre Cellier 1883 1968 Molièras de Céser
911 Justin Vialaret 1883 1916 Milhau
912 Arnaud Denjoy 1884 1974 Aush
913 Jules Pouget 1884 1963 Espaliu
914 Georges Bruguier 1884 1962 Nimes
915 Georges Ribemont-Dessaignes 1884 1974 Montpelhièr
916 Denys Amiel 1884 1977 Vilagalhenc
917
Luis Alibert.jpg
Loís Alibèrt 1884 1959 Bram
918
Portrait de Jean Paulhan en 1938.jpg
Jean Paulhan 1884 1968 Nimes
919 Bernard Lavergne 1884 1975 Nimes
920
Fotothek df pk 0000045 015 Szenenbilder.jpg
Paul Raynal 1885 1971 Narbona
921
René Grousset.jpg
René Grousset 1885 1952 Aubais
922 Robert Coulondre 1885 1959 Nimes
923 René Baillaud 1885 1977 Tolosa
924 Louis Bernard 1886 1956 Nimes
925 Pierre Jurie-Joly 1887 1961 Nimes
926
Albert Oustric aux Assises.JPG
Albert Oustric 1887 1971 Carcassona
927
P. L. M. J. BERTRAN (France) on Papillon.png
Pierre Bertran de Balanda 1887 1946 Tolosa
928 Georges Juliard 1888 1975 Nimes
929
Crémieux, Benjamin.png
Benjamin Crémieux 1888 1944 Narbona
930 Ferdinand Roques 1889 1978 Plasença
931
Paul Sibra Photo, vers 1946.jpg
Pau Cibran 1889 1951 Castèlnòu d'Arri
932
Amedeo Modigliani, Pierre Riverdy, 1915.jpg
Pierre Reverdy 1889 1960 Narbona
933 Eugène Camplan 1889 1944 Nimes
934 Pierre Gamel 1889 1966 Nimes
935 Paul Didier 1889 1961 Carcassona
936
M-Jean de Barrau3.jpeg
Jean de Barrau 1889 1914 Rodés
937 Constantin Font 1890 1954 Aush
938 Marguerite Canal 1890 1978 Tolosa
939 Urbain Cassan 1890 1979 Narbona
940 Robert Deltheil 1890 1972 Vilafranca de Roergue
941 Jean Raymond-Laurent 1890 1969 Nimes
942 Sully-Andrieu Pèira 1890 1961 Lo Cailar
943
Gardel color.jpg
Carlos Gardel 1890 1935 Tolosa
944 Léonce Salles 1891 1975 Las Salas de Gardon
945 Émile-Guillaume Léonard 1891 1961 Aubais
946 Alexandre Piquemal 1891 1958 Limós
947 Émile Roux 1892 1979 Carcassona
948
Portrait de Georges Pelletier-Doisy devant son avion à Villacoublay.jpg
Georges Pelletier d'Oisy 1892 1953 Aush
949 Gilbert Privat 1892 1969 Tolosa
950 Louis Fourestier 1892 1976 Montpelhièr
951 Georges Milhaud 1892 1952 Bram
952 Raoul Didkowski 1892 1973 Vilavièlha
953 Josèp Maffre 1893 1975 Rofiac d'Aude
954 Raymond Bonnefous 1893 1979 Rodés
955 Alfred Maurice Cazaud 1893 1970 Montferrièr
956 Raymond Cazanave 1893 1961 Fluris
957 Joseph M. X. de Sévin 1894 1963 Tolosa
958 Louis de Courrèges d'Ustou 1894 1979 Tolosa
959 William Herisson 1894 1969 Nimes
960 Pierre Vidal 1894 1958 Soèish
961
Andrée Vaurabourg.jpg
Andrée Vaurabourg 1894 1980 Tolosa
962 Étienne Bonnes 1894 Argelièrs
963 Marie-Eugène de l'Enfant-Jésus 1894 1967 Rodés
964 André Latrille 1894 1987 Aush
965
Jean Niel 1932.jpg
Joan Nièl 1894 1987 Espaliu
966 Edmond Gaujac 1895 1962 Tolosa
967 Jean-Paul Favre De Thierrens 1895 1973 Nimes
968 Lucie Rauzier-Fontayne 1895 1986 Nimes
969 Edgard de Larminat 1895 1962 Alès
970 Pierre Assié 1896 1985 Rodés
971 Fernand Valat 1896 1944 Nimes
972 Georges Boyer 1896 1960 Tolosa
973 Louis Giloux 1896 Nimes
974
Iche-rene.jpg
René Iché 1897 1954 Salèlas d'Aude
975
Joë Bousquet (par Jean Camberoque) 1943.jpg
Joë Bousquet 1897 1950 Narbona
976 Pierre Bonnet 1897 1990 Vilafranca de Roergue
977 Jean Bayard 1897 1995 Tolosa
978 Magali 1898 1986 Limós
979 Domenica Walter 1898 1977 Milhau
980 Gabriel Bouillon 1898 1984 Montpelhièr
981 Roger Bastide 1898 1974 Nimes
982 Henri Navarre 1898 1983 Vilafranca de Roergue
983 Louis Lepatey 1898 1975 Mossan
984 Jean Bertaud 1898 1987 Nimes
985 Jacques Madaule 1898 1993 Castèlnòu d'Arri
986 Jean Cotereau 1898 1979 Milhau
987 Pierre Jourda 1898 1978 Narbona
988 Firmin Meyer 1899 1976 Nimes
989 Dionís Catalan 1899 1950 Castèlnòu d'Arri
990 René de Labarrière 1899 1948 Carcassona
991 Jules Fil 1899 1968 Bisa de Menerbés
992 Francis Ponge 1899 1988 Montpelhièr
993 Félicien Cozzano 1899 1953 Lo Grau dau Rei
994 Paul Béchard 1899 1982 Alès
995
Jean Nougayrol 1968.jpg
Jean Nougayrol 1900 1975 Tolosa
996 François Clauzel 1900 1965 Corsan
997 Louis Périllier 1900 1986 Nimes
998
Andre Chamson 1962.jpg
André Chamson 1900 1983 Nimes
999 René Jayr 1900 1980 Vilafranca de Roergue
1000 François Martin 1900 1964 Milhau
1001
Marc Bernard 1934.jpg
Marc Bernard 1900 1983 Nimes
1002 Paul Hébrard 1901 1980 Tolosa
1003 Pierre Billon 1901 1981 Sent Ipolit
1004 Alexandre Bioussa 1901 1966 Tolosa
1005
AAACADEMIE FRANCAISE (71).jpg
Louis Leprince-Ringuet 1901 2000 Alès
1006 Jean Dardé 1901 1998 Montjòi
1007
Michel Sicre Maire par Sénéchal 1956.jpg
Michel Sicre 1901 1972 Leishèrt
1008 Lucien Milhau 1901 1969 Carcassona
1009 Fernand Guignier 1902 1972 Montpelhièr
1010 Adrien Mouton 1902 1988 Molièras de Céser
1011 Roger Delagnes 1902 1976 Montpelhièr
1012 Henri-Charles Puech 1902 1986 Montpelhièr
1013 René Araou 1902 1955 Narbona
1014 Pierre Forestier 1902 1989 Ròcafòrt
1015 Louis Balsan 1903 1988 Milhau
1016 Roger Leenhardt 1903 1985 Montpelhièr
1017 Emil Anton 1904 Nimes
1018 Roland Boscary-Monsservin 1904 1988 Rodés
1019 Georges Canguilhem 1904 1995 Castèlnòu d'Arri
1020 André Boyer-Mas 1904 1972 Carcassona
1021
René Laporte.jpg
René Laporte 1905 1954 Tolosa
1022 Henri Clamens 1905 1937 Nimes
1023 Paul-Henri Vergnes 1905 1974 La Grassa
1024 André Fraigneau 1905 1991 Nimes
1025 Roger Gouzy 1905 2016 La Pauma
1026 Georges Fournial 1905 1994 Narbona
1027 Carlo Rim 1905 1989 Nimes
1028 Alphonse Dupront 1905 1990 Condòm
1029 Charles Bigot 1906 1979 Lesinhan de las Corbièras
1030 François Lombard 1906 1996 Narbona
1031 Renat Nelli 1906 1982 Carcassona
1032 Alfred Reynès 1906 1970 L'Estrada e Toels
1033 Léopold Servole 1906 Sant Andrieu de Ròcalonga
1034 Roger Gal 1906 1966 Bolhargues
1035 Ferdinand Alquié 1906 1985 Carcassona
1036 Émile Laffon 1907 1957 Carcassona
1037 Marcel Gebelin 1907 Nimes
1038 Louis Boisson 1908 1991 Sent Laurenç de la Verneda
1039 Henri Debrus 1908 1993 Narbona
1040 Jo Bouillon 1908 1984 Montpelhièr
1041 Enric Pertus 1908 1988 Nimes
1042 Émile Chalvidan 1908 Cauviçon
1043 René de La Croix de Castries 1908 1986 La Bastida d'En Gras
1044 Max Roqueta 1908 2005 Argelièrs
Occitània
1045 Maurice Gleize 1909 2003 Nimes
1046 André Cayatte 1909 1989 Carcassona
1047 Léo Malet 1909 1996 Montpelhièr
1048 Joseph Delteil 1909 1979 Solan
1049 Marcel Laurent 1909 Aush
1050 Henri Yrissou 1909 2009 Nimes
1051 Pierre Andreu 1909 1987 Carcassona
1052
Lucien Lautrec devant son autoportrait. Rétrospective au Musée Ingres à Montauban (France) 27 février 1990.jpg
Lucien Lautrec 1909 1991 Nimes
1053 Georges Guille 1909 1985 Badens
1054 Pierre Montredon 1909 Ròcafòrt
1055 Thierry Maulnier 1909 1988 Alès
1056 Antoine Gayraud 1910 1981 Alzona
1057 Georges Vedel 1910 2002 Aush
1058 Albert Gau 1910 1993 Concas d'Orbièl
1059 Maurice Bujon 1910 2008 Narbona
1060 Anatoly Andriyashev 1910 2009 Montpelhièr
1061 André Delmas 1910 1999 Montpelhièr
1062 François de Rose 1910 2014 Carcassona
1063 René Bougnol 1911 1956 Montpelhièr
1064 Gilberte Roca 1911 2004 Calhau
1065 Alfred Coste-Floret 1911 1990 Montpelhièr
1066
Élisabeth Barbier 1936.jpg
Élisabeth Barbier 1911 1996 Nimes
1067 Simone Couderc 1911 2005 Narbona
1068 André Guerlin 1911 1998 Samatan
1069 Jean Perreau-Pradier 1911 1981 Aush
1070
Charles Fert.jpg
Charles Fert 1911 1985 Carcassona
1071 Antoine Blain 1911 1973 Limós
1072 Georges Daumezon 1912 1979 Narbona
1073 Henry Agalède 1912 1962 Rodés
1074 Jacques Soustelle 1912 1990 Montpelhièr
1075 Roger Roucaute 1912 1991 Cendrats
1076 Philippe Malrieu 1912 2005 Carcassona
1077 Elie Bernadac 1913 1999 Aush
1078
Action. Rodeo - Charles Trenet BAnQ P48S1P12764 crop.jpg
Charles Trenet 1913 2001 Narbona
1079 Pierre Bordas 1913 2000 Carcassona
1080 Vitalis Cros 1913 1999 Vilanòva de Menerbés
1081 Maurice Andrieu 1913 1993 Rodés
1082 Gaston Bonheur 1913 1980 Bèlvianes e Cavirac
1083 Georges Spénale 1913 1983 Carcassona
1084 Félix Roquefort 1913 1982 Las Tors
1085 Gilles-Louis Bureau 1914 1991 Nimes
1086 Jacques de Stadieu 1914 2010 La Grassa
1087
JFK and Madeleine Malraux unveiling Mona Lisa, 8 January 1963.png
Madeleine Malraux 1914 2014 Tolosa
1088 Auguste Anglès 1914 1983 Rodés
1089 Charles Privat 1914 1990 Sent Maurici de Casasvièlhas
1090 Louis Gabrillargues 1914 1994 Montpelhièr
1091 Émile Jourdan 1914 1999 Chambonrigaud
1092 Pierre Ponsoye 1915 1975 Nimes
1093 Gaston Revel 1915 2001 Lauran
1094 Pierre-Georges Castex 1915 1995 Tolosa
1095 André Collière 1915 2013 Milhau
1096 Robert Fabre 1915 2006 Vilafranca de Roergue
1097 Pierre Pibarot 1916 1981 Alès
1098 André Var 1916 Montpelhièr
1099
Jean Dausset 1968.jpg
Jean Dausset 1916 2009 Tolosa
1100 Philippe Traynard 1916 2011 Someire
1101 Georges Arnaud 1917 1987 Montpelhièr
1102 Henriette Bosquier 1917 1984 Nimes
1103
Jacques Baratier.jpg
Jacques Baratier 1918 2009 Montpelhièr
1104 Max Nicet 1918 2005 Narbona
1105
13. Carmen (Don José) avec Géori Boué 1969.jpg
Géori Boué 1918 Tolosa
1106 Pierre Lanvers 1918 Nimes
1107 Fernand Requier 1919 Nimes
1108 André Héléna 1919 1972 Narbona
1109 Louis Pétri 1919 1984 La Bastida d'En Gras
1110
Pierre Gamarra Toulouse 1945, locaux du Patriote du Sud-Ouest.jpg
Pierre Gamarra 1919 2009 Tolosa
1111 Edmond Séchan 1919 2002 Montpelhièr
1112
655446-artiste-pierre-soulages.jpg
Pèire Solatges 1919 Rodés
1113 José Alfonso Albert Sanjosé 1920 2006 Bisa de Menerbés
1114 Jean Louis Joseph Dardel 1920 2005 Tolosa
1115 Geneviève de Gaulle-Anthonioz 1920 2002 Sent Joan de Ceba
1116 Jacques Combet 1920 1993 Nimes
1117 Christian de La Malène 1920 2007 Nimes
1118
JBoudou.jpg
Joan Bodon 1920 1975 Crespinh
1119 Antoine Makuch 1921 Cransac
1120
Jeanne Demessieux.jpg
Jeanne Demessieux 1921 1968 Montpelhièr
1121 Frederic Jaume Temple 1921 Montpelhièr
1122 Pierre Cabanne 1921 2007 Carcassona
1123 Jacques Ruffié 1921 2004 Limós
1124 Louis de Froment 1921 1994 Tolosa
1125 Huguette Rivière 1922 Salas d'Èrs
1126 Yves Castet 1922 1968 Nimes
1127 Yves-Marie Bruel 1922 2006 Milhau
1128
José Cabanis 1962.jpg
José Cabanis 1922 2000 Tolosa
1129 Jacques Duby 1922 2012 Tolosa
1130 Lucien Villa 1922 Carcassona
1131 Denys Colomb de Daunant 1922 2006 Nimes
1132 Jean Dejoux 1922 Nimes
1133 Claude Régy 1923 Nimes
1134 Édouard Ponsinet 1923 2006 Carcassona
1135 Jean de Cambiaire 1923 1986 Milhau
1136 André Champel 1923 Sent Laurenç de Gosa
1137 Robèrt Lafont 1923 2009 Nimes
1138
André AUBERT.jpg
André Aubert 1923 2010 Montpelhièr
1139
Louis Euzet.JPG
Louis Euzet 1923 2013 Lesinhan de las Corbièras
1140 Paulette Callabat 1923 2005 Limós
1141 Jean Sahuquet 1923 2006 Nimes
1142 Pierre-Albert Clément 1924 2014 Nimes
1143 Raoul Béteille 1924 2015 Nimes
1144 Paul Armagnac 1924 1962 Nogaròu
1145 Lucien Rouffia 1924 1980 Narbona
1146 François Labazuy 1924 1999 Carcassona
1147 Roger Riffard 1924 1981 Vilafranca de Roergue
1148 Jean Dop 1924 2003 Tolosa
1149
Portrait d'Emile Pouytès.png
Emile Pouytès 1924 1976 Rius de Menerbés
1150 Georges Lévis 1924 1988 Tolosa
1151 Hubert Mouly 1924 2006 Narbona
1152 Jean Bosc 1924 1973 Aigas Vivas
1153 Louis Raymond-Clergue 1925 1973 Carcassona
1154 Jean-Pierre Chabrol 1925 2001 Chambonrigaud
1155 Jean Cau 1925 1993 Bram
1156 Charles Chaynes 1925 2016 Tolosa
1157 Pierre Bastié 1925 2013 Salèlas d'Aude
1158 Jacques de Saint-Blanquat 1925 Tolosa
1159 André Marfaing 1925 1987 Tolosa
1160 Jean Boulbet 1926 2007 Santa Colomba d'Ers
1161 Robert Filliou 1926 1987 Sauve
1162 Pierre Rolland 1926 1967 Bram
1163
Maurice Charretier.JPG
Maurice Charretier 1926 1987 Sent Genièis de Comolaç
1164 Magali Vendeuil 1926 2009 La Vernareda
1165 Bruno Trentin 1926 2007 Pavia
1166
Tänzerin Christian d'Orgeix Wiesloch.JPG
Christian d'Orgeix 1927 Fois
1167 Robert Mauzi 1927 2006 Tolosa
1168 Alfred Sirven 1927 2005 Tolosa
1169
Juliette gréco.jpg
Juliette Gréco 1927 Montpelhièr
1170 Suzanne Sarroca 1927 Carcassona
1171
Frédérique Hébrard - Comédie du Livre 2010 - P1390375.jpg
Frédérique Hébrard 1927 Nimes
1172 Janine Bardou 1927 2008 Nimes
1173
Sylvie SIMON.jpg
Sylvie Simon 1927 2013 Narbona
1174 Jean-Luc Lagardère 1928 2003 Aubiet
1175 Jacques Boutet 1928 2012 Rodés
1176 Claude Fagedet 1928 Narbona
1177
Jacques Despierre 3.jpg
Jacques Despierre 1928 Tolosa
1178 Jacques Dupont 1928 Lesat
1179
Jean Carriere.jpg
Jean Carrière 1928 2005 Nimes
1180
Alex Jany.jpg
Alexandre Jany 1929 2001 Tolosa
1181 Antoine Labazuy 1929 2004 Carcassona
1182
Bartoloméo-Bennassar.jpg
Bartolomé Bennassar 1929 Nimes
1183
Gabriel Robin.png
Gabriel Robin 1929 Molièras de Céser
1184
Claudenougaro060607.JPG
Claudi Nogaròu 1929 2004 Tolosa
1185 Jacques Allières 1929 2000 Tolosa
1186 Claude Imbert 1929 2016 Quins
1187 Jacky Imbert 1929 Tolosa
1188 Jean Bonfils 1930 Montpelhièr
1189 Marc Dautry 1930 2008 Nimes
1190 Robert Mouynet 1930 Tolosa
1191 Pierre Catala 1930 2012 Milhau
1192 Jean Briane 1930 Quins
1193 Francis Siguenza 1930 Nimes
1194 Guy Rachet 1930 Narbona
1195
Jack Thieuloy en 1990.jpg
Jack Thieuloy 1931 1996 Bèucaire (Gard)
1196 Robert Bru 1931 Salas d'Aude
1197 Mady Mesplé 1931 Tolosa
1198 Roger Brunet 1931 Tolosa
1199 Jean Rigal 1931 2015 Rodés
1200 Jacques Fihey 1931 Narbona
1201 Jean Antagnac 1931 2007 Narbona
1202 Pierre Barlaguet 1931 Cauviçon
1203 Gérard Barray 1931 Tolosa
1204
Francis Lacassin.JPG
Francis Lacassin 1931 2008 Sent Joan de Ceba
1205 Gil Vidal 1931 Narbona
1206 Gilbert Benausse 1932 2006 Carcassona
1207 Jean Bousquet 1932 Nimes
1208
BUSTO Manuel.jpg
Emmanuel Busto 1932 Cransac
1209 Jean Pontier 1932 Nimes
1210 Yves Duffaut 1932 Samatan
1211 Louis Cardaillac 1933 2015 Quilhan
1212 Henri Rancoule 1933 Bram
1213 Joseph Vidal 1933 La Valeta
1214 Amédée Domenech 1933 2003 Narbona
1215
André Gounelle.JPG
André Gounelle 1933 Nimes
1216
MC Alain & Maurice André StD 1969.jpg
Maurici André 1933 2012 Alès
Occitània
1217 Alain Carpentier 1933 Tolosa
1218 Régis Barailla 1933 2016 Albàs
1219
Jean Clottes 2008.jpg
Jean Clottes 1933 Esperasan
1220 Don Clarke 1933 2002 Narbona
1221 Christian Bourguet 1934 Nimes
1222 Jean-François Picheral 1934 Nimes
1223
Salon du livre de Paris 2011 - Jean-Côme Noguès - 002.jpg
Jean-Côme Noguès 1934 Castèlnòu d'Arri
1224 Vernon Dobtcheff 1934 Nimes
1225 Xavier Darasse 1934 1992 Tolosa
1226 Raymond Mastrotto 1934 1984 Aush
1227
Bratr Pierre-Marie Delfieux.jpg
Pierre-Marie Delfieux 1934 2013 Campuac
1228 Louis Polonia 1935 2005 Espaliu
1229 Ginette Mazel 1935 2004 Rodés
1230 Roger Moine 1935 Nimes
1231
Jacques Salome.jpg
Jacques Salomé 1935 Tolosa
1232
Gray.Laurent Terzieff.jpg
Laurent Terzieff 1935 2010 Tolosa
1233 Christian Liger 1935 2002 Nimes
1234 Henri Begleiter 1935 2006 Nimes
1235 André Daguin 1935 Aush
1236 Henri Romero 1935 Sijan
1237 André Samitier 1935 2004 Robian
1238 Jean Fabre 1935 Rodés
1239
Claude viallat portrait.jpg
Claude Viallat 1936 Nimes
1240 Henri Gougaud 1936 Carcassona
1241
Tissinier.png
Jacques Tissinier 1936 Molandièr
1242 Juliette Mayniel 1936 Sent Ipòli
1243
Marc Censi.jpg
Marc Censi 1936 Rodés
1244 Nicole Catala 1936 Milhau
1245
André Barbe, dessinateur.jpg
André Barbe 1936 2014 Nimes
1246 Yves Martin 1936 2010 Nimes
1247 André Bourrié 1936 Montpelhièr
1248
Jean Le Gac (peintre français).jpg
Jean Le Gac 1936 Alès
1249 Jean Guilaine 1936 Carcassona
1250 Raymond Chesa 1937 2005 Carcassona
1251 Jacques Siffre 1937 Fois
1252 Paul de Roux 1937 2016 Nimes
1253 Christian Anatole 1937 1987 Montpelhièr
1254 Robert Marchand 1938 1996 Nimes
1255
Albert fert 15 janvier 2009 Spintronique Paris Descartes.JPG
Albert Fert 1938 Carcassona
1256
Jacques Poli (1995).png
Jacques Poli 1938 2002 Nimes
1257 Jeanne Colletin 1938 2006 Tolosa
1258 Jean-Pierre Michel 1938 Nimes
1259 Jean-Pierre Cassabel 1938 1987 Castèlnòu d'Arri
1260 Bernard Serrou 1938 Montpelhièr
1261
Bernadette Lafont.jpg
Bernadette Lafont 1938 2013 Nimes
1262 Maurice Rinaldi 1938 2008 Nimes
1263 Claude Piquemal 1939 Siguèr
1264
JacquesGauthe.jpg
Jacques Gauthé 1939 2007 Gaujac
1265 Raymonde Carasco 1939 2009 Carcassona
1266 Daniel Rouveyran 1939 1973 Ledinhan
1267
Andre Vezinhet Alco 02092009 cropped by Vpe.JPG
André Vézinhet 1939 Rodés
1268
Paul Cheyrouze, années 60.jpg
Paul Cheyrouze 1939 Rodés
1269
Jeacques-Blanc-colloque-montagne-aumont-aubrac-2011.jpg
Jacques Blanc 1939 Rodés
1270
Étienne Mourrutd.jpg
Étienne Mourrut 1939 2014 Lo Grau dau Rei
1271
André-Pierre Arnal (1995).png
André-Pierre Arnal 1939 Nimes
1272 Jean-Michel Grandmont 1939 Tolosa
1273
Jean-Pierre Milovanoff redux.jpg
Jean-Pierre Milovanoff 1940 Nimes
1274 Claudi Martí 1940 Carcassona
1275 Marcel Rainaud 1940 Talairan
1276
Frank-pavloff.jpg
taillandier 1940 Nimes
1277 Jacques Cambolive 1940 2015 Carcassona
1278
Jean-Luc Dehaene (speech).jpg
Jean-Luc Dehaene 1940 2014 Montpelhièr
1279 Michel Vernes 1940 2013 Nimes
1280
Yves Navarre et Jean Le Bitoux par Claude Truong-Ngoc, 1981.png
Yves Navarre 1940 1994 Condòm
1281 Marcel Puget 1940 Limós
1282
Helene Mandroux.jpg
Elena Mandron 1940 Montpelhièr
1283 Jacqueline Dutheil de La Rochère 1940 Nimes
1284 Alain Colmerauer 1941 Carcassona
1285
Ing. Cyril Guy Nègre.jpg
Cyril Guy Nègre 1941 2016 Narbona
1286 Galeazzo Bello 1941 Montbrun
1287 Jacques Clauzel 1941 Nimes
1288 Jean-Pierre Pujol 1941 Condòm
1289 Joseph Gonzales 1941 Narbona
1290 René Coll 1941 2009 Narbona
1291 André Quilis 1941 Corsan
1292 Alain Garnier 1941 Nimes
1293 Christian Giudicelli 1942 Nimes
1294 Carine Jansen 1942 Carcassona
1295 William Dumas 1942 Nimes
1296
Christian Jeanjean.jpg
Christian Jeanjean 1942 Montpelhièr
1297 Henri Cuq 1942 2010 Tolosa
1298 Jean-Pierre Boccardo 1942 Esperasan
1299 Robert Szczepaniak 1942 Cransac
1300 Xavier Lapeyre 1942 Tolosa
1301 Olivier Cabanel 1942 Nimes
1302
Véronique Vendell commissario pepe.png
Véronique Vendell 1942 Montpelhièr
1303 Michael Martchenko 1942 Carcassona
1304 Jean-Claude Ulian 1942 Aush
1305 Gérard Marcon 1942 Lo Cailar
1306 Jean-Marie Marcellin 1943 Nimes
1307
Paris - Marche pour la Vie 2015 - 7.jpg
Jacques Bompard 1943 Montpelhièr
1308 Jean-Pierre de Mondenard 1943 Nimes
1309
Jean-Pierre Ramis.jpg
Jean-Pierre Ramis 1943 Montpelhièr
1310
Photo Janine Cayet.jpg
Janine Cayet 1943 Nimes
1311 Jean-Marie Demange 1943 2008 Tolosa
1312
LAUR Francois portrait.jpg
François Laur 1943 2016 Luc-La Primalba
1313
Françoise de Veyrinas - Airbus public demonstration in Toulouse 0375 2007-03-06 cropped.jpg
Françoise de Veyrinas 1943 2008 Alzona
1314 Jean-Marie Alméras 1943 Montpelhièr
1315 Othar Chedlivili 1943 Montpelhièr
1316 Walter Spanghero 1943 Pairan
1317 Pierre-Béranger Biscaye 1944 Rodés
1318 Ádám Angyal 1944 Castèlnòu d'Arri
1319
Jean-Claude Jitrois Sarah Marshall Cannes 2008.jpg
Jean-Claude Jitrois 1944 Narbona
1320
Jean-Paul Dupré.jpg
Jean-Paul Dupré 1944 Davejan
1321
Yves-marie-maurin.jpg
Yves-Marie Maurin 1944 2009 Tolosa
1322
Antranik Torossian.jpg
Antranik Torossian 1944 Aush
1323
Ticky Holgado Cannes.jpg
Ticky Holgado 1944 2004 Tolosa
1324
Philippe Druillet Athens 2007.jpg
Philippe Druillet 1944 Tolosa
París
1325 Jean-François Jenny-Clark 1944 1998 Tolosa
1326 Michel Mathieu 1944 2010 Montpelhièr
1327 Jean-Claude Cousseran 1944 Tolosa
1328
LipovetskyITESM15.JPG
Gilles Lipovetsky 1944 Milhau
1329 Max Roustan 1944 Sent Julian dels Rosiers
1330
Jean-Louis Debré 14 mars 2009.jpg
Jean-Louis Debré 1944 Tolosa
1331
Jean Jacques borrut 2010.JPG
Jean-Jacques Borrut 1944 La Pauma
1332
Marie-France Stirbois 2004 1st May.jpg
Marie-France Stirbois 1944 2006 Alzona
1333 Rémy Pech 1944 Vinassan
1334 Juan José Ortiz Pérez 1945 Fontcobèrta
1335 Henri Servant 1945 2011 Nimes
1336 François Rastier 1945 Tolosa
1337
TOZZI MICHEL.JPG
Michel Tozzi 1945 Nimes
1338 Jacky Chazalon 1945 Alès
1339 Roger Fabien 1945 Esperasan
1340 Caroline Cellier 1945 Montpelhièr
1341 Laurent Cathala 1945 Sant Joan de Barro
1342 Marcel Gaffajoli 1945 Aush
1343 Christian Monteil 1946 Larzac
1344
Jean-Luc Bonniol Semaine de la Science Saint-Michel-sur-Orge.JPG
Jean-Luc Bonniol 1946 Milhau
1345 Patrick Raynaud 1946 Carcassona
1346 Alain Marty 1946 Castèlnòu d'Arri
1347 Jean-Pierre Cottet 1946 Castèlnòu d'Arri
1348 Gérard Sutra 1946 Narbona
1349
DanielBensaïd abr08 copia.jpg
Daniel Bensaïd 1946 2010 Tolosa
1350 Danielle Corbin 1946 2000 Tolosa
1351 Guy Malherbe 1946 Montpelhièr
1352 Jean-Louis Fraysse 1946 2011 Cransac
1353 Michel Marre 1946 Rodés
1354
Gerard blaize1.jpg
Gerard Blaize 1946 Tolosa
1355 Alain Estève 1946 Castèlnòu d'Arri
1356 André Lavergne 1946 Sant Amanç
1357 Jean-Louis Pradel 1946 2013 Estanh
1358 Michel Bras 1946 Gabriac
1359 Gérard Picolo 1947 Carcassona
1360 Ann Riquier 1947 Montpelhièr
1361 Christian Lesur 1947 Nimes
1362
Daniel Fabre.jpg
Daniel Fabre 1947 2016 Narbona
1363 Victor Boffelli 1947 Arcas
1364 Jean-Jacques Laffont 1947 2004 Tolosa
1365 Michel Moynier 1947 Narbona
1366 Guy Parayre 1947 Sant Ambruèis
1367 Jacques Fouroux 1947 2005 Aush
1368 Jean-Claude Alizet 1947 Talairan
1369
Simon Casas.jpg
Simon Casas 1947 Nimes
1370
Henn Lannes.jpg
Jean Lannes 1947 Paulinha
1371
Jean-Paul Gauzes, France-MIP-Europaparlament-by-Leila-Paul-1.jpg
Jean-Paul Gauzès 1947 Tolosa
1372 Josée Dayan 1947 Tolosa
1373
Christian milovanoff.jpg
Christian Milovanoff 1948 Nimes
1374 Régis Franc 1948 Lesinhan de las Corbièras
1375 Frédéric Pascal 1948 Nimes
1376
JMM Taxi driver.jpg
Jean-Max Méjean 1948 Nimes
1377
Lauren-Beteille-Brunoy-IMG 0501.JPG
Laurent Béteille 1948 Nimes
1378 Hugot 1948 Nimes
1379 Henry Fourès 1948 Corsan
1380 Claude Spanghero 1948 Pairan
1381 Simon Iniesta 1948 Nimes
1382
Toulouse Game Show 2011 - Eric Bouad - Musclés - P1290222.jpg
Éric Bouad 1948 Milhau
1383 Jean-Luc Vignaud 1948 Nimes
1384 Jacques Puel 1949 2008 Rodés
1385 Jacques Alméras 1949 Montpelhièr
1386
Jms3.jpg
Jean-Michel Signoles 1949 Carcassona
1387 Christian Coste 1949 Sent Cristòu d'Alès
1388
Norbert Hillaire.png
Norbert Hillaire 1949 Nimes
1389 Gilbert Costes 1949 Sant Amanç
1390 Michel Falguières 1949 Nimes
1391
Jean-marie cambaceres.jpg
Jean-Marie Cambacérès 1949 Nimes
1392 Jean-François Calvo 1949 Lesinhan de las Corbièras
1393 Suzanne Lafont 1949 Nimes
1394
Jean pierre Plancade au sénat.jpg
Jean-Pierre Plancade 1949 Tolosa
1395 Daniel Arata 1949 Castèlnòu d'Arri
1396
Bernard Barillot P.jpg
Bernard Barillot 1949 Carcassona
1397 Frédéric Lopez 1949 Lo Cailar
1398
Christian Dalger.jpg
Christian Dalger 1949 Nimes
1399
Patrick Laupin.JPG
Patrick Laupin 1950 Carcassona
1400 Joël Prévost 1950 Narbona
1401 Jean-Paul Dubois 1950 Tolosa
1402 Françoise Laurent-Perrigot 1950 Nimes
1403 Bernard Vera 1950 Vilafranca de Roergue
1404
Gérard Schivardi & Marianne, Bustes Mailhac.jpg
Gérard Schivardi 1950 Narbona
1405 Henri Malabave 1950 Lo Grau dau Rei
1406 Anne Zamberlan 1950 1999 Carcassona
1407 Attilio Moretti 1950 Nimes
1408
Portrait Cyril de La Patellière.jpg
Cyril de La Patellière 1950 Sent Nazari
1409 Charles Camberoque 1950 Carcassona
1410 Jean-Louis Martinelli 1951 Rodés
1411 Jean-François Savy 1951 Rodés
1412
Damien Alary.jpg
Damien Alary 1951 Pompinhan
1413 Maguy Marin 1951 Tolosa
1414
Dr Roland Solère.jpg
Roland Solère 1951 Portèl de las Corbièras
1415 Jean-Claude Naimro 1951 Carcassona
1416 Henri Ferrero 1951 Sijan
1417 Joël Ahache 1951 Cransac
1418 Gérard Pansanel 1952 Montpelhièr
1419
Christian Thibon.jpg
Christian Thibon 1952 Carcassona
1420
Bonnafet Tarbouriech.jpg
Bonnafet Tarbouriech 1952 Nimes
1421 Robert Navarro 1952 Cucçac d'Aude
1422 Jean-Marc Bustamante 1952 Tolosa
1423 Robert Pilés 1952 Nimes
1424
Jean-Claude Luche.JPG
Jean-Claude Luche 1952 Pèiraficha d'Òlt
1425
Rouillan - Besançon 04-04-2014.JPG
Jean-Marc Rouillan 1952 Aush
1426 François Sangalli 1952 Narbona
1427 Bernard Boissier 1952 Nimes
1428 Christian Teyssèdre 1952 Rodés
1429 Jean-Pierre Rives 1952 Tolosa
1430
Jacques Bascou.jpg
Jacques Bascou 1953 Castèlnòu d'Arri
1431 Pierre-Henri Salfati 1953 Carcassona
1432 Germinal Peiro 1953 Lesinhan de las Corbièras
1433 Jean-Louis Gasset 1953 Montpelhièr
1434 François Kevorkian 1954 Rodés
1435
ST vs LOU - Guy Novès.jpg
Guy Novès 1954 Tolosa
1436 Patrick Salas 1954 Narbona
1437
Yvan Lachaud.jpg
Yvan Lachaud 1954 Nimes
1438
JC Vuillemin3.JPG
Jean-Claude Vuillemin 1954 Rodés
1439 Robert Redeker 1954 Era Escura
1440 Patrick Champ 1954 Nimes
1441
Alain Monnier.jpg
Alain Monnier 1954 Narbona
1442
General Stéphane Abrial 080524-f-1014w-154.jpg
Stéphane Abrial 1954 Condòm
1443
P1080131 - Thierry DEDIEU.JPG
Thierry Dedieu 1955 Narbona
1444 Marie-Hélène Sola 1955 Milhau
1445 Marcel Salsé 1955 Peiriac de Menerbés
1446 Guy Lacombe 1955 Vilafranca de Roergue
1447
Christine Albanel, 2007.jpg
Christine Albanel 1955 Tolosa
1448
Pascal Comelade par lui-même.JPG
Pascal Comelade 1955 Montpelhièr
1449 Guy Colomine 1955 Narbona
1450 Chantal Réga 1955 Nimes
1451 Jean-Michel Deluc 1955 Aush
1452 Guy Dussaud 1955 Nimes
1453
JFBrun.jpg
Joan Frederic Brun 1956 Montpelhièr
1454
Christophe André Forum France Culture Sciences 2016.JPG
Christophe André 1956 Montpelhièr
1455 Daniel Bustaffa 1956 Carcassona
1456
Jean-Paul Garraud.jpg
Jean-Paul Garraud 1956 Tolosa
1457 Yves Malquier 1956 Sijan
1458
Pierre Dard.jpg
Pierre Dard 1956 Nimes
1459
Bernard Lannes, Président de la Coordination Rurale.jpg
Bernard Lannes 1956 Aush
1460 Jean-Michel Cosson 1957 Rodés
1461 Alain Fabre-Pujol 1957 Nimes
1462
Jean-Claude Dunyach-Imaginales 2010 (1).jpg
Jean-Claude Dunyach 1957 Tolosa
1463 Louis Jammes 1958 Carcassona
1464
Didier Codorniou.jpg
Didier Codorniou 1958 Narbona
1465 Lorella Cravotta 1958 Molièras de Céser
1466
15 ans Villes Internet - Daniel Guiraud.JPG
Daniel Guiraud 1958 Nimes
1467 Didier Auriol 1958 Montpelhièr
1468 Olivier Grouillard 1958 Tolosa
1469 Philippe Corti 1958 Milhau
1470
Anne Slacik dans son atelier.jpg
Anne Slacik 1959 Narbona
1471 Jacques Ferrier 1959 Limós
1472
David B 1.JPG
David Beauchard 1959 Nimes
1473
Jacques Commeres.jpg
Jacques Commères 1959 Aush
1474 François Darnaudet 1959 Aush
1475
CDV-01.jpg
Christine de Veyrac 1959 Tolosa
1476 Jean-Marie Besset 1959 Carcassona
1477 Loïc Wacquant 1960 Montpelhièr
1478
GUY BONNE 2-w.jpg
Guy Bonne 1960 Condòm
1479 Élian Cuvillier 1960 Nimes
1480 Françoise Dumas 1960 Alès
1481
SRADDT Carcassonne 2009 02 17 (81).jpg
Éric Andrieu 1960 Narbona
1482
JLB-EB - 20150328 - Claude Bergeaud.jpg
Claude Bergeaud 1960 Artigat
1483
Philippe Blain 2014.jpg
Philippe Blain 1960 Montpelhièr
1484
Dominique Reynié.jpg
Dominique Reynié 1960 Rodés
1485 Marc Santo-Roman 1960 Tolosa
1486
Paris - Salon du livre et de la famille - Yves Chiron - 2.jpg
Yves Chiron 1960 Nòstra Dama de la Rovièira
1487 Éric Bellus 1960 Milhau
1488 Michel Moutot 1961 Narbona
1489
Cécile Roumiguière portrait.jpg
Cécile Roumiguière 1961 Rodés
1490
Patrice Canayer 01.jpg
Patrice Canayer 1961 Nimes
1491 Jacques Raynard 1961 Montpelhièr
1492 Frédéric Talgorn 1961 Tolosa
1493
Rencontres Wikimedia France - Intervention de Francis Duranthon.JPG
Francis Duranthon 1961 Vilafranca de Roergue
1494
Jomo.jpg
Joan-Marc Leclercq 1961 Lilla
Tolosa
1495 Robert Forest 1961 Tolosa
1496
Laurent Roussey.jpg
Laurent Roussey 1961 Nimes
1497 Manuel Amoros 1962 Nimes
1498
Thierry AYMAR.JPG
Thierry Aymar 1962 Rodés
1499 Richard Ferrand 1962 Rodés
1500 Alain Fauré 1962 Pàmias
1501
Coyote Toulouse août 2011.jpg
Coyote 1962 2015 Rodés
1502 Philippe Chiambaretta 1963 Carcassona
1503
Daniel Bravo.JPG
Daniel Bravo 1963 Tolosa
1504 Pauline Lafont 1963 1988 Nimes
1505 Jacques Martineau 1963 Montpelhièr
1506 Béatrice Ardisson 1963 Aush
1507 Jean-François Gourragne 1963 Condòm
1508
OlivierDouzou7535.png
Olivier Douzou 1963 Rodés
1509 Pierre Lagrange 1963 Aush
1510
Patrick Esposito.jpeg
Patrick Esposito Di Napoli 1964 1994 Narbona
1511
Yves Censi - Sarkozy's meeting in Toulouse for the 2007 French presidential election 0082 2007-04-12.jpg
Yves Censi 1964 Rodés
1512
Photo JeanClaudePerez député.jpg
Jean-Claude Perez 1964 Carcassona
1513 Olivier Dall'Oglio 1964 Alès
1514
Jeff Remesy.JPG
Jean-François Remésy 1964 Nimes
1515
Jubilé Chabal-Nallet - 20150604 - Bernard Laporte.jpg
Bernard Laporte 1964 Rodés
1516
Alain Guiraudie.jpg
Alain Guiraudie 1964 Vilafranca de Roergue
1517
Jean-Francois Delmas (cropped).jpg
Jean-François Delmas 1964 Nimes
1518
Gibraltar World Music Festival 2012 Sephardic Divas.jpg
Françoise Atlan 1964 Narbona
1519 Gilles Sanders 1964 Narbona
1520 Frédéric Lo 1964 Rodés
1521 Erik Rémès 1964 Montpelhièr
1522 Dominique Vidal 1964 Narbona
1523 Éric Nicol 1964 Quilhan
1524
JeromeBel HebbelAmUferBerlin FotoJotivio.jpg
Jérôme Bel 1964 Montpelhièr
1525
José Antonio Pujante Diekmann 2014 (cropped).jpg
José Antonio Pujante 1964 Vilafranca de Roergue
1526
Patrice-heral-2010-ffm-053.jpg
Patrice Héral 1965 Montpelhièr
1527 Gérard Bertrand 1965 Narbona
1528 Catherine Tanvier 1965 Tolosa
1529 Pierre Bardina 1965 Carcassona
1530 Gilles Gomez 1965 Carcassona
1531 Stéphane Beemelmans 1965 Tolosa
1532 Jean-Hugues Matelly 1965 Montpelhièr
1533
Massaudportrait.jpg
Jean-Marie Massaud 1966 Tolosa
1534 Frédéric Volle 1966 Montpelhièr
1535
Michel Pastre, 2005.jpg
Michel Pastre 1966 Nimes
1536 Stéphane Graou 1966 Aush
1537 Frédéric Torossian 1966 Aush
1538
Frédéric Hantz 2016.jpg
Frédéric Hantz 1966 Rodés
1539 Patrick Laviosa 1966 Nimes
1540 Hervé Guiraud 1966 Castèlnòu d'Arri
1541
Sandrine Mazetier.jpg
Sandrine Mazetier 1966 Rodés
1542 Laurent Bénézech 1966 Pàmias
1543 Gilles Leclerc 1967 Nimes
1544 Thierry Lacroix 1967 Nogaròu
1545
Philippe Malige, 2012.jpg
Philippe Malige 1967 Nimes
1546
Laurent Esquerré.jpg
Laurent Esquerré 1967 Tolosa
1547 Thierry Dejean 1967 Limós
1548 Stéphane Rouveyrolles 1967 Nimes
1549 Vincent Capo-Canellas 1967 Nimes
1550 Sébastien Deleigne 1967 Tolosa
1551 Cristinel Pojar 1967 Jocon
1552 Henri-François Imbert 1967 Narbona
1553 Caroline Proust 1967 Lo Vigan
1554
Vladimir Putin with Brice Fleutiaux-1.jpg
Brice Fleutiaux 1967 2001 Tolosa
1555 Yves Jeuland 1968 Carcassona
1556 Stéphane Meca 1968 Nimes
1557 Bruno Aveillan 1968 Tolosa
1558
WilfridEsteve2011.jpg
Wilfrid Esteve 1968 Carcassona
1559 Denis Loré 1968 Nimes
1560
Frédéric Moncassin.jpg
Frédéric Moncassin 1968 Tolosa
1561
Mondial Ping - Press conference - 28.jpg
Jean-Philippe Gatien 1968 Alès
1562 Didier Combe 1968 Nimes
1563 Jean-Philippe Bec 1968 Tolosa
1564
Agnes Grimaud.jpg
Agnès Grimaud 1969 Montpelhièr
1565
Jean Gabriel Causse Lol Project.jpg
Jean-Gabriel Causse 1969 Rodés
1566 Patrick Lacan 1969 Rodés
1567 Christophe Quet 1969 Nimes
1568
Xavier mussat.jpg
Xavier Mussat 1969 Nimes
1569 Frédéric Arpinon 1969 Nimes
1570
Quai des Bulles 2012 - 04 William Maury.JPG
William Maury 1969 Milhau
1571 Laurent Larrieu 1969 Nimes
1572 Alain Bonnafous 1969 Montpelhièr
1573 Christophe Bec 1969 Rodés
1574 Morenito de Nîmes 1969 Nimes
1575
Yta Farrow 2.jpg
Yta Farrow 1970 Tolosa
1576
Claude Devèze.JPG
Claude Devèze 1970 Nimes
Montreal
1577 Stéphan Bertholio 1970 Tolosa
1578 David Giraudo 1970 Las Salas de Gardon
1579
Marine Delterme Cabourg 2012.jpg
Marine Delterme 1970 Tolosa
1580
Stéphane Goubert.jpg
Stéphane Goubert 1970 Montpelhièr
1581
Anne Bourrel (2015).jpg
Anne Bourrel 1970 Carcassona
1582 Cathy Andrieu 1970 Carcassona
1583 Maïté Bernard 1970 Nimes
1584
L'Auteur Alain Fournier 1.jpg
Alain Fournier 1970 Nimes
1585 Armand Cabasson 1970 Montpelhièr
1586
Loin de Rachid Ouramdane 2.jpg
Rachid Ouramdane 1971 Nimes
1587
Christian Labit cropped.jpg
Christian Labit 1971 Lesinhan de las Corbièras
1588 Guillaume Séguron 1971 Nimes
1589 André Viola 1971 Carcassona
1590 Grégori Dérangère 1971 Montpelhièr
1591 Farid Diaf 1971 Carcassona
1592 Anthony Bancarel 1971 Milhau
1593
Martial Andrieu.jpg
Martial Andrieu 1971 Carcassona
1594 Christophe Llamas 1971 Lesinhan de las Corbièras
1595 Pierre Bouteyre 1971 Nimes
1596
Alexandra Lamy Cannes 2011.jpg
Alexandra Lamy 1971 Alès
1597 Jimmy Algerino 1971 Tolosa
1598 Laurent Wolf 1971 Tolosa
1599
Jerome Chiotti 1996.jpg
Jerome Chiotti 1972 Milhau
1600 Yannis Baraban 1972 Nimes
1601 Pascal Enjolras 1972 Rodés
1602 Frédéric Mazé 1972 Nimes
1603 Vanessa Valence 1972 Nimes
1604
Guilhem Bec.jpg
Guilhem Bec 1972 Rodés
1605
SEBASTIEN DAMIANI Août 2014..jpg
Sébastien Damiani 1972 Nimes
1606 Régis Sonnes 1972 Aush
1607 Christian Assaf 1972 Nimes
1608
Pierre-Vabre-2011.jpg
Pierre Vabre 1972 Nimes
1609 Christophe Sanchez 1972 Montpelhièr
1610
Gaetan Roussel IMG 6102.jpg
Gaëtan Roussel 1972 Rodés
1611 Franck Tournaire 1972 Narbona
1612 Sébastien Galtier 1973 Rodés
1613 Marc Raynaud 1973 Narbona
1614 David Bosc 1973 Carcassona
1615
Union sportive d'Ivry Handball - USAM Nimes Gard, LNH, 23 septembre 2015 - 07.JPG
Yann Balmossière 1973 Nimes
1616 Jérôme Bonnissel 1973 Montpelhièr
1617
ST vs LOU - Yannick Bru.jpg
Yannick Bru 1973 Aush
1618 Éric Carrière 1973 Fois
1619 Gabriel Delmas 1973 Carcassona
1620 Jean Daudé 1973 Nimes
1621 Robert Punzano 1973 Limós
1622
Fabien Pelous - Moudenc's rallye, Toulouse town election, 2008 - 1325.jpg
Fabien Pelous 1973 Tolosa
1623
Jérôme Ferrer.jpg
Jérôme Ferrer 1974 La Novèla
1624 Christophe Siébert 1974 Milhau
1625
Abder Ramdane 1860 2009.JPG
Abder Ramdane 1974 Nimes
1626
Paris - Salon du livre 2012 - Mathias Malzieu - 001.jpg
Mathias Malzieu 1974 Montpelhièr
1627 Franck Hermanny 1974 Nimes
1628 Virginie Desarnauts 1974 Tolosa
1629 Pierre-Henry Broncan 1974 Aush
1630 Jean-Charles Cistacq 1974 Aush
1631
ST vs RCT - December 2011 - Sébastien Bruno.jpg
Sébastien Bruno 1974 Nimes
1632
Stephane Sarrazin 2012 WEC Fuji.jpg
Stéphane Sarrazin 1975 Alès
1633 Arnaud Viala 1974 Milhau
1634
David Jemmali.jpg
David Jemmali 1974 Tolosa
1635 Marie-Sophie Lacarrau 1975 Vilafranca de Roergue
1636 Julien Sidobre 1975 Carcassona
1637
Rémi Gaillard - O Tour de la Bulle - 2011 - P1250410 - 2011-09-17.jpg
Rémi Gaillard 1975 Montpelhièr
1638 Grégory Patat 1975 Aush
1639 Gaël Arandiga 1975 Narbona
1640
Sandy Vee RETOUCHED IMG 9213 FINAL.jpg
Sandy Vee 1975 Tolosa
1641 Mathieu Labadie 1975 Castèlnòu d'Arri
1642 Alexandre Delmar 1975 Nimes
1643
Renaud Herpe.jpg
Renaud Herpe 1975 Narbona
1644 Isabelle Blanc 1975 Nimes
1645 Maxime Lachaud 1975 Carcassona
1646
Cyril JEUNECHAMP.JPG
Cyril Jeunechamp 1975 Nimes
1647 Antony Rea 1976 Tolosa
1648 Fafi 1976 Tolosa
1649 Joël Bouchoucha 1976 Nimes
1650 Arnaud Martinez 1976 Narbona
1651 Thomas Cadène 1976 Nimes
1652 Frédéric Banquet 1976 Carcassona
1653 Nicolas Gayraud 1976 Rodés
1654 Sebastien Cattelan 1976 Tolosa
1655 Stéphane Gomez 1976 Milhau
1656 Nicolas Spanghero 1976 Tolosa
1657 Daniel Du Lac 1976 Montpelhièr
1658 Laurent Pit 1977 Nimes
1659 Pierre Maurel 1977 Narbona
1660 Grégory Ursule 1977 Rodés
1661
Lionel Suarez et André Minvielle - 20090718.jpg
Lionel Suarez 1977 Rodés
1662 Fanny Gelis 1977 Carcassona
1663 Sébastien Buada 1977 Narbona
1664
Jean-Christophe Péraud La Bresse 2012 02.jpg
Jean-Christophe Péraud 1977 Tolosa
1665 Jean-Philippe Viard 1977 Narbona
1666 William Massot 1977 Nimes
1667
Séverine ferrer.jpg
Séverine Ferrer 1977 Montpelhièr
1668
Cyril-lignac2.jpg
Cyril Lignac 1977 Rodés
1669 Mohamed Benyachou 1977 Nimes
1670
Romain Dumas Driver of Porsche Team's Porsche 919 Hybrid.jpg
Romain Dumas 1977 Alès
1671
Véronique de Viguerie (cropped).jpg
Véronique de Viguerie 1978 Carcassona
1672 Franck Membrado 1978 Narbona
1673
Adel Fellous 2007.JPG
Adel Fellous 1978 Narbona
1674 David Agrech 1978 Vilafranca de Roergue
1675 Francois Soulie 1978 Carcassona
1676
FC Lorient - May 24th 2013 training - Fabien Audard.JPG
Fabien Audard 1978 Tolosa
1677 Nicolas Girard 1978 Nimes
1678 Marc Serrano 1978 Nimes
1679 Eva Serrano 1978 Nimes
1680 Laure Thibaud 1978 Nimes
1681 Laurie Thomassin 1978 Nimes
1682
Emilie Simon 2012.jpg
Émilie Simon 1978 Montpelhièr
1683 Pauline Moulène 1978 Rodés
1684 Adrien Hardy 1978 Nimes
1685 David Romo 1978 Nimes
1686
Dino Lunardi.jpg
Dino Lunardi 1978 Nimes
1687
Mehdi Nafti Birmingham City 2005.jpg
Mehdi Nafti 1978 Tolosa
1688
Franck Junillon (MT Melsungen) - Handball player of France (2).jpg
Franck Junillon 1978 Montpelhièr
1689
Loona Luxx at AVN Adult Entertainment Expo 2009 (1).jpg
Loona Luxx 1978 Nimes
1690
Delphine Py Bilot.jpg
Delphine Py-Bilot 1979 Montpelhièr
1691
ASM - Thibaut Privat.jpg
Thibaut Privat 1979 Nimes
1692 Cédric Fauré 1979 Tolosa
1693
David Skrela 01.jpg
David Skrela 1979 Tolosa
1694 Alex Antor 1979 Narbona
1695
Nicolas Portal Giro 2011.jpg
Nicolas Portal 1979 Aush
1696
David Ferriol.jpg
David Ferriol 1979 Carcassona
1697 David Suarez 1979 Rodés
1698
Mendrisio 2009 - Christel Ferrier-Bruneau.jpg
Christel Ferrier-Bruneau 1979 Montpelhièr
1699 Anna Cabana 1979 Montpelhièr
1700
Beltrame RG13 (5) (9416170475).jpg
Séverine Brémond Beltrame 1979 Montpelhièr
1701
Olivia Ruiz mg 5644.jpg
Olivia Ruiz 1980 Carcassona
1702 Béatrice Castets 1980 Aush
1703
Laure Milan.jpg
Laure Milan 1980 Aush
1704
Portrait Damien Abad.jpg
Damien Abad 1980 Nimes
1705 Cédric Rosalen 1980 Narbona
1706 Nicolas Ivakno 1980 Montpelhièr
1707 Kévin Grau 1980 Nimes
1708
Aseyn.jpg
Aseyn 1980 Nimes
1709 Damien Tixier 1980 Nimes
1710 Émilie Mazoyer 1980 Tolosa
1711
Valérian Sauveplane 3606.JPG
Valérian Sauveplane 1980 Montpelhièr
1712 Samir Mohamed 1980 Nimes
1713
USO-CAB - 20131130 - Laurent Ferreres.jpg
Laurent Ferrères 1980 Lesinhan de las Corbièras
1714 Julien Favier 1980 Carcassona
1715
LudivineFurnon2000Europeans.jpg
Ludivine Furnon 1980 Nimes
1716 Geoffrey Doumeng 1980 Narbona
1717 William Bonet 1980 Nimes
1718
Sabrina Viguier (cropped).jpg
Sabrina Viguier 1981 Rodés
1719 Sébastien Chobet 1981 Narbona
1720
Audrey Lamy 2013.jpg
Audrey Lamy 1981 Alès
1721 Mickaël Murcia 1981 Carcassona
1722 Sophie Lefèvre 1981 Tolosa
1723
Bertrand Chamayou 2010 c.jpg
Bertrand Chamayou 1981 Tolosa
1724 Tristan Garcia 1981 Tolosa
1725
Wilfried Niflore.jpg
Wilfried Niflore 1981 Tolosa
1726 Julien Campo 1981 Aush
1727 Ethel-Julie Puig-Arjona 1981 Narbona
1728 David Bortolussi 1981 Aush
1729
GrégoryVignal2007SouthamptonInSvarstad.jpg
Grégory Vignal 1981 Montpelhièr
1730 Éric Deguil 1981 Nimes
1731
Sophie Duarte.jpg
Sophie Duarte 1981 Rodés
1732
Jubilé Chabal-Nallet - 20150604 - Julien Pierre 1.jpg
Julien Pierre 1981 Rodés
1733 Jean-Baptiste Dambielle 1981 Aush
1734
Patrick Pilet Le Mans drivers parade 2011.jpg
Patrick Pilet 1981 Aush
1735
Olivier Pla Le Mans drivers parade 2011 crop.jpg
Olivier Pla 1981 Tolosa
1736 Laurent Baluc-Rittener 1981 Narbona
1737
Jean-Baptiste Del Amo, Barcelona 2011.jpg
Jean-Baptiste Del Amo 1981 Tolosa
1738
Jean Zen.jpg
Jean-François Zen 1981 Tolosa
1739
Jubilé Chabal-Nallet - 20150604 - Fabrice Estebanez.jpg
Fabrice Estebanez 1981 Carcassona
1740 Raphaëlle Agogué 1981 Nimes
1741
Yannick Forestier.jpg
Yannick Forestier 1982 Narbona
1742 Guillaume Bresson 1982 Tolosa
1743
Linda Hadjar.jpg
Linda Hadjar 1982 Rodés
1744
2010 World Judo Championships - Thierry Fabre.JPG
Thierry Fabre 1982 Montpelhièr
1745 Nicolas Rainville 1982 Nimes
1746 Romain Kremer 1982 Vilafranca de Roergue
1747
Sébastien Portal Eneco Tour 2009.jpg
Sébastien Portal 1982 Aush
1748 Alexis Genet 1982 Nimes
1749
Julien Doré 2013.jpg
Julien Doré 1982 Alès
1750 Guillaume Canivenq 1982 Rodés
1751 Agathe Calvie 1982 Montpelhièr
1752
Christoph Moly 2008.jpg
Christophe Moly 1982 Carcassona
1753 Sylvain Larue 1982 Aush
1754
Frederic Michalak - 2012-09-29.jpg
Frédéric Michalak 1982 Tolosa
1755 Matthieu Penchinat 1982 Nimes
1756 Frédéric Couzier 1983 Aush
1757
Dimitri Szarzewski cropped.jpg
Dimitri Szarzewski 1983 Narbona
1758
Mathieu Griffi.jpg
Mathieu Griffi 1983 Carcassona
1759 Rémi Panossian 1983 Montpelhièr
1760 Jean-Paul Dubois 1983 Narbona
1761 Jean-François Montauriol 1983 Tolosa
1762
Teddy Sadaoui.jpg
Teddy Sadaoui 1983 Carcassona
1763 Pierre-Emmanuel Garcia 1983 Narbona
1764
Rémi Calvel-20160416-PSG-TOULOUSE 2.JPG
Rémi Calvel 1983 Tolosa
1765 Christophe Grondin 1983 Tolosa
1766 Pauline Reguig 1984 Tolosa
1767 Alban Ivanov 1984 Narbona
1768
Musique en fête 2015 - Clémentine Margaine 9.JPG
Clémentine Margaine 1984 Narbona
1769 Fabien Fortassin 1984 Aush
1770
Taichi-musiker3.jpg
Taichi 1984 Montpelhièr
1771 Nicolas Raynier 1984 Carcassona
1772 Franck Perera 1984 Montpelhièr
1773 Olivier Cassan 1984 Rodés
1774
Laurent-recouderc.png
Laurent Recouderc 1984 Tolosa
1775 Audrey Lacaze 1984 Montpelhièr
1776
Sofyane 2.JPG
Sofyane Cherfa 1984 Tolosa
1777
Marc Jacobs Fall-Winter 2012 09.jpg
Aymeline Valade 1984 Montpelhièr
1778
Jean-Louis Akpa Akpro.png
Jean-Louis Akpa Akpro 1985 Tolosa
1779 Christophe Clarac 1985 Aush
1780
Loubet 4JDD 2010.JPG
Julien Loubet 1985 Tolosa
1781 Benjamin Psaume 1985 Aush
1782
Rémi Casty 2012.jpg
Rémi Casty 1985 Narbona
1783
Léa Vicens.jpg
Léa Vicens 1985 Nimes
1784 Loïc Auzolle 1985 Nimes
1785
DanielCongré1.jpg
Daniel Congré 1985 Tolosa
1786 Thomas Dhalluin 1985 Aush
1787
Victor Riu.jpg
Victor Riu 1985 Carcassona
1788
Camille lacourt.jpg
Camille Lacourt 1985 Narbona
1789 Jérémie Roumegous 1985 Vilafranca de Roergue
1790 Vincent Campo 1985 Aush
1791
Benoît Bourrust.JPG
Benoît Bourrust 1985 Aush
1792
USO - RM92 - 20150425 - Benjamin Dambielle.jpg
Benjamin Dambielle 1985 Aush
1793
USO - RCT - 28-09-2013 - Stade Mathon - Fabien Cibray.jpg
Fabien Cibray 1985 Aush
1794
Castres vs USAP - 1 novembre 2012.JPG
David Mélé 1985 Narbona
1795
--YANN-STOFER,-MONDKOPF-11.jpg
Mondkopf 1986 Tolosa
1796
Millot WMQ14 (6) (14420516737).jpg
Vincent Millot 1986 Montpelhièr
1797 Arnaud Lescure 1986 Aush
1798 Walid Cherfa 1986 Tolosa
1799
Ted Lavie (Marrakech) & Rachid Soulaimani (Raja).jpg
Ted Lavie 1986 Montpelhièr
1800 Christelle Chobet 1986 Narbona
1801 Abdelkader Bouhenia 1986 Carcassona
1802 Adil Hermach 1986 Nimes
1803 Benjamin Beaux 1986 Narbona
1804
El Zhar.JPG
Nabil El Zhar 1986 Alès
1805
Cédric Cambon 22.jpg
Cédric Cambon 1986 Montpelhièr
1806
USO-CAB - 20131130 - Arnaud Mignardi.jpg
Arnaud Mignardi 1986 Aush
1807
François Trinh-Duc.jpg
François Trinh-Duc 1986 Montpelhièr
1808
Maxime.Medard.jpg
Maxime Médard 1986 Tolosa
1809 Olivier Fabre 1986 Nimes
1810 Paul Maisonneuve 1986 Nimes
1811
Dasnieres de Veigy RG13 (2).JPG
Jonathan Dasnières de Veigy 1987 Nimes
1812
Jamel SAIHI.JPG
Jamel Saihi 1987 Montpelhièr
1813 Thomas Fournil 1987 Narbona
1814 Florian Fabre 1987 Nimes
1815 Otman Djellilahine 1987 Carcassona
1816
Adam Laloum.jpg
Adam Laloum 1987 Tolosa
1817 Baptiste Geiler 1987 Montpelhièr
1818
Alice Belaïdi 2012.jpg
Alice Belaïdi 1987 Nimes
1819
Geli MHR.JPG
Charles Geli 1987 Tolosa
1820
Serkan Yanık.JPG
Serkan Yanık 1987 Tolosa
1821
Mickaël Simon.jpg
Michael Simon 1987 Carcassona
1822 Lydie Pages 1987 Nimes
1823 Coralie Chacon 1987 Nimes
1824
Jean-Philippe Baile 2008.jpg
Jean-Philippe Baile 1987 Carcassona
1825
Benjamin Lariche.jpg
Benjamin Lariche 1987 Narbona
1826 Mickaël Tribillac 1987 Narbona
1827 Romain Boscus 1987 Rodés
1828
MikeDiMeglio.jpg
Mike Di Meglio 1988 Tolosa
1829
Anne-Sophie Barthet Semmering 2010.jpg
Anne-Sophie Barthet 1988 Tolosa
1830
Laure Bosc 1.jpg
Laure Bosc 1988 Carcassona
1831 Adrien Tomas 1988 Montpelhièr
1832 Tom Nicon 1988 2010 Montpelhièr
1833 Élodie Lizzano 1988 Nimes
1834
Alexandre Geniez, Tour of California 2012 (cropped).jpg
Alexandre Geniez 1988 Rodés
1835 Romain Brison 1988 Narbona
1836 Florian Quintilla 1988 Narbona
1837 Mohammed Merah 1988 2012 Tolosa
1838
Romain Mathéou 4jdd2012.JPG
Romain Mathéou 1988 Aush
1839
EdouardCissé.jpg
Guy Gnabouyou 1989 Tolosa
1840 Rémy Bonne 1989 Nimes
1841 Patrick Oliver 1989 Nimes
1842 Abdelkader Kraichi 1989 Nimes
1843 Loïc Poujol 1989 Rodés
1844 Pierre Mortefon 1989 Narbona
1845
Clement Fabre.jpg
Clément Fabre 1989 Rodés
1846 Yacine Haddou 1989 Narbona
1847
Jonathan Bertrand2.jpg
Jonathan Bertrand 1989 Nimes
1848 Mathieu De la Bretèche 1989 Carcassona
1849 Romain Ruffier 1989 Nimes
1850
Joke WeekEnd des Curiosités-5237.jpg
Joke 1989 Narbona
1851 Antony Costes 1989 Aush
1852 Jonathan Parpeix 1990 Nimes
1853
JasonCrossman2013.jpg
Jason Crossman 1990 Montpelhièr
1854
El Kaoutari MHSC 2013.JPG
Abdelhamid El Kaoutari 1990 Montpelhièr
1855
Benoit sicart crop.jpg
Benoît Sicart 1990 Narbona
1856
20130330 - Tours Volley-Ball - Spacer's Toulouse Volley - Nicolas Rossard - 01.jpg
Nicolas Rossard 1990 Nimes
1857
Mickael Firmin.JPG
Mickaël Firmin 1990 Rodés
1858
Florian Sotoca 2015.jpg
Florian Sotoca 1990 Narbona
1859
Hugo Bonneval Stade francais 2013-04-11 n05.jpg
Hugo Bonneval 1990 Tolosa
1860 Romain Thibault 1991 Nimes
1861
Romain Wattel Round 3 Open de France 2013 t134038.jpg
Romain Wattel 1991 Montpelhièr
1862
Portrait-Malik-Hsissane.jpg
Abdel Malik Hsissane 1991 Nimes
1863
ST vs Agen 2012 58.JPG
Jean-Marc Doussain 1991 Tolosa
1864 Hugo Rodriguez 1991 Montpelhièr
1865
Axel Ruiz.jpg
Axel Ruiz 1991 Narbona
1866
Camille Catala A.S.S.E - P.S.G - cropped.jpg
Camille Catala 1991 Montpelhièr
1867
Ligali 2013.JPG
Jonathan Ligali 1991 Montpelhièr
1868
Julian Bousquet.JPG
Julian Bousquet 1991 Fabresan
1869 Mathieu Michel 1991 Nimes
1870
Marvin van Heek.jpg
Marvin van Heek 1991 Montpelhièr
1871
20130113 - PSG-Montpellier 041.jpg
Kelly Gadéa 1991 Nimes
1872 Rémi Geniet 1992 Montpelhièr
1873
Dounia Abdourahim 20140321.png
Dounia Abdourahim 1992 Nimes
1874 Camille Asperges 1992 Narbona
1875
YANNICK AGNEL a.jpg
Yannick Agnel 1992 Nimes
1876
FIS Ski Cross World Cup 2015 Finals - Megève - 20150314 - Alizée Baron.jpg
Alizée Baron 1992 Montpelhièr
1877 Paul-Antoine Veillon 1992 Castèlnòu d'Arri
1878
USAP vs Rovigo - 17 janvier 2013.JPG
Tom Ecochard 1992 Narbona
1879 Marine De Sousa 1993 Carcassona
1880
Ripart.jpg
Renaud Ripart 1993 Nimes
1881 Alexandre Baron 1994 Narbona
1882
Stade rennais vs USM Alger, July 16th 2016 - Anthony Ribelin 1.jpg
Anthony Ribelin 1996 Nimes
1883
2016 Brussels Cycling Classic 013.jpg
Étienne Fabre 1996 2016 Rodés
1884 Morgan Poaty 1997 Rodés
1885 Lucas Albert 1998 Carcassona
1886 Michel Roques 2000 Tolosa
1887 Domitius Afer -15 59 Nimes
1888 Varro Atacinus -81 -35 Narbona
1889 Pierre-Raymond de la Barrière 1383 Rodés
1890 Joseph Barbéran Montpelhièr
1891
Sextus Pompeius Festus - De verborum significatu - 1700.PNG
Sextus Pompeius Festus Narbona
1892 Erhard of Regensburg Narbona
1893 Anselme d'Ysalguier Tolosa
1894 Maurice Larrouy Tolosa
1895 Guilhem Anelier 1291 Tolosa
1896
DieudonneDeGozonTombstone.jpg
Dieudonné de Gozon 1353 Lo Truèlh
1897 Nella Buscot Montpelhièr
1898 Jean de Murol 1399 Estanh
1899 Saint Honestus 270 Nimes
1900 Abdias Maurel 1705 Lo Cailar
1901 Betty Mialet Vilafranca de Roergue
1902
Cathy GypsyFlower Grande.jpg
Cathy Claret Nimes
1903 Christian Lacour Nimes
1904 Gabriel Dardaillon 1693 Nimes
1905 Geoffroy de Bazillac 1480 Carcassona
1906 Guillaume Besse Carcassona
1907 Jean Salvanh Rodés
1908 Jean de Blauzac 1379 Blausac
1909 Marcel-Yves Toulzet 2000 Montreal
1910 Pierre Fontaine Carcassona
1911 Pierre Formi 1679 Nimes
1912 Prudent de Narbonne 257 Narbona
1913 Raymond de Mostuéjouls 1335 Mostuèjols
1914 Raymond des Arènes 1176 Nimes
1915 Consenzio Narbona
1916 Francesco Andrea Dejean Carcassona
1917 Joachim d'Estaing 1650 Estanh
1918 Louis d'Estaing 1664 Estanh
1919 Eustachio di Laviefuille Nimes
1920 Alexandre Orloff 1979 Redoma


Misc[modificar | modificar la font]

# imatge nom nascut en defuntat en luòc de naissença
1 Nestor Burma 1909 Montpelhièr
Fin de la lista autogenerada.